SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

SÜLEYMAN SOYLU


SÜLEYMAN SOYLU ile ilgili tüm haberleri ve son dakika SÜLEYMAN SOYLU haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

SÜLEYMAN SOYLU ile ilgili tüm haberleri ve son dakika SÜLEYMAN SOYLU haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.929 suleyman soylu haberi bulunmuştur.

Bakan Soylu'dan kayyum açıklaması: Buna izin veremezdik

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, üç büyükşehir belediyesindeki görevlendirmelere ilişkin, "Seçildikten önce ve seçildikten sonra bu üç belediye başkanının PKK terör örgütünü destekleyici, moral verici, açıkça örgüt taraftarlığı anlamına gelen eylemleri olmuştur. Dolayısıyla Türkiye bu terör örgütüyle mücadele ederken, seçilmiş olmanın örtüsü altında PKK yandaşlığı yapılmasına izin veremezdik. Kanunun bize yüklediği sorumluluk çerçevesinde görevimizi yerine getirdik. Şunu unutmamak gerekir ki demokrasi, bir truva atı değildir." değerlendirmesinde bulundu.

Siyaset

Bayram alışverişini kana bulayacaktı! Canlı bombanın yakalanma anı kamerada

Terör örgütü PKK/YPG tarafından Kurban Bayramı öncesi Arife günü Suriye sınırındaki Şanlıurfa ile turizm bölgesi Antalya’da bombalı saldırı düzenleme girişimi, güvenlik güçlerinin titiz çalışmasının ardından Şanlıurfa ve Konya’da düzenlenen operasyonlarla engellendi. Her iki saldırı ile yaratılmak istenen kaos ortamı önlenirken, terör örgütünün iki eylem için de Arap kökenli militanları tercih ettiği, böylelikle hem Türkiye’deki Arap kökenlilere karşı halkı kışkırtmayı hem de Suriye’de bunu lehine kullanarak Arapların da desteğini almayı hedeflediği ortaya çıktı. <br><br>Şanlıurfa’da Balıklıgöl’e yaklaşık 100 metre mesafede üzerinde bomba bulunan teröristin yakalanma anına ait görüntüler ortaya çıktı.

Gündem

Bakan Soylu'dan 3 başkanın görevden alınmasıyla ilgili açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediye başkanlıklarına görevlendirme yapılmasına ilişkin, "Bizim teröre müsamaha göstermemizi bekleyenler yanılır. Terörü ve terörizmi özellikle halkın helal oylarıyla belediyelerde merkez haline getirmeye çalışanlara da devletin, kuralların, hukukun ve Anayasa'nın sessiz kalmasını beklemek son derece yanlıştır." dedi.

Siyaset

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.