SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

'Obezite cerrahisine ilişkin çalışmaları destekleriz'

Türk Obezite Cerrahisi Vakfı (TOCV) Başkanı Prof. Dr. Oktay Banlı, Sağlık Bakanlığı tarafından obezite cerrahisine ilişkin yapılacak her türlü çalışmaya destek vereceklerini açıkladı.

ANKARA Milliyet

Banlı, vakıf adına dün bazı basın yayın organlarında Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Tekin’in obezite cerrahisine yönelik değerlendirmelerinin yer aldığı haber üzerine yazılı açıklama yaptı.

Obezite cerrahisinde hekim bilgisi ve tecrübesinin çok önemli olduğuna ve yanlış uygulamaların hayati risk taşıdığına dikkati çeken Banlı, bu yönde yapılan açıklamaları memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi. Banlı, şunları kaydetti: “Ülkemizde sayısı hızla artan ve gitgide gelişen obezite cerrahisinin bu konuda yeterli eğitimi olan cerrahlar tarafından yapılması ve ameliyata bağlı oluşabilecek komplikasyonların tedavilerinin yapılabileceği hastanelerde yapılması; hem ameliyata bağlı komplikasyonların önlenmesine hem de hasta kayıplarının çok azalmasına sebep olacaktır. Bu konuda Sağlık Bakanlığı tarafından yapılması planlanan her türlü çalışmaya Türk Obezite Cerrahisi Vakfı olarak memnuniyetle destek vereceğimizi bildiririz.”

Diğer Haberler

  1. Sulama kanalında ölü bulundu!
  2. Komşular birbirine girdi! Çok sayıda yaralı var
  3. Af yasası çıkacak mı? Meclis'e geldi mi?
  4. Türkiye'de ilk kez üretildi! Mor ekmek...
  5. Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Açıklandı mı?
  6. Nusaybin'de HDP milletvekillerine vatandaştan tepki!
  7. Bir Zamanlar Çukurova 41. yeni bölüm fragmanı...
  8. Son dakika! PKK/YPG'lilerin güvenli bölgeden çekilme anları kamerada!
  9. Tarlasında öldürüldü!
  10. Kazada hayatını kaybeden üniversiteli Fatma Gül, toprağa verildi

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.