SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

DÜNYA HABERLERİ

00:34

'Yok artık' dedirten görüntüler! Motosikleti yatarak kullandı

İstanbul'da bir kez daha sahneye çıkan motosiklet magandalar yine trafikte terör estirdi. Zeytinburnu sahil yolunda seyreden sürücüler, bir magandanın motosikletin üstüne yatarak kullandığını görünce şoke oldu. Harbiye’de de başka bir maganda benzin deposuna oturup ellerini bırakırken, bir diğeri ise Haliç Köprüsü’nde tek tekerlek üstünde trafiği tehlikeye düşürdü. Magandalar o anları sosyal medyadan paylaştı.

00:56

Tilkiyle dost oldu, her gün eliyle besliyor

Bingöl'de bir kişi 1 ay önce karşılaştığı ve yemek verdiği tilkinin her gün gelmesi üzerine eliyle beslemeye başladı. Yedisu ilçesi merkez mahallede ikamet eden Mehmet Çapkın, bir ay önce evinin çevresinde bir tilkinin gezindiğini fark etti. Tilkinin aç olduğunu düşünen Çapkın, bir kaç defa yiyecek verdiği tilki ile arasında bir bağ oluştu. Her gün aynı saatlerde gelmeye başlayan tilkiye yiyecek vermeyi sürdüren Çapkın, zaman zaman eliyle de beslemesi dikkat çekti.

02:01

Martılar onu hiç yalnız bırakmıyor

Martılarla olan dostluğu ile tanınan Rizeli balıkçı Hakkı Kadıoğlu'nun martılarıyla olan yeni görüntüleri yine ilgi odağı oldu. Rize’de balıkçılıkla uğraşan, son günlerde denizdeki martılar ile olan dostluğu ile bilinen 73 yaşındaki Hakkı Kadıoğlu’nun martılarıyla olan yeni görüntüler yine ilgi odağı oldu. Çayeli ilçesinde yaşayan Kadıoğlu’nun denizde martılarla edindiği dostluğu görenleri şaşırtmıştı. Kadıoğlu, martılarıyla olan ilişkisini daha da ilerleterek o anları tekrardan cep telefonuna kaydetti. Her gün kayığı ile denize açılan Kadıoğlu’nu, “Kiki” adını verdiği martısı ve diğer martılar yalnız bırakmıyor, Kadıoğlu ise avlamış olduğu balıkların bir kısmını martılara veriyor.

00:58

Arayan da var mesaj atan da... İçeriden sızdırmışlar!

İstanbul Aksaray’da gözaltına alınan uyuşturucudan kumara, sahte içkiden kaçak konsomatris çalıştırmaya kadar değişik alanlarda faaliyet gösteren suç çetelerine erketelik (gözcülük) yaptığı belirlenen bir şebekeye bilgi sızdırdıkları iddiasıyla, 11 polis hakkında soruşturma başlatıldı. Operasyonel bilgileri erkete şebekesine önceden sızdırdığı iddia edilen 11 polisten 5'i gözaltına alınırken, 5'i ise ifadeye alındı.

01:23

Yazıcıoğlu'nun yeri 1,5 kilometreye kadar tespit edilmiş

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile beraberindeki 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasında 'Yazıcıoğlu yaşıyor, ayağı kırık' bilgi notunu dönemin Kayseri Valisi Mevlüt Bilici'ye göndererek arama çalışmalarını sekteye uğrattığı iddiasıyla Dursun Özmen'in yargılandığı davanın sonunda açıklama yapıldı. Aileler ve parti adına açıklamayı Büyük Birlik Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Hakkı Öznur yaptı.

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.