SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Fatih Portakal hakkında suç duyurusu

Antalya'da, 15 Temmuz Vatan Şehitleri Derneği, Fatih Portakal hakkında ana haberde söylediği, "Türkiye'de barışçıl protestolar olamaz. Korkudan, endişeden, dayak yerim vesaire. Hakkımı arayacağım ama ne yaparım başım belaya girer mi, kaç kişi çıkar Allah aşkına" sözleriyle 'terör örgütlerini göreve çağırdığını' iddia ederek, suç duyurusunda bulundu.

DHA

15 Temmuz Vatan Şehitleri, Gazileri ve Terör Mağdurlarının Adını Yaşatma ve Yardımlaşma Derneği üyeleri, Antalya Adliyesi'ne gelerek, FOX TV ana haber sunucusu Fatih Portakal hakkında suç duyurusunda bulundu.

Adliye önünde toplanan dernek üyeleri adına basına açıklama yapan Dernek Başkanı Meltem Kılıç, Fatih Portakal'ın 10 Aralık tarihindeki ana haber bülteninde söylediği sözleriyle suç işlediğini iddia etti. Kılıç, Portakal'ın Fransa'daki protestolar ile ilgili haberin ardından sarf ettiği "Türkiye'de barışçıl protestolar olamaz. Hadi bakalım, barışçıl bir eylem için zamları protesto edelim. Doğalgaz zamlarını. Hadi bakalım. Yapabilecek miyiz? Kaç kişi çıkacak sokağa? Korkudan, endişeden dayak yerim vesaire. Hakkımı arayacağım ama ne yaparım başım belaya girer mi? Kaç kişi çıkar Allah aşkına?" sözleriyle terör örgütlerini ve sempatizanlarını göreve çağırdığını iddia etti. Meltem Kılıç, "Fatih Portakal, Fransa'da olduğu gibi insanları ayaklanmaya davet etmiştir. Ayrıca, Türk Devleti'ni aciz göstererek aşağılamış, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmiş, terör örgütlerini Gezi vandalizminde ve Demirtaş'ın sokağa davet çağrısında olduğu gibi insanları suç işlemeye tahrik ederek, kamu güvenliği açısından da açık bir tehlikenin ortaya çıkmasına zemin hazırlanmıştır" dedi.

Diğer Haberler

  1. 'Sayaç' operasyonu! Otomobillerin kilometresini düşürüp...
  2. Dünyaca ünlü yıldız Bodrum'a geldi
  3. TBMM'de 11. Kalkınma Planı kabul edildi
  4. Tek Yürek 22. yeni bölüm fragmanı yayımlandı mı?
  5. Son dakika | Erbil'deki hain saldırıyla ilgili flaş gelişme! İşte kimliği ve fotoğrafı...
  6. Yepyeni Cuma mesajları - 19 temmuz resimli ve en güzel Cuma mesajları
  7. Uzungöl'de 'Kürdistan' yazılı atkıyla fotoğraf çektiren turistler sınır dışı ediliyor
  8. AK Parti Sözcüsü Çelik'ten sert tepki: Basiretsiz bir açıklama yapmıştır
  9. Zuhal Olcay'ın hapis cezası onandı
  10. Süper Loto çekiliş sonuçları belli oldu (18 Temmuz MPİ Süper Loto sonuç sorgulama ekranı)

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.