Karaman'a Yeni Üst Geçitler Yapılacak

Güncelleme : 16 Şubat 2017 - 12:51
Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, TCDD yetkilileri ile bir araya gelerek, Larende Alt Geçidi ve 82. Yıl Devlet Hastanesi-Kızık arasına yapılacak olan iki adet üst geçit için koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi.
Belediye Encümen Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda TCDD yetkilileri, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ve birim müdürlerine Larende Alt Geçidi ve 82. Yıl Devlet Hastanesi ile Kızık arasına yapılması planlanan iki üst geçit projesi hakkında bilgiler verdi.
Toplantıyı değerlendiren Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, “Hızlı tren hattı çalışmaları kapsamında bazı bölgelere belediyemiz ve TCDD işbirliği ile yeni alt ve üst geçitler yapılacak. Bunlardan birisi olan Larende alt geçit projesinde, geçtiğimiz günlerde ilk kazma vurularak çalışmalar resmen başladı. Karaman-Ulukışla hızlı tren çalışması içerisinde yer alan bir diğer üst geçit projesi de 82. Yıl Devlet Hastanesi ile Kızık arasına uygulanacak. Bu bölgede de iki ayrı üst geçit kısa zamanda tamamlanarak şehrimizin hizmetine sunulacak. Tren yolunun diğer tarafında kalarak uzun yıllardan beri şehirden kopuk bir şekilde yaşayan Larende, Sümer ve Yenişehir Mahallelerimiz yapılacak olan bu alt ve üst geçitler sayesinde şehirle bütünleşmiş olacak" dedi.