SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Biberonla besleyerek büyüttüğü sansarı, saldırganlaşınca teslim etti

Düzce'de Ömer Altunsoy, yavruyken ormanda bulduğu, 8 ay boyunca bakımını yaptığı hayvanın bir süre sonra saldırgan ve hırçın hale gelmesi üzerine sansar olduğunu öğrendi. Altunsoy, hayvanı Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’ne giderek teslim etti.

DHA

Düzce'nin Bayramcı köyünde oturan Ömer Altunsoy, ormanlık alanda gezerken yeni doğmuş hayvan buldu. Altunsoy, bulduğu hayvanı alarak evine götürdü ve biberonla beslemeye başladı. Altunsoy, 8 ay boyunca bakımını yaptığı hayvanın saldırgan ve hırçın hale gelmesi üzerine sansar olduğunu öğrendi. Sütü kabul etmeyen ve kontrol etmekte zorlandığı hayvanı Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’ne giderek teslim etti.

Hayvanı nasıl bulduğunu anlatan Altunsoy, "Ormanda gezerken yavruyken bulmuştum. İlk başta ne olduğunu bilmiyorduk, aldım evimde besledim, süt içirdim ve tüm bakımlarını yaptım. Sonra büyümeye başladı ve büyüdükçe yırtıcılığı arttı. Artık beni ısırmaya ve tırmalamaya başladı. Araştırdım ve nereye teslim edebilirim diye sordum. Milli Parklar Şube Müdürlüğü'ne geldim, teslim ettim. Aldığımda çok küçüktü, biberona süt koydum, sütle besledim. İçtikçe büyüdü, büyüdükçe ben buna bakamayacağım dedim. Gerekli yerlere teslim ettim" dedi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü yetkilileri ise sansarın veteriner hekime gösterilmesinin ardından sağlıklı olduğu anlaşılırsa doğaya salınacağını söyledi.

 

Diğer Haberler

  1. İstanbul Silivri açıklarında depremler sürüyor... Son depremler...
  2. KCK ve JİTEM davalarına bakan FETÖ'cü hakime 7,5 yıl hapis cezası
  3. 2019-2020 Tatil tarihleri! Okullar ne zaman kapanacak? 15 Tatil ve Ara tatiller ne zaman?
  4. Arzu Yanardağ kimdir? Kaç yaşında?
  5. İş yerinde uyuşturucu ticaretine gözaltı
  6. Kimse Bilmez ne zaman yayınlanacak? Kimse Bilmez 15. bölüm fragmanı
  7. Son dakika haberleri: İstanbul Silivri'de deprem mi oldu? Son depremler neler?
  8. Otoparkta cinsel saldırıya uğradı!
  9. Bahçeli'nin ameliyatına girmişti! O cerraha şok
  10. Diyarbakır Anneleri'nin eyleminde 22'nci gün: Haberi HDP binası önünde aldı

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.