SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

YKS ek tercihleri tarihi açıklandı! ÖSYM'den YSK ek tercih açıklaması!

2018 YKS ek tercih tarihleri açıklandı. Büyük bir merakla beklenen YKS ek tercih tarihleri ÖSYM tarafından resmen öğrencilerin erişimine bu gece itibariyle açılıyor. İşte YKS ek tercih tarihleri ve YKS ek tercih kılavuzu!

Milliyet Haber

YKS ek tercihler için heyecan devam ediyor. ÖSYM tarafından duyurulacak olan, üniversite ek yerleştirme tercihleri ne zaman başlayacak merak konusu oldu. Üniversite adaylarının sabırsızlandığı YKS ek tercih işlemleri için tarih...

YKS EK TERCİHLER NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Bu yıl üniversite okumak isteyen öğrenciler, YKS ek tercihler için sabırsızlanıyor. ÖSYM'nin açıklamasına göre YKS ek tercihleri bu yıl 14 Eylül - 20 Eylül arasında gerçekleştirilecek.

YKS EK TERCİH KILAVUZU

EK YERLEŞTİRME NASIL YAPILACAKTIR?

Yükseköğretim programlarına kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra boş kalan kontenjanlar üniversitelerce ÖSYM’ye bildirilecektir. Yükseköğretim programlarının 2018- YKS sonuçlarına göre yapılan genel yerleştirme sonunda boş kalan veya kaydolmama nedeniyle dolmayan kontenjanlarına ÖSYM tarafından merkezî olarak Ek Yerleştirme yapılacaktır. Merkezî yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilen adaylar, ek yerleştirme için başvuramayacaktır.Ek Yerleştirmede; ön lisans ve lisans programlarına merkezî genel yerleştirmedeki en küçük puanlarının altında puanı olan aday yerleştirilmeyecektir. Kesin kayıt sonunda kontenjan açığı kalan programlara ön kayıtla öğrenci alınmayacaktır. Ek yerleştirme tercih ücreti 15,00 TL olacaktır. Ek yerleştirme için tercih yapan adaylardan ek yerleştirme ücretini yatırmayanların ek yerleştirme için yapmış oldukları tercihler işleme alınmayacaktır.

YERLEŞTİRME SONUÇLARI NASIL DUYURULACAKTIR?

Yerleştirme Sonuçları internet (https://sonuc.osym.gov.tr) aracılığıyla adaylara duyurulacaktır. Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. İnternet sayfasındaki duyurular, sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. Yurt dışındaki üniversitelere yerleştirilen adaylar için, gerekli olduğunda ve adayın müracaatı üzerine yerleştiği programı gösteren bir yazı verilecektir.

Diğer Haberler

  1. Bu gece Ay tutulması gerçekleşecek!
  2. 15 Temmuz için iletişim seferberliği
  3. İstanbul'da "Sıfır Atık" projesinin ikinci toplantısı yapıldı
  4. YDS başvurusu nasıl yapılır? ÖSYM giriş
  5. Yangından son anda kurtarıldı... Elindekiler dikkat çekti!
  6. MEB okulların açılacağı tarihi duyurdu! Ara tatiller ne zaman yapılacak?
  7. Feci olay! Genç hemşire... Olmaz olsun böyle baba!
  8. Çocuklarını göremediğini iddia etti, intihara kalkıştı
  9. Amcasını öldürüp iple astı!
  10. Fırtına plastik kaplamayı yıktı, restorasyon skandalı ortaya çıktı

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.