SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

!f İstanbul’un kazananı ‘Saf’

18. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin yarışma kategorilerinin ödülleri önceki gün BKM Mutfak-Uniq’te düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

KÜLTÜR SANAT SERVİSİ

Törende Keş!f, !f Ulusal ve Türkiye’den Kısalar kategorilerinin kazananlarına ödülleri Ezel Akay, Damla Sönmez, Tahsin Atakuru, Erdoğan Mitrani, Barış Saydam, Deniz Eyüboğlu, Fırat Ataç, Ayçe Kartal, Ben Gilbert, Asja Krsmanovic, Berfin Demirat ve Elif Buse Günay tarafından takdim edildi. Farklı coğrafyalarda doğan ilk ya da ikinci filmini çekmiş yönetmenlerin yarıştığı Keş!f kategorisinde “Song Without a Name” filmiyle yönetmen Melina Leon ödüle layık görüldü. Jüri Özel Ödülü ise “Fugue” adlı filmiyle yönetmen Agnieszka Smocyznska’ın oldu.

Başkanlığını ünlü yönetmen Ezel Akay’ın yaptığı !f Ulusal jürisi, yönetmenliğini Ali Vatansever’in yaptığı ve gecekonduda yaşayan bir çiftin, mahallede çıkan kentsel dönüşüm söylentileri sonrasında değişen hayatlarını konu eden “Saf” filmini En İyi Film seçti. !f Ulusal Jüri Özel Ödülü ise yönetmen Serhat Karaaslan, ilk uzun metraj deneyimi olan “Görülmüştür” filmine verildi. Türkiye’den Kısalar kategorisinin en iyileri ise En İyi Ulusal Öğrenci Kısa Filmi kategorisinde “Ronaldo” adlı filmiyle yönetmen Recep Bozgöz, En İyi Ulusal Kısa Film kategorisinde “Barê Giran/Ağır Yük” ile yönetmen Yılmaz Özdil oldu. Türkiye’den Kısalar Jüri Özel Ödülü ise “Tapınak Şövalyeleri” yönetmen Arda Ekşigil’e gitti. 

Diğer Haberler

  1. Yerli ve milli silahlar sahaya damga vurdu!
  2. Kamyon çarpan traktördeki aynı aileden 3 kişi öldü
  3. 2,5 aylık bebek annesi emzirirken öldü
  4. Niğde'de FETÖ operasyonu: 10 gözaltı
  5. Eski sevgilisiyle yolda karşılaştı, canından oldu!
  6. MEB ilk ara tatil tarihini duyurdu: Kasım ayının...
  7. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit babasını aradı
  8. Bakan Albayrak duyurdu! 'EYT çalışması...'
  9. Tur otobüsü devrildi! Ölü ve yaralılar var
  10. Son dakika... Antalya'da iki midibüs çarpıştı! Yaralılar var

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.