SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Alişan


Alişan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Alişan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

Alişan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Alişan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.810 alisan haberi bulunmuştur.

00:00

Genç kızın yavru sincapla sıkı dostluğu

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde Gamze Çanakçı (16), babasının doğada bulduğu yavru sincabı sahiplenip, elleriyle büyüttü. Evin bir ferdi gibi büyüyen sincap, hem doğada hem de evde yaşamını sürdürüyor. İlçeye bağlı Değirmendere Köyü?nde hayvancılıkla uğraşan Aydın Çanakçı, küçükbaş hayvanlarını otlatırken, sahipsiz bitkin halde yavru bir sincap buldu. Çanakçı, sincabı evine getirip hayvansever kızı Gamze Çanakçı'ya emanet etti. Yavru sincabı günlerce elleriyle özenle besleyen Çanakçı, sıkı bir dostluk kurdu. Ormanda doğal yaşamın bir parçası olan ve insanlardan uzak durmasıyla bilinen sincap, genç kızın sevgisiyle hem doğada hem de evde yaşamını sürdürmeye başladı. 3 aydan bu yana ev ortamına da alışan sincap, adeta evin bir parçası oldu. Sincaba gözü gibi bakan Gamze Çanakçı, evlerinin yanında özel bir yuva yaptı.

Yaşam
00:00

Domuzlar şehir merkezine indi

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde, çoğu yavru 25 domuzdan oluşan sürü, ilçe merkezini adeta doğal yaşam alanı olarak seçti. Çöp konteynerleri ve meyve ağaçlarından beslenen sürü, bölgeye uyum sağladı. Kuşadası'nda 7'si yetişkin diğerleri yavru 25 domuzdan oluşan sürü, ilçe merkezindeki Ege Mahallesi'ni mesken edindi. Gündüz insanların bulunmadığı makilik bir alanda vakit geçiren sürü, gece karın doyurmak için yerleşime iniyor. Kuşadası Belediyesi ve doğa dostları, özellikle yavru domuzlara zarar verilmemesi için seferber oldu. Lüks sitelerin çevresindeki çöp konteynerleri ve meyve ağaçlarından beslenen sürüye zarar verilmemesi konusunda vatandaşlar uyarıldı. Şehir yaşamına alışan sürünün ayrıca kedi ve köpekler için konulan yem ve suları tüketip, ihtiyaçlarını giderdiği görüldü.

Yaşam

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.