SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

2 ay bekledi, sonrası kabus... 'Onu bize özellikle göndermiş!'

Eskişehir'de, Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar ve eşi Zehra Sarar'ı, evlerine girip ellerini ve ayaklarını bağladıktan sonra gasp eden Moldovalı çetenin, fabrikanın bahçesinde bulunan villaya ulaşmak için tel örgüleri kesip toprağı kazdıkları belirlendi.

Milliyet Haber

Sabah gazetesinden Rıdvan Uysal'ın haberine göre, yaşadıkları dehşetin etkisini hala üzerlerinden atamadıklarını söyleyen Zehra Sarar, "Önce kasanın anahtarlarını istediler. Vermeyince eşim Cemalettin Sarar'ı dövmeye başladılar. Ardından içlerinden birisi, bana çok kötü bir yumruk attı ve kasanın anahtarlarını istedi. Cemalettin beyin ısrarı üzerine anahtarların yerini söyledim. Eşimin bana bugüne kadar aldığı bütün mücevherleri, 10 bin dolar ve 10 bin euro'yu alıp kaçtılar. Buraya 2 motosikletle gelmişler. Bahçeye de tel örgüleri kesip, biraz da toprağı kazarak girmişler" dedi.

Hizmetçi Lulia Dragusan'ın yanlarında iki ay çalıştığını da vurgulayan Zehrar Sarar, "Bu soygun çetesi, o hizmetçiyi bize özellikle göndermiş. O da 2 ay boyunca burada keşif yapmış. İki ay önce de işten çıkardık. Giderken konutun ikinci anahtarını da yanında götürmüş. Bu soygun, planlı bir şekilde yapılan bir soygun. Soygunda biz de ölebilirdik. Allah korudu. Gaspçıların, kısa sürede yakalanması acımızı hafifletti" diye konuştu.

Öte yandan başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan hizmetçi Lulia Dragusan ve bağlantılı olduğu tespit edilen Ali Y. polisteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Lulia Dragusan tutuklanırken Ali Y. adli kontrol şartıyla salıverildi. Ayrıca İçişleri Bakanlığı ve Türk İnterpolü'nün devreye girmesiyle Bulgaristan'da düzenlenen operasyonla olayla ilgisi bulunduğu iddia edilen 8 şüphelinin gözaltına alındığı ve Türkiye'ye iadeleri yönünde çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Diğer Haberler

  1. HDP önünde eylem yapan aile sayısı 33'e yükseldi
  2. Bakanlık duyurdu! Pençe-3 Harekâtı'nda hain tuzak imha edildi
  3. Miray Daner kimdir? Miray Daner yaşı kaç?
  4. Otobüs terminalinde ele geçirildi!
  5. İstanbul Havalimanı'na kuruldu! Artık 5-10 saniye sürecek
  6. 28 ayrı suçtan aranan şüpheli Kuşadası'nda yakalanıp, tutuklandı
  7. Ankara'da feci kaza: 3 ölü, 3 yaralı
  8. Eşini oklava ve kemerle döven sanığın cezası belli oldu!
  9. Elimi Bırakma fragmanı! Elimi Bırakma 45. bölüm ile başlıyor
  10. Yaralı halde yakalandı! İşte ilk sözleri

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.