SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

DGS ek tercih sonuçları açıklandı! Üniversite kayıtları hangi tarihte?

DGS ek tercih sonuçları merakla bekleniyordu ve açıklandı. 11-16 Ekim tarihleri arasında alınan DGS ek tercih sonuçları nasıl sorgulanır? Peki DGS ile üniversiteye yerleşen adayların kayıt tarihleri ne zaman?

Milliyet Haber

DGS ek yerleştirme tercih sonuçları açıklandı. ÖSYM tarafından yapılacak olan DGS ek yerleştirme tercih sonuçları sonuc.ösym.gov.tr adresi üzerinden TC kimlik numarası ve şifreleri ile sorgulama yapabilecek. DGS ek yerleştirme tercih sonuçlarına göre bir yükseköğretim programını kazanan adaylar 30 Ekim 2 Kasım tarihleri arasında kazandıkları programa kayıt yaptırabilecek.

11-16 Ekim 2018 tarihleri arasında alınan 2018-DGS tercih işlemleri sonucunda yapılan ek yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, ek yerleştirme sonuçlarına 26 Ekim 2018 tarihinde saat 15.00’den itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilir. Yükseköğretim programlarına yerleşen adayları gösteren fotoğraflı yerleştirme sonuçları, ÖSYM tarafından YÖK’e elektronik ortamda gönderilecektir.

Bir yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili üniversite tarafından 30 Ekim-2 Kasım 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerekmektedir.

Diğer Haberler

  1. İstanbul'da askeri alanda yangın
  2. 600 bin TL ödülle aranıyordu! Etkisiz hale getirildi...
  3. Karısını öldürdü, kayınpederini yaralayıp intihar etti!
  4. İğrenç olayda yeni gelişme!
  5. FSM köprüsünde çalışmalar ne zaman sona erecek? Bakan açıkladı
  6. 'Rezil olmaktan korkmayın' dedi! Öz babanın sapıklığını anlattı...
  7. Ölümü herkesi yasa boğdu!
  8. Hükümet Kadın filmi konusu ve başrol oyuncuları
  9. Hücum yeleği ve kalaşnikofla dehşet saçtı! 'Pişmanım' dedi ama...
  10. Beyaz kumlara 1 milyon kişi...

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.