SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Açıköğretim Fakültesi sınav giriş belgesi nasıl alınır? AÖF sınav yeri sorgulama!

AÖF sınav giriş yerlerinin açıklandı ve sınava girecek adaylar merakla sınav giriş yerlerini araştırmaya başladı. İşte binlerce öğrenciyi yakından ilgilendiren AÖF sınav yerleri sorgulama ekranı ve Açıköğretim Fakültesi sınav giriş belgesi nasıl alınır sorusunun cevabı...

Milliyet Haber

AÖF sınav giriş yerleri erişime açıldı. 24-25 Kasım tarihlerinde yapılacak olan AÖF Güz Dönemi ara sınavlarının giriş yerleri elektronik ortamda sorgulanıyor. Öğrencilerin sisteme T.C. kimlik numarası ve şifresi ile giriş yapmaları gerekiyor.

Hafta sonu uygulanacak olan sınavlarda Nüfus Cüzdanı ve Sınav giriş belgesinin öğrencinin yanında bulundurması gerekiyor.

SINAV YERLERİ SORGULAMA

AÖF SINAVINA KATILACAKLAR İÇİN ÖNEMLİ BİLGİLER

-Sınava gireceğiniz binayı, sınavdan en geç 1 gün önce görmeniz yararınıza olacaktır.

-Sınava girebilmeniz için gerekli olan "Sınav Giriş Belgesi" ve "Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik" (Fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. Kimlik Numaralı nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, süresi geçerli pasaport, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait mavi kart) belgelerinizi sınava gitmeden önce mutlaka hazırlayın.

-Sınava girebilmeniz için gerekli belgeler dışında, yanınızda kâğıt, kitap, defter, not vb. hiçbir doküman; cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera vb. hiç bir iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazı; ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek hiç bir nesneye izin verilmemektedir.

-Sınav saatinden 1 saat önce sınava gireceğiniz binanın kapısında hazır bulunun.

-Sınavın ilk 15 dakikası dolduktan sonra, her ne sebeple olursa olsun hiçbir öğrenci sınava alınmamaktadır.

-Sınavda yapacağınız işaretlemeler ve yazacağınız yazılar için yanınızda koyu yazan siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgi bulundurunuz.

-Cevap kâğıdı üzerine test grubunuzu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayı unutmayınız. Test grubunu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayan veya birden fazla kodlama yapan öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır.

-Sınavda hesap makinesi kullanabilirsiniz. Ancak, kullanacağınız makinede alfabetik tuş takımı (A, B, C, …) ve program yapılmasına, saklanmasına, çalıştırılmasına imkân veren EXE, STORE, RUN vb. tuşlar bulunmamalıdır. Aksi takdirde sınavınız ne yazık ki geçersiz sayılacaktır.

-Resmi kıyafetle (kıtalarından izinli er ve erbaşlar haricinde) sınava giremezsiniz.

-Sınav değerlendirilirken doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı sınavla ilgili ham puanınız olacaktır. Bu nedenle, hakkında hiçbir fikriniz olmayan soruları boş bırakınız. Ancak, soruda verilen seçeneklerden birkaçını eleyebiliyorsanız kalanlar arasında doğru cevabı kestirmeye çalışmanız yararınıza olabilir.

Diğer Haberler

  1. YKS tercihleri ne zaman yapılacak? 2019 YKS tercihi nasıl yapılır?
  2. Berberi 'kadına neden baktın?' diyerek dövdüler
  3. BİLSEM sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 MEB BİLSEM mülakat sonuçları...
  4. Son depremler! Kahramanmaraş'tan korkutan deprem haberi...
  5. 2019-2020 Okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitiyor?
  6. Nesrin Cavadzade kimdir, kaç yaşında, nereli? Nesrin Cavadzade'nin biyografisi
  7. İki kişiyi öldüren cinayet zanlısı 6 yıl sonra yakalandı
  8. Saldırı için Türkiye'ye gelen terörist tutuklandı
  9. O ilimizde korkutan deprem
  10. Hafta sonu hava durumu nasıl olacak? (20 Temmuz) İstanbul, Ankara, İzmir yağış var mı?

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.