SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Sabahın erken saatlerinde kuyruğa girdiler! Ne iş ne de maaş...

Tokat’ta emekli ve alt gelir grubuna yönelik satışa sunulan konutlardan almak isteyen vatandaşlar banka önünde sabahın erken saatlerinde kuyruğa girdi.

İHA

Tokat’ta Dedeli Mahallesinde 292’si emeklilere 144 tanesi alt gelir grubuna yönelik olarak toplam 436 konut satışa sunuldu. Ön kayıtların yapıldığı ilk gün olduğu gibi ikinci günde banka şubesi önünde uzun kuyruklar oluştu. İlk gün kayıt yaptıramayan vatandaşlar sabahın erken saatlerinden itibaren banka önünde beklemeye başladı.

Uzayıp giden kuyrukta ayakta duramayan bir emekli vatandaşın yanında getirdiği tabureye oturarak beklediği görüldü. Müracaatların tek bir banka şubesinden yapılmasını eleştiren vatandaşlar kapıların açılmasıyla sıra ile içeri girdi. Sıraya aradan girmek isteyenlerle sıradaki vatandaşlar arasında tartışma yaşandı.

3 EKİM'DE KURA ÇEKİMİ YAPILACAK

21 Eylül tarihine kadar devam edecek olan başvurularda ön kayıt yaptıracak olan emekliler 3 Ekim’de düzenlenecek olan kura çekimi ile ev sahibi olabilecek. Kurada konut hakkı kazanan emekliler, bankaya 12 bin ile 19 bin lira iki seçenekte para yatırarak, 180 ay konutun metrekaresine göre 517 ile 793 lira taksit ödeyecek. 3+1 daire için ise en düşük daire fiyatı 225 bin 166 TL. En yüksek daire fiyatı ise 260 bin 193 TL’ye 96 ay ile 120 ay arasında vade ile satılacak.

Diğer Haberler

  1. 127 General ve amiralin görev yeri değiştirildi
  2. FSM Köprüsü'nde intihar
  3. Erzurum'da silahlı kavga: 2 ölü, 5 yaralı
  4. Son dakika | 5 terörist etkisiz hale getirildi
  5. Kargoyla eve gönderildi! AFAD hemen harekete geçti
  6. Çalılıkların arasında fark edildi! Korkunç olay
  7. KYK yurt başvuruları nasıl yapılır? KYK yurt başvuru şartları nelerdir, ücret ne kadar?
  8. Feci kazada 2 kişi hayatını kaybetti
  9. Sayısal Loto çekiliş sonuçları belli oldu! (21 Ağustos MPİ Sayısal Loto sonuç sorgulama)
  10. Türkiye ve ABD anlaştı: Birinci aşama başladı

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.