SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Son dakika: ASELSAN'da 3 ayrı liste! 900 kripto tespit edildi...

ROKETSAN'da 'Güdümlü füze' biriminde şef mühendis olarak görevli kripto isimlerden Şemsettin E.'nin itiraflarının ardından soruşturma derinleştirildi. ASELSAN'da 900 kripto tespit edildi.

Milliyet Haber

15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ'nün devletin mahrem birimleri olan askeriye, emniyet, istihbarat, yargı başta olmak üzere sızdıkları tüm kurumlara yönelik kapsamlı soruşturmalar başlatılmıştı. Yürütülen soruşturmalarla örgütün sızdıkları kurumların haritaları ortaya çıkarılmış, adli ve idari işlemler sonucu örgütle bağlantısı tespit edilen binlerce kişi ihraç edilmişti.

'GÜDÜMLÜ FÜZE' BİRİMİ ŞEFİ İTİRAF ETTİ

Bu kapsamda Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturmalar derinleştirildi. Türkiye'nin gözde kurumları olan ROKETSAN ve ASELSAN'daki FETÖ yapılanmalarının çökertilmesi için savcılık kurum yetkilileriyle irtibatlı bir şekilde çalışmasını sürdürüyor. Cumhuriyet Savcısı Zafer Ergün'ün her iki kuruma yönelik yürüttüğü soruşturmada ROKETSAN'da "Güdümlü füze" biriminde şef mühendis olarak görevli kripto isimlerden Şemsettin E. gözaltına alınmıştı. İtirafçı olan Şemsettin E. sorumlu mahrem imamların yanı sıra kurumdaki hücresinde yer alan isimleri de deşifre etmişti.

ÜÇ AYRI LİSTE

ASELSAN'a yönelik soruşturmada ise daha önce tutuklanan 25 şüpheli hakkında, "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçlamasından açılan davanın görülmesine devam edilirken, soruşturma derinleştirildi. Savcılıklara gönderilen ByLock listelerinden ve soruşturma kapsamında tespit edilen kripto isimlerin itirafları üzerinden iz sürüldü. Başsavcılık ve ASELSAN yönetimi arasında yürütülen koordineli çalışma sonucunda örgütle bağlantılı olduğu yönünde kuvvetli şüphe bulunduğu gerekçesiyle aralarında ihraç edilen ve açığa alınanların da bulunduğu 900 civarında ismin tespit edildiği öğrenildi. 3 ayrı listeden oluşan söz konusu isimlerin savcılık dosyasına konulduğu ve önümüzdeki günlerde düzenlenecek seri operasyonlarla gözaltına alınacağı öğrenildi.

SABAH

Diğer Haberler

  1. ABD'deki tüm malvarlığını satıp Adana'ya yerleşti! Tek isteği...
  2. Kahreden haber! Dehşetin fotoğrafı...
  3. Troya Müzesi'ndeki hazineleri gören hayran kalıyor!
  4. YKS ek yerleştirme tercihi ne zaman yapılacak? 2019 Üniversite ek tercihi nasıl yapılır? (ÖSYM giriş)
  5. Kargodan başkasına ait altınları almaya çalıştılar
  6. Kars ve Ardahan'da gök gürültülü sağanak etkili olacak
  7. Korkunç kaza! Kepçenin dişleri sırtına saplandı
  8. Son dakika... Devlet okullarında kayıt parası ve özel sınıf iddialarına Bakan'dan açıklama
  9. Fındık işçilerini taşıyan traktör devrildi: 14 yaralı
  10. Eyvah Eyvah 2 ne zaman vizyona girdi? Kimler oynuyor?

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.