SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Kızı için 10 ayda 85 kilo verdi

Sivas’ta özel bir otoparkta çalışan evli ve iki çocuk babısı olan Yılmaz Kütük (34), düzensiz beslenme ve hareketsizlik yüzünden zamanla hızla kilo aldı.

SİVAS DHA  

3 yıl önce ise Nisa adını verdiği kızı dünyaya gelen ve 185 kiloya kadar çıkan Kütük, kızını sevmekte ve günlük hayatta hareket etmekte zorluklar yaşadı. Kütük’ün kızı 2 yaşına geldiğinde parka gitmek ve dışarıda gezmek istemesi, baba Kütük’ü zor durumda bıraktı.

‘Hayattan koptum’

Kızını aşırı kiloları nedeniyle park götürememenin üzüntüsünü yaşayan Kütük, zayıflamaya karar verdi. Ablası Özlem Kütük’ün önerisiyle 2016 yılının Nisan ayında Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Obezite Cerrahisi bölümünde ‘Tüp mide’ ameliyatı oldu. Kütük, ameliyatın ardından hızla zayıflayarak 10 ayda 185 kilodan 100 kiloya kadar düştü.
10 ay önce obezite hastası olduğunu belirten Kütük “Kilolarım yüzünden hareket edemiyordum. Yürüdüğümde belim ağrıyor ve nefes alamıyordum. Resmen hayattan kopmuş durumdaydım. Ameliyat olduktan sonra hayatımda çok şey değişti. Daha çok hareket daha az yemek ve spor hayatıma girdi” dedi.

‘Artık parka gidiyoruz’

Ameliyat olmasındaki en büyük etkenin çocukları olduğunu belirten Kütük, “Özellikle kızım Nisa için ameliyat olmaya karar verdim. Aşırı kilolu zamanlarımda etrafıma baktığımda insanlar çocuklarını alıp parka gidiyorlar, geziyorlardı. Ben de hareket kısıtlılığı olduğu için bunları yapamıyordum. Şu anda çok mutluyum. Her yere gidebiliyorum” diye konuştu.

Diğer Haberler

  1. Biri 15 diğeri 51 yaşında! Birbirlerine saldırdılar
  2. Dün akşam hayatını kaybetmişti! Yürek yakan detay ortaya çıktı
  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan TRT World Forum’da dünyaya seslenecek
  4. Konuk filmi konusu nedir? (The Guest) Konuk filmi oyuncuları kimlerdir?
  5. İzmir'de 170 düzensiz göçmen yakalandı
  6. Savaşçı 79. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Kılıç Timi geri döndü ve...
  7. Elimi Bırakma 51. yeni bölümü fragmanı yayınlandı mı? Cenk, Azra için...
  8. Kimse Bilmez 19. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Pilot, Duygu'ya evlilik teklif etti ve...
  9. Aşk Ağlatır 8. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Yusuf, Nalan'dan ayrıldı ve...
  10. Bakan Akar son durumu açıkladı: Şu ana kadar 30 ihlal yapıldı

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.