SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

'Sarallar' ile bağlantılı gruba operasyon: 15 kişi tutuklandı

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube ekiplerinin 'Sarallar' olarak bilinen suç örgütüyle bağlantılı bir gruba yönelik geçtiğimiz Cuma günü İstanbul, Trabzon, Çorum ve Muğla'da düzenlediği operasyonda gözaltına alınarak önceki gün Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'na adliyeye sevk edilen 15 kişi çıkartıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

DHA

SANAYİCİ VE İŞ ADAMLARININ BULUNDUĞU 10 ŞİKAYETÇİ

Organize Suçlarla Mücadele Şube ekiplerine şüphelilerle ilgili aralarında sanayici ve iş adamlarının bulunduğu 10 kişinin şikayetçi olduğu öğrenildi. Polis ekipleri şüphelilerin 6 farklı suç eylemlerini tespit etti.

2 MİLYON LİRAYA KADAR SENET İMZALATIYORLAR

Polis ekipleri şüphelilerin, iddiaya göre İstanbul Şişli ve Beylikdüzü, Muğla merkez ve Bodrum'da yasadışı kumar oynatarak verdikleri borç paralara karşılık 200 bin liradan 2 milyon liraya kadar senetleri zorla imzalattıkları, ödemesi geciken ve ödeme tarihi geçmiş borçları kendi kendilerine en az 500 bin lira yükselterek zorla tahsilat yaptıklarını ileri sürdü.

PARALAR GECE KULUBÜ, RESTORAN VE YAT'A

Şüphelilerin elde ettikleri paralarla Bodrum'da gece kulübü ve lüks restoran açarak lüks yaşam sürdüğü lüks bir cip ile yat satın aldıkları polis ekipleri tarafından tespit edildi.

CİPTE KALAŞNİKOF BULUNMUŞTU

Şüphelilerin adreslerinde ve araçlarında yapılan aramalarda, biri kalaşnikof tüfek olmak üzere 5 silah, silahlara ait 89 mermi, farklı kişilere ait 128 kredi kartı ve banka kartı ile 89 hesap cüzdanı ele geçirilmişti. Öte yandan baskın sırasında bir lüks cipte bulunan gizli bölmede kalaşnikof tüfek ele geçirilmişti.

OPERASYON POLİS KAMERASINDA

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin şüphelilerin adreslerine yaptığı baskınlar polis kameraları tarafından görüntülendi. Polis ekiplerinin yaptığı aramalarda şüphelilere ait silahları bulması görüntülere yansıdı. Ekiplerin bir işyerinde yaptığı aramalarda farklı kişilere ait 128 kredi kartı ve banka kartını bir kartlıkta bulmaları görüntülendi.

Diğer Haberler

  1. Son depremler! 25 Ağustos Ankara'dan korkutan son dakika depremi
  2. Boşanmak üzere olan eşine kurşun yağdırdı!
  3. Son dakika | Ankara'da korkutan deprem
  4. Pazartesi hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji'den son dakika uyarısı
  5. Van'da HDP'li 8 belediye meclis üyesi görevden alındı
  6. G.I. Joe: Kobra’nın Yükselişi filminin türü nedir? G.I. Joe: Kobra oyuncuları kimlerdir?
  7. Evden kötü koku gelince her şey ortaya çıktı!
  8. X-Men: Kıyamet filmi konusu nedir? X-Men: Kıyamet filmi oyuncuları kimlerdir?
  9. Buz Devri 5: Büyük Çarpışma konusu nedir, seslendirenler kimlerdir?
  10. Çay bahçesinde oturduğu sırada... Bir anda yere yığıldı

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.