SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

ÖSYM


ÖSYM ile ilgili tüm haberleri ve son dakika ÖSYM haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

ÖSYM ile ilgili tüm haberleri ve son dakika ÖSYM haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.266 osym haberi bulunmuştur.

YDS/2 başvuruları alınmaya devam ediyor! YDS başvurusu nasıl yapılır?

YDS/2 başvuruları ÖSYM tarafından alınmaya devam ediyor. 16 Temmuz'da başlayan YDS başvuruları 24 Temmuz tarihine kadar ais.ösym.gov.tr adresi üzerinden veya ÖSYM büroları aracılığı ile yapılabilecek. Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı için başvurularını tamamlayan adaylar 120 Türk Lirası değerindeki başvuru ücretini ödemek zorunda! Başvuru ücretini ödemeyen adayların başvuruları kabul edilmeyecek.

Gündem

DGS sınav sonuç tarihini ÖSYM adaylara duyurdu! 2019 DGS sonuç tarihi

DGS sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. ÖSYM tarafından 30 Haziran tarihinde gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavına 300 binin üzerinde aday katıldı Önlisans eğitimlerini Lisans eğitimlerine tamamlamak isteyen adayları yakından ilgilendiren DGS sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi ÖSYM adaylara duyurdu. İşte DGS sonuçlarının açıklanacağı o tarih...

Gündem

YKS tercih kılavuzu yayımlandı! Lisans, Önlisans bölümleri taban puanları ve kontenjanları

YKS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı. Yüz binlerce adayı yakından ilgilendiren YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler tercihler için ÖSYM'ye çevrilmişti. ÖSYM dün YKS tercih kılavuzunu adayların erişimine sundu. Üniversite bölümleri ve taban puanlarının açıklanmasının ardından adaylar tercih kılavuzunda yer alan taban ve tavan puanları incelemeye başladı. Peki YKS tercih işlemleri ne zaman başlayacak?

Gündem

YKS tercihleri ne zaman başlayacak? YKS taban puan ve kontenjanları

YKS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler tercih işlemlerine çevrildi. Hayalini kurdukları üniversitede eğitim almak isteyen binlerce aday hayalini kurduğu üniversite eğitim alabilecekmiyim sorusuna yanıt arıyor. YÖK tarafından yayımlanan Atlas tercih robotu ile son dört yılda üniversitelerin öğrenci aldıkları taban puanlar ve kontenjanlara erişim sağlanabiliyor. Peki YKS tercih işlemleri ne zaman başlayacak?

Gündem
00:00

2019-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları açıklandı

Büyük merak ve heyecanla beklenen haber bugün geldi. 2019 yılı Yükseköğretim Kurumlarına Geçiş Sınavı açıklandı. Üniversiteye girişin anahtarı olan sınavda yaklaşık 2,5 milyon aday ter dökmüştü. Duyuru gece saatlerinde yapıldı. Adaylar sınav sonuçlarını Ösym’nin resmi internet sitesi, www.osym.gov.tr adresi üzerinden öğrenilebilecek. Sonuçların açıklanmasının ardından gözler tercih zamanına çevrildi. 23 Temmuz’da başlayacak tercih dönemi, 29 Temmuz’da sona erecek. Üniveristeye girişe hak kazanan öğrenciler ise kayıtlarını 19-23 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirecek.

Haberler

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.