SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Devlet Denetleme Kurulu


Devlet Denetleme Kurulu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Devlet Denetleme Kurulu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

Devlet Denetleme Kurulu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Devlet Denetleme Kurulu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.007 devlet denetleme kurulu haberi bulunmuştur.

DDK’nın ilk görevi FETÖ

Cumhurbaşkanlığı’na bağlı çalışan ve yeni dönemde yetkileri genişletilen Devlet Denetleme Kurulu’nun ilk gündemi FETÖ olacak. Erdoğan’ın, “hücrelerini keşfedeceğiz” mesajı verdiği FETÖ yapılanmasının ortaya çıkarılmasında DDK aktif rol alacak. Denetimde, “tek çatı” haline gelen DDK, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı doğrultusunda hem devam eden FETÖ davalarını takip edecek hem kamu kurumlarındaki örgüt yapılanmasını ele alacak. Kamudan uzaklaştırma yetkisi de verilen DDK, soruşturmalara paralel olarak genişletecek.

Siyaset
00:00

7 yeni Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi yayımlandı

Resmi Gazete’de 7 yeni Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi yayımlandı. Yayımlanan kararnameler şöyle: "Bakanlıklara Bağlı İlgili, İlişkili Kurum ve Kuruluşlar ile Diğer Kurum ve Kuruluşların Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi; Devlet Denetleme Kurulu Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi; Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliğinin Teşkilat ve Görevleri Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi; Savunma Sanayii Başkanlığı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi; Yüksek Askeri Şûra’nın Kuruluş ve Görevleri Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi; Milletlerarası Antlaşmaların Onaylanmasına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi; Resmî Gazete Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi."

Haberler

Son dakika... 7 yeni Cumhurbaşkanlığı kararnamesi yayımlandı

Bakanlıklara Bağlı, İlgili, İlişkili Kurum ve Kuruluşlar ile Diğer Kurum ve Kuruluşların Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Genelkurmay Başkanlığı, Milli Savunma Bakanına bağlandı. Genelkurmay Başkanı ile kuvvet komutanları, Milli Savunma Bakanına ayrı ayrı bağlı ve sorumlu olacak. Genelkurmay Başkanlığı ile kuvvet komutanlıklarının teşkilatı, Milli Savunma Bakanlığı kadro ve kuruluşunda gösterilecek.

Siyaset

Son Dakika: Hepsini Cumhurbaşkanı atayacak! Belli oldu...

Cumhurbaşkanı kararıyla ataması yapılanların görev süresi atandıkları tarihte  görevde bulunan Cumhurbaşkanının görev süresini geçemeyecek.  Cumhurbaşkanının  görevi sona erdiğinde bunların görevi de sona erecek. Bu kişiler, yerlerine atama  yapılıncaya kadar görevlerine devam edebilecek. Görev süresi 3 ve 4 yıl olan  kadro, pozisyon ve görevlere atananlar, Cumhurbaşkanının görev süresinin sona  ermesini beklemeyecek. Cumhurbaşkanı kararıyla göreve gelenler, atandıkları  kadro, pozisyon ve görevlerde 657 sayılı Kanun'un ve diğer kanunların sözleşmeli  personel çalıştırılması hakkındaki hükümlerine bağlı olmaksızın sözleşmeli olarak  da çalıştırılabilecek.

Siyaset

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.