SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Referandum


Referandum ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Referandum haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

Referandum ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Referandum haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10.172 referandum haberi bulunmuştur.

Son dakika: Skandal keşmir kararı meclisten geçti! Gerilim tırmanıyor

Hindistan'da Cammu Keşmir'i iki birlik toprağına ayıran yasa tasarısı, federal parlamentonun üst kanadı Rajya Sabha'da (Eyaletler Meclisi) 61 ret oyuna karşı 125 evet oyuyla kabul edildi. Hindistan, yarım asırdan uzun süredir Cammu Keşmir'e ayrıcalık tanıyan anayasa maddesini iptal ederek, bölgenin özel statülü yapısını ortadan kaldırdı. Cammu Keşmir eyaletiyle ilgili yaşanan gelişmelerin ardından bölgenin eski başbakanlarından Omar Abdullah ve Mehbuba Mufti tutuklandı. <br><br> Pakistan Başbakanı İmran Han'ın yaşanan son gelişmelerle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı aradığı öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede taraflara diyalog sürecinin güçlendirilmesi çağrısında bulundu. Öte yandan Dışişleri Bakanlığı, Hindistan'ın Cammu Keşmir kararına tepki gösterdi.

Dünya

'Başkanlık sistemi ile çok önemli adımlar attık'

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Türkiye'nin daha güçlü bir yönetim erki ve liderliği ortaya koyduğunu belirterek, "Bu yapı işliyor ve aslında bakanlık sayıları, bu bakanlıkların fonksiyonları bakımından da karşımıza çok büyük problemler çıkmıyor. Dolayısıyla işleyişle ilgili düzenlemeler yapıldığı zaman aksamaların da ortadan kalkacağını düşünüyoruz." dedi.

Siyaset

Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’nun teklifine tepki: ‘Referandum önerisi tükenmişlik sendromudur’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sistem tartışmasını yeni baştan açmanın ne ülkeye, ne millete, ne de demokrasimize hiçbir yararı olmayacağını belirterek, “CHP Genel Başkanı’nın tarafsızlık çağrısı, referandum önerisi bize göre nevrotik bir vaka, tedavisi aciliyet arz eden tükenmişlik sendromudur. Yeni hükümet sistemini birinci yılı bile dolmadan tahrip ve tahrif etme girişimleri Türkiye düşmanlarına zeytin dalı uzatmak, karşılarında selam durmaktır” dedi.

Siyaset
00:00

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Akşam yat, sabah kalk referandum olmaz

Erdoğan, G-20 Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere Japonya'ya  hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu.   Cumhurbaşkanı Erdoğan, '"Kılıçdaroğlu'nun Parlamenter sisteme dönme çağrısı için, 'kendi söylüyor kendi dinliyor. Millet kararını verdi bu iş bitmiştir. Sayın Kılıçdaroğlu'nun (referandum çağrısı) bu ifadesiyle hareket edecek değiliz. Akşam yat, sabah kalk referandum olmaz. Yola koyulduk, aynı kararlılıkla yola devam ediyoruz.' dedi.

Haberler

Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan: Akşam yat, sabah kalk referandum olmaz

Erdoğan, G-20 Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere Japonya'ya  hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, '"Kılıçdaroğlu'nun Parlamenter sisteme dönme çağrısı için, 'kendi söylüyor kendi dinliyor. Millet kararını verdi bu iş bitmiştir. Sayın Kılıçdaroğlu'nun (referandum çağrısı) bu ifadesiyle hareket edecek değiliz. Akşam yat, sabah kalk referandum olmaz. Yola koyulduk, aynı kararlılıkla yola devam ediyoruz.' dedi.

Siyaset

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.