SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Türkiye'ye masa tenisinde büyük gurur!

Nişantaşı Üniversitesi Masa Tenisi Takımı, Portekiz’in Coimbra kentinde düzenlenen üniversitelerarası spor etkinliği “Avrupa Üniversite Oyunları 2018”de şampiyon oldu.

Milliyet Haber

Bu yıl 4.'sü düzenlenen Avrupa Üniversite Oyunları'na 39 ülkeden 295 üniversite ve 5 bin sporcu katılırken, masa tenisi branşında 250 sporcu yarıştı. Nişantaşı Üniversitesi, turnuvada oynadıkları hiçbir maçı kaybetmezken, şampiyonluğa bir önceki sezonun şampiyonunu yenerek ulaştı. Yetkililer bu başarının bu branşta Türkiye'ye getirilen ilk şampiyonluk olduğunu kaydederken, Nişantaşı Üniversitesi kendi web sitesi üzerinden takım antrenörü Hüseyin Gazi Yılmaz, oyuncuları İbrahim Gündüz, Abdullah Talha Yiğenler ve Ziver Gündüz'ü tebrik etti. Ayrıca YÖK Başkanı Yekta Saraç Twitter hesabı üzerinden Avrupa şampiyonu olan Nişantaşı Üniversitesi Masa Tenisi Takımı’nı tebrik ederek emeği geçenleri kutladı.

Türkiye, Avrupa Üniversite Oyunları'nda 4 altın, 4 gümüş ve 12 bronz olmak üzere toplamda 20 madalya kazanırken genel klasmanı 7'inci sırada tamamlamış oldu.

Diğer Haberler

  1. 'Ticaret kenti'nin çarşı, pazarında gurbetçi bereketi
  2. Toplulaştırmada 2023 hedefi 8,5 milyon hektar
  3. Sabancı Holding, Yünsa hisselerini satıyor
  4. İmalat sanayi kapasite kullanım oranı açıklandı
  5. TÜBİTAK duyurdu! 13 personel alınacak
  6. İşte döviz kurlarında son durum
  7. Yerli ve milli baz istasyonu hizmette
  8. Kaliteli altyapı hasardan korur
  9. Turizm rallisi start aldı
  10. İş Bankası 95 yaşında

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.