SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

THY'de Mehmet İlker Aycı yeniden Yönetim Kurulu Başkanı seçildi

Türk Hava Yolları'nın (THY) Olağan Genel Kurulu bugün  gerçekleşti. Genel Kurul'da yapılan oylama sonucunda THY Yönetim Kurulu ve İcra  Komitesi Başkanı Mehmet İlker Aycı'nın Yönetim Kurulu Başkanı olarak yeniden  seçilmesine oy çokluğu ile karar verildi.

AA

THY tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yapılan açıklamaya göre, THY'nin Olağan Genel Kurul Toplantısı bugün gerçekleşti.

Yapılan oylama sonucunda Yönetim Kurulu üyeliklerine C grubu hisseyi temsilen ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak Mehmet İlker Aycı'nın, Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak Mecit Eş'in, Yönetim Kurulu üyeleri olarak Bilal Ekşi, Orhan Birdal, Mithat Görkem Aksoy ve Salim Arda Ermut'un, Yönetim Kurulu Bağımsız Üyeleri olarak Ogün Şanlıer, Fatmanur Altun ve Mehmet Muzaffer Akpınar'ın 2 yıllık süre için görev yapmak üzere seçilmelerine karar verildiği bildirildi.

ARDA ERMUT DA TÜRK HAVA YOLLARI YÖNETİM KURULU'NDA

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi'nin Başkanı olarak görev yapan Arda Ermut, bu görevinin yanı sıra Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı.

Türk Hava Yolları'nın Olağan Genel Kurulu, şirketin Yeşilköy'deki Genel Müdürlük binasında gerçekleştirildi. Genel kurulda Ağustos 2018'den bu yana Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi'nin Başkanı olarak görev yapan Arda Ermut, bu görevinin yanı sıra Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı. Ermut, 2015 - 2018 yılları arasında da Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanlığı görevini yürütmüştü. Cumhurbaşkanlığı sistemine geçiş sürecinde Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi olarak yeniden konumlandırılmıştı.

Diğer Haberler

  1. Lavanta pazarı coşkulu
  2. ‘Yerli üretimle’ 1.4 milyar cepte
  3. ‘EPDK’ yabancılara piyasayı anlatacak
  4. YHT 10. yılında 50 milyonu aştı
  5. Öğren, düzelt, adapte et
  6. 13 bin liralık ÖTV avantajı
  7. Spor ayakkabıları ‘akıllı’ takılıyor
  8. Otomotivde ABD, Hollanda dopingi
  9. Güngör Uras’ı anıyoruz
  10. Bağ bozumu öncesi üreticilere "dolandırılmayın" uyarısı

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.