SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Türkiye'ye güven imzası

Türkiye İş Bankası tarafından yapılan bilgilendirmede yurtdışından sağlanan kaynaklara bir yenisinin daha ilave edildiği belirtildi.

Ekonomi Servisi

İş Bankası yurtdışında sendikasyon kredisi anlaşması imzaladı. Anlaşmaya konu olan sendikasyon kredisi tutarının 644.9 milyon euro ve 323.5 milyon dolar olduğu bildirildi. Türkiye İş Bankası’nın yurtdışındaki bankalardan ve finans kuruluşlarından sağladığı yeni sendikasyon kredisinin vadesi de 367 gün olarak belirlendi. Banka tarafından KAP’a (Kamuyu Aydınlatma Platformu) bir açıklama yapıldı.

Türkiye İş Bankası tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan sendikasyon kredisi ile ilgili açıklamadan yurtdışı kaynaklardan sağlanan bu finansmanın yurtiçinde dış ticaretin finansmanında kullandırılacağı öğrenildi. İş Bankası sendikasyon kredisi anlaşmasında imzaların atıldığını duyurdu. Açıklamaya göre Türkiye İş Bankası yurtdışı bankalarından 644 milyon 900 bin euro ve 323 milyon 500 bin dolar olmak üzere iki ayrı dilimde sendikasyon kredisi sağladı. Kredinin vadesinin 367 gün olduğu açıklandı.

İş Bankası’nın açıklamasında ayrıca sağlanan sendikasyon kredisinde en yüksek tutarda dahil olan bankaların kredi maliyetlerinin euro dilimi için Euribor + yüzde 2.40, Amerika doları dilimi için de Libor + yüzde 2.50 olduğunun bilgisi de verildi.

Diğer Haberler

  1. Avrupa Parlamentosu Lagarde’ın ECB başkanlığını onayladı
  2. Hazine 3,8 milyar lira borçlandı
  3. Konut fiyat endeksi açıklandı
  4. Altay tankı için çarklar dönmeye başladı
  5. Borsa günün ilk yarısında geriledi
  6. Bakan Dönmez'den İran açıklaması: Büyük önem arz ediyor
  7. Bakan Varank, TEKNOFEST İstanbul'da
  8. Doğu Karadeniz'den Rusya'ya yaş meyve sebze ihracatı
  9. Piyasa hacmi 265 milyar doların üzerinde
  10. KYK burs ve kredi başvuru tarihleri belli oldu mu? Burs ve kredi başvuru tarihleri

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.