SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Buket Aydın


Buket Aydın ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Buket Aydın haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

Buket Aydın ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Buket Aydın haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 631 buket aydin haberi bulunmuştur.

Saffet Emre Tonguç'tan İstanbul'la ilgili merak uyandıran açıklama

Tarihçi-Seyahat Yazarı ve İstanbul Uzmanı Saffet Emre Tonguç, İstanbul'un dehlizleri ve sarnıçlarıyla ilgili merak uyandıran açıklamalarda bulundu. Tekfur Sarayı'ndaki bir diyaloğunu anlatan Tonguç, "Diyorlar ki Buradan Ayasofya'ya kadar tüneller var. Keşke o tünellere girme şansım olsaydı. Diyorlar ki Çemberlitaş'ın altında Hz. İsa'nın çok değerli eserleri var. Kutsal kase falan orada bulunuyor. Ayasofya'nın altındaki dehlizlerden bütün hipodromun dehlizlerine gitmek mümkün" dedi.

Gündem
00:00

Hiç rol arkadaşınıza aşık oldunuz mu?

Talat Bulut, CNN TÜRK'te 40 programında Buket Aydın'ın sorularını yanıtladı.  Buket Aydın: Hiç rol arkadaşınıza aşık oldunuz mu? Tiyatro ile başlayan bir kuraldı bu. Tiyatroda çalışanlarla herhangi bir ilişki yaşamak yasak değildi ama bir kuraldı o. Kendi kendinize hissettiğiniz bir kuraldı. Bu kural çok sağlıklıydı tiyatro yaptığım dönemde. Dedim ki bu kuralı sinemada sürdüremez miyim? Birlikte olduğumuz, partner dediğimiz insanlar gerçekten çok güzel kadınlar. Herkesin aşık olabileceği güzellikte kadınlar. Perdeden bakıp aşık olabileceğimiz insanlar geldi geçti. Bu kural bende çok oturmuş birinci madde gibi duruyordu bedenimde. Onun için de hiç böyle düşünmedim. Gerçekten de paylaşımlar o kadar sağlıklı, arkadaşlık kavramı o kadar iyi gelişmişti ki bunları düşünebileceğin herhangi bir aksiyon asla olmadı. Hiçbir zaman olmadı.

Televizyon
00:00

Pınar Afşar'la 3 kez evlenip boşandığınız doğru mu?

Buket Aydın: Pınar Afşar'la 3 kez evlenip boşandığınız doğru mu? Doğru, tek kişi ile evlilik rekoru kırdım. Aslında bu iyi bir örnek. Hayata bakış açısından da iyi bir örnek. Şunu anlıyoruz; demek ki sadece ikili ilişkilerin sağlıklı yürümesi, verimli yürümesi, paylaşımlı yürümesi, uzun vadeli olması sadece imzaya bağlı bir şey değil. Tartışmalar, kıskançlıklar mutlaka oluyor. Özellikle bu kıskanmaların sonucunda bir boşanma yaşanıyor ama ayrılmıyoruz. O kadar sağlam bir temel üzerine oturtulmuş ilişki var ki ikinci kez evleniyorsunuz. Sonra çok ufak nedenlerden ötürü yine ayrılıyorsunuz. Eğer astrolojik olarak ona bağlayacaksak ikimiz de koç burcuyduk. Üçüncü evlilikte biz bir çocuk sahibi olduk. İyi ki evlenmişim üçüncü kez. Çok güzel bir kız çocuğu sahibiyim. 24 yıl içerisinde üç kez evlendim. Bu sektörün içerisinde Yeşilçamcıların dışında bu kadar uzun evliliği sürdüren tek örneğimdir. Demek ki ilişkilere çok sağlıklı bakabiliyorum. Üçüncü kez evlendiğimde şöyle bir durum vardı. Yaz ayıydı, bende kısa şort, parmak arası terliklerle nikah dairesine müracaat diye gittik. Nikah memuru içeriye üç kişiyle ellerinde dosyayla geldi. ‘Hadi imzalayın, gidin. Nasıl olsa iki kere evlenmişsiniz. Üçüncüsünde şaşaya gerek yok’ dedi.

Televizyon
00:00

Kızınızın taciz iddialarıyla ilgili yorumu ne oldu?

Talat Bulut, CNN TÜRK'te 40 programında Buket Aydın'ın sorularını yanıtladı.  Buket Aydın: Kızınızın taciz iddialarıyla ilgili yorumu ne oldu? Biz annesiyle ayrıyız ama buna rağmen bir anne ve bir baba olarak, bu sorumluluk içerisinde kızımızı büyütmeye çalıştık. Ve kızım şu an Amerika’da kriminoloji okuyor. Çok pozitif ve zor bir meslek. Onun bu olaylardaki tavrı ve duruşu bizim ne kadar iyi bir evlat yetiştirdiğimizin örneğiydi. Beni sonuna kadar savundu. Bu tür olayların iftiralar ve sosyal medyadaki yalanlarla var olabileceğini düşünen insanlara karşı inanılmaz bir tavır takındı. Ancak bana akıl vermeye çalışanlar aynı saldırıyı kızıma yaptılar. Üzücü olan da buydu. Ben gururla kızıma baktım ve onun için en iyi ne yapabilirim diye düşünmeye başladım. Hayatımda sorumluluk duyduğum tek bir insan var. Onun dışındakilerin ne söylediği çok önemli değil. Yaşadığımız toplumdaki insanların değer yargılarını, eğitim durumlarını, bilinçlenme düzeylerini, doğaya ve hayvanlara yaklaşımlarını, beşeri ilişkilerini ne seviyede bildiklerini çok iyi gördüğüm için bir sürü şeyi geride bırakıp ardıma bakmıyorum. Mesleğimde de öyle. Mesleğime zarar veren herkesi geride bıraktım. Hiçbir zaman taşımadım.

Televizyon
00:00

Gerçekten taciz iddiasını kesin bir dille yalanlamadınız mı?

Talat Bulut, CNN TÜRK'te 40 programında Buket Aydın'ın sorularını yanıtladı.  Buket Aydın: Gerçekten taciz iddiasını kesin bir dille yalanlamadınız mı? Aslında unuttuğum bir mesele. Hatırlattığınız için cevap vereyim. Çünkü savcılık tarafından aklandım ama o iftirayı atan insanlarla aramızda bir tazminat davası sürüyor. Bununla ilgili çok detaylı şeyler söylemeyeceğim ama elbette Talat Bulut olarak 60 yıllık hayatınıza bir leke sürülmeye çalışılıyor. Dolayısıyla o dönem çok üzücüydü ama beni asıl üzen şey, iftira atan kişinin daha 13 yaşındayken savcılığa babasının kendisine cinsel saldırıda bulunduğu şikâyetiyle başvuruda bulunması oldu. Ben şu an 21 yaşındaki bir kız çocuğunun babasıyım. Benim kızımın başına böyle bir şey gelse diye düşündüğümde çok üzülüyorum. İftira atan kişinin yıllar sonra aynı metin üzerinden yürümesi onun sağlıklı olmadığını gösteriyor. Keşke tedavi edilebilip daha yararlı bir kız çocuğu olabilse. Bir anne-baba için çok üzücü bir durum. İftira atıldığı için mahkeme sonuçlandı ve tazminat davası devam ediyor. Ancak beni en çok üzen o kızın sağlıksız olması. İftira atan kızın babasıyla yaşadığı sıkıntı kamuoyuyla paylaşıldı ama medyadaki birçok insanın bu durum işine gelmediği için üzerinde durulmadı. Bu kullanılmadı çünkü geriye dönüş sağlamaları mümkün değil. Kızın bu iftirası ve yalanı ortaya çıktı. Olayın sıcak olduğu anlarda İzmir’den gelen bir avukat, kadın dayanışmaları ya da benzer konularla ortalığı karıştırdı. Ancak kızın babasıyla arasında yaşadığı olayın dosyası ortaya çıktığında hepsi ortadan kayboldu. Şu an kıza açtığım tazminat davasında onu savunacak bir avukatı yok. Bu durum çok ilginç. Nerede onu savunan avukatlar, dernekler, insanlar? Ortada yoklar. Demek ki bir yalanı savunacak durumda değiller şu an. Kızın yalan söylediğini anladılar ve şu an onu savunmuyorlar ama o dönemde ben kendimi anlatamadım. Sosyal medyada insanlar kendilerini o kadar özgür hissediyorlar ve o k

Televizyon
00:00

Mavi ışık nedir? Sağlığımızı nasıl etkiler?

Dr. Ayşegül Çoruhlu, CNN TÜRK'te 40 programında Buket Aydın'ın sorularını yanıtladı.  Buket Aydın: Mavi ışık nedir? Sağlığımızı nasıl etkiler?   Dr. Ayşegül Çoruhlu: Elbette ki elektronik ışıkların zararları konuşuluyor. Saat genleri vücudun bütün hücrelerinde var. Beyinde merkez saat var. Gözden gelen dalga boyunu taramadan geçirip günün saatini anlıyor. Biz sadece gün ışığını görüyoruz. Biz hep beyaz görüyoruz ama beyazın içinde başka renkler var. Güneş batarken turuncu-kırmızıyı görüyoruz. Bu milyonlarca yıldız bizim genlerimizde var. Mavi ışığın dalga boyu, beynine gündüzmüş gibi geliyor ve sana stres yaşatıyor.

Televizyon
00:00

Buket Aydın: Kadınlar mı erkekler mi daha çok hasta oluyor?

Dr. Ayşegül Çoruhlu, CNN TÜRK'te 40 programında Buket Aydın'ın sorularını yanıtladı.  Buket Aydın: Kadınlar mı erkekler mi daha çok hasta oluyor?  Dr. Ayşegül Çoruhlu: Kadınlar sanki daha çok hasta oluyor çünkü daha çok kadın hastalar görüyorum. Kadınların çok keskin bir zekası var ama çok hassaslar. Bu ikisi birbirine uymuyor. Erkekler farkında bile olmuyorlar eşleri getiriyor.  Genel olarak yaş küçüldükçe hastalık artıyor. Bu acıklı kısım. Çok üzülüyorum çünkü doğruyu yapmaya çalışsalar bile olmuyor. Enerjim yok lafı bile tamamen beslenmeyle ilgili. Jenerasyon küçüldüğü için hastalık artıyor. Erkekler yüzleşmek istemiyor. Erkeklerin asıl farkında olmadığı şey, yanlış beslenme işi erkekleri kadınsallaştırıyor.  Ben olsam erkeklerin yerine erkekliği korumak için sağlıklı beslenirim.

Televizyon
00:00

Sadece hamilelikte sağlıklı beslenerek birkaç nesil nasıl kurtulabiliyor?

Dr. Ayşegül Çoruhlu, CNN TÜRK'te 40 programında Buket Aydın'ın sorularını yanıtladı.  Buket Aydın: Sadece hamilelikte sağlıklı beslenerek birkaç nesil nasıl kurtulabiliyor? Dr. Ayşegül Çoruhlu: Bununla ilgili bir sürü çalışma var. Hamile insanın yediği içtiği her şey bebeğe geçiyor. Hamilelikte genler açık ya da kapalı olabiliyor. Anneden ve babadan gelen genler çocuğa gitti. Hamilelik süresi boyunca oradaki sağlıklılık, belki sağlıksız olabilecek genleri kapatıyor. Hamileliğin kodu sonraki nesillere ulaşıyor. Annenin sağlığı çocuğu çok etkiliyor.

Televizyon
00:00

Neden doktorların söylediği birbirini tutmuyor?

Dr. Ayşegül Çoruhlu, CNN TÜRK'te 40 programında Buket Aydın'ın sorularını yanıtladı.  Buket Aydın: Neden doktorların söylediği birbirini tutmuyor? Dr. Ayşegül Çoruhlu: Aslında birbirini tutuyor. Her doktor faydalı şeyler söylüyor. Sadece aynı ifadeleri farklı farklı anlatan var. Dinleyenler biraz işine geleni alıyor. Mesela Gluten zararlı olsaydı, 2007’de Milliyet Gazetesi’ne verdiğim röportajdan sonra itirazlar olurdu. Dünya zaten çiğ ve bitkisel beslenmeye ve unlu yiyecekleri azaltmaya gitti. Mesela mısır ekmeği. Mısırın zaten gündemi ayrı. Yani bu tartışmalar çok ortada. Biri karbonhidrat yemem üzerinden gider, diğeri basit karbonhidrat yememe üzerinden gider. Hepsi aynı havuza girer. Bütün doktorlar bir şeyi önermezsen diğeri öneriyor gibi bir durum ortaya çıkmaz. Tereyağını ekmeğin üzerine sürüp üzerine de reçel sürersek tereyağının işe yararlılığını ortadan kaldırırız.

Televizyon
00:00

Güneş zararlı mı, değil mi? Güneş kremi kullanmalı mıyız, kullanmamalı mıyız?

Dr. Ayşegül Çoruhlu, CNN TÜRK'te 40 programında Buket Aydın'ın sorularını yanıtladı.  Buket Aydın: Güneş zararlı mı, değil mi? Güneş kremi kullanmalı mıyız, kullanmamalı mıyız?  Dr. Ayşegül Çoruhlu: Güneşten cildimizi koruyoruz ben de koruyorum. Herkesin D vitamini düşük. Dışarıda güneş olsa bile biz ofisteyiz. Stüdyodaki ya da kapalı alanlardaki ışıklar güneşin yapması gerekenlerin tam tersini yaparak D vitaminini düşürüyor. Güneş cilde geldiği zaman hücrelerin çevrelerindeki kolesterollere  ışık vuruyor ve D vitamini oluşuyor. Biz yaşam şeklimiz yüzünden güneşte dursak bile gövdemizde ışık tutamıyoruz. Belki de ilerde teknolojinin gelişmesiyle vitamin D almak için ışıklar çıkacak. Bu konu çok uzun. İstediğiniz yerinizi güneşten koruyun ama güneşe temas eden yerleriniz de olsun.

Televizyon
00:00

Meditasyonu, nefes çalışmalarını zavallı kılan uygulamalar neler?

Dr. Ayşegül Çoruhlu, CNN TÜRK'te 40 programında Buket Aydın'ın sorularını yanıtladı.  Buket Aydın: Meditasyonu, nefes çalışmalarını zavallı kılan uygulamalar neler?  Dr. Ayşegül Çoruhlu: Bir kongrede bir alet görmüştüm. İçine girebiliyorsunuz ve girdiğinizde sesi, ışığı, kokuyu ve kendi etrafındaki salınımıyla beynin meditasyondaki dalga boyuna sizi sokuyor. Dışarıdan baktığınızda saçma sapan ışıklar görüyorsunuz ama onun içine girdiğinizde birkaç dakika içinde beyniniz meditasyon versiyonuna geçmiş oluyor. Bunlar var anlamında söyledim. Biz de oturduğumuz yerden bir şeyler yapmaya çalışılıyoruz. Teknoloji çok gelişmiş olduğu için bunlar zavallı çabalar sayılır ama yapmamız lazım. Neden? Modern hayattaki bir sorun da kronik stres. Algılanan düzeyde değil, hücreler düzeyinde algılanan bir stres var. Hücreler bir tür kasılı kalıyorlar. Tansiyon, kabızlık gibi sorunlar hep kasılmakla ilgilidir. Kapalı alanda yaşamak, elektromanyetik alan, işlenmiş besinler bizi hep bir tür kasılma içinde tutuyor. Biz şu an kendimizi meditasyonla, nefes egzersizi ile sıfırlayabiliriz. Çünkü kendimizi sıfırlamazsak bir önceki yükümüzle devam ediyoruz. Beynimizin temizlenmesi için gece düzgün zamanda uyumak gerekiyor.

Televizyon

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.