SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Son dakika | Acil Durum Yönetim Merkezi'nden flaş uyarı! 20 saat sürecek...

Doğu Akdeniz'in doğusu ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da  kuvvetli rüzgar ve fırtına beklendiği bildirildi.

AA/DHA

Tarım ve Orman Bakanlığı Acil Durum Yönetim Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Doğu Akdeniz'in doğusu ile Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli rüzgar ve yer yer fırtına etkili olacak.

Saatteki hızı 50 ile 70 kilometre arasında olması beklenen kuvvetli rüzgar ve fırtınanın yaklaşık 20 saat süreyle etkili olacağı ve günün son saatlerinde etkisini azaltacağı tahmin ediliyor.

Açıklamada fırtınanın oluşturabileceği soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler başta olmak üzere baca gazı zehirlenmesi, ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji'den de uyarı geldi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu Akdeniz'in doğusu ile Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde fırtına ve kuvvetli rüzgar beklediğini duyurdu. Vatandaşlar, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler ile ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi durumlara karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Doğu Akdeniz'in doğusu ile Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde bu geceden itibaren fırtına ve kuvvetli rüzgar beklendiği duyuruldu. Fırtına ve kuvvetli rüzgar nedeniyle vatandaşlar, başta soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler ile ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi durumlara karşı uyarıldı. Saat 00.45 sıralarında başladığı belirtilen fırtına ve kuvvetli rüzgarların, saat 23.00'e kadar süreceği bildirildi.

Diğer Haberler

  1. 'MİT'in A Takımı'ndayım' dedi! Polise gidince ortaya çıktı
  2. FETÖ'nün sözde "mahrem imamı"na 12 yıl hapis cezası
  3. Öldü sanıldı, cenazesi bile yapıldı! 37 gün sonra ilk kez görüntülendi
  4. YKS cevap kağıtları ve aday cevapları erişime açıldı
  5. Apartmandan çıkanlar gözlerine inanamadı... Korkunç olay!
  6. Hamile kadına gasp sanığına 13 yıl hapis
  7. İOKBS Bursluluk Sınavı sonuçları hangi gün açıklanacak?
  8. Hepsi önüne saçıldı! Tek tek toplayıp...
  9. Cehennemden Kaçış filmi konusu ve başrol oyuncuları
  10. Beni Satan Casus filmi konusu ve başrol oyuncuları

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.