SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Doğa


Doğa ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Doğa haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

Doğa ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Doğa haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 17.279 doga haberi bulunmuştur.

00:00

Yaban hayatı fotokapana yansıdı

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne'de kurduğu fotokapanlar ile av koruma ve kontrol çalışmaları ile biyolojik çeşitlilik takibini yapıyor. Kurulan fotokapanlara ise çeşitli yaban hayvanları takılıyor. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü teknik ekipleri, yaban hayatını izleme çalışmaları kapsamında ilçelerin tamamında karaca, kurt, tilki, porsuk, çakal, sansar, şah kartal, siyah leylek gibi yaban hayvanlarının varlığını ve üremelerini tespit ederek, söz konusu yaban hayvanlarının popülasyonlarında bir artış olup olmadığı gözlemliyor. Fotokapana takılan bölgeye has hayvan çeşitleri ise görsel şölen sunuyor.

Haberler
00:00

Tunceli'de yaban keçileri sürü halinde görüntülendi

Tunceli'de koruma altında bulunan ve avlanmaları yasak olan yaban keçileri sürü halinde görüntülendi. İstanbul'dan köyüne gelen doğa gezgini Ayhan Esen (38), Pülümür ilçesindeki Munzur Dağı'nın eteklerinde beslendikleri sırada iki grup yaban keçisini gördü. Munzur Dağı eteklerinde gezdiği sırada onlarca erkek ve dişi yaban keçisini fark etmesiyle heyecanlı bir şekilde görüntüye aldığını anlatan Esen," Doğada fotoğraf çekmeyi çok seviyorum. Munzur Dağı eteklerinde doğa gezisine çıkmıştım. Karlı bir haldeki Munzur Dağı'nın eteklerinde iki grup yaban keçisi fark ettim. İnanılmaz heyecanlandım. Erkek yaban keçisi grubu daha kalabalıktı ve uzun boynuzları ve iri yapılarıyla beni çok etkilediler. Anında yanımda taşıdığım fotoğraf makinesiyle görüntüledim." dedi

İlginç Videolar
00:00

Boz ayı ölü olarak bulundu

Giresun'un Yağlıdere ilçesi Üçtepe beldesinde indiği dere kenarında vatandaşlarca görüntülenen boz ayı, 3 gün sonra aynı yerde tüfekle vurulmuş halde ölü olarak bulundu. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, sorumluların tespitedilmesi için çalışma yürütülüyor. Üçtepe beldesi Merkez mahallesinde perşembe günü dere kenarına inen boz ayı, vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerası ile görüntülendi. Boz ayı bir süre suda kaldıktan sonra yeniden ormanlık alana girerek gözden kayboldu. Sosyal medya da paylaşılan ayının görüntüleri ilgi gördü. Önceki gün dere kenarında bir ayının hareketsiz yattığını görenler, jandarma ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube ekiplerine haber verdi. Beldeye gelen ekipler, 5 yaşlarında olduğunu belirlediği boz ayının tüfekle vurularak öldürüldüğünü belirledi. Ayının 3 yerinde ise yırtıcı hayvan yarası tespit edildi. Boz ayının 3 gün önce görüldüğü yerde öldürülmüş halde bulunması hayvanseverlerin tepkisine neden oldu. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, sorumluların tespit edilmesi için çalışma yürütülüyor.

Haberler
00:00

Erzurum’da yaban hayatı fotokapana yansıdı

Erzurum’da bir Youtuber tarafından doğa hayatını yakından incelemek kapsamında ormanlık alan içerisine kurulan fotokapanlara ayı ve tilkilerin renkli görüntüleri yansıdı. Erzurum’un Olur ilçesinde bir Youtuber doğa hayatını incelemek ve takipçilerine izletmek için kurduğu fotokapana ayı ve tilkilerin gün içerisindeki halleri yansıdı. Görüntülerde önce bir bozayı yer alıyor. Ayı beslenmek için sabah saatlerinde yiyecek aramaya çıkıyor. Videonun devamında objektife bu kez bir tilki yansıyor. Hamile olduğu düşünülen tilki de karnını doyurmak için yiyecek aramaya çıkıyor.

Yaşam

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.