SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

BMW, Volkswagen ve Daimler'e tarihi ceza geliyor!

Avrupa Birliği Rekabet Denetleme Komisyonu'nun, otomobil devleri BMW, Volkswagen ve Daimler'e aralarında gizli anlaşma yapmaları sebebiyle açtığı dava sonuçlandı. 3 otomotiv devini tarihi cezalar bekliyor.

Milliyet Haber

Alman Otomobil devleri BMW, Volkswagen ve Daimlerin kendi aralarında yaptıkları gizli anlaşma ile temiz emisyon sistemi teknolojisinde gelişmeyi önledikleri ortaya çıktı. Avrupa Birliği Rekabet Denetleme Komisyonu, iki yıl önce başlattığı soruşturmayı tamamlayıp sonucunu açıkladı.

Alman gazetelerinin internet sayfalarında ve televizyon kanallarındaki, AB Komisyon Kararı ile ilgili haberlerde, BMW, VW ve Daimleri milyarlarca ceza bekliyor başlığı kullanıldı. Tagesschau24 haber kanalında, Avrupa Birliği Rekabet Komisyonu, Alman otomobil şirketleri BMW, VW ve Daimler ile ilgili uzun zamandır yaptığı gizli rekabet anlaşması soruşturmasını tamamladı. Soruşturma kararına göre, adı geçen otomobil üreticilerini milyarlarca ceza bekliyor denildi.

Gelişme Alman basınında bu şekilde yer aldı

Alman otomobil devleri BMW, Daimler ve VW, AB Komisyonu tarafından aralarında gizli anlaşarak benzinli ve dizel araçlara yönelik temiz emisyon teknolojileri geliştirilmesini engellemek ile suçlanıyordu.

Bild gazetesindeki haberde, Gözler otomobil şirketlerinin, AB Komisyon kararına verecekleri cevaplarda denilirken, 2017de başlatılan usul araştırmalarını 2018 yılında köklü bir araştırmaya dönüştüğü; ortaya çıkan sonucun da vahim olduğu belirtildi.

Focus haber dergisi, Komisyon kararını açıkladı: BMW, Daimler ve VW gizli anlaşma yaparak kanunları ihlal etti başlığıyla gelişmeyi duyurdu.

Funke medya grubu yayın organlarında AB Komisyon kararı, AB Rekabet Kontrol Komisyonu kararına göre, BMW, Daimler ve VW, kural ve kanunlara aykırı davranıp, gizli anlaşma yapmış haber başlığıyla verildi.

Devlet televizyon kanallarından ZDFin son dakika gelişmesi olarak izleyicilerine aktardığı haberde AB, BMW, Daimler ve Volkswagenin gizli anlaşma yaptıklarına değindi ve sert eleştirilerde bulundu. Şirketlere milyarlarca ceza bekleniyor denildi.

Alman sanayi dünyası için çok önemli bir gelişme olarak değerlendirilen AB Rekabet Komisyon kararı, Sprienger Medya Grubu yayın organlarının haberlerinde, AB, kararını verdi: Otomobil üretici şirketleri VW, Daimler ve BMWyi rekabette usulsüzlükler yüzünden can yakacak yüklü cezalar bekliyor ifadeleri kullanıldı.

Diğer Haberler

  1. MINI Cooper SE modeli çıktı
  2. Toyota üretti: Kendi kendini şarj edebilecek
  3. Tesla araç bataryalarını üretmek için çalışmalara başladı
  4. Porsche araçlarda büyük tehlike! 100 bin aracı geri topluyor...
  5. Peugeot'dan yeni nesil elektrikli SUV: Peugeot 2008
  6. Harley Davidson küçük boy motosiklet üretecek!
  7. Yeni Ford Transit ve Custom modelleri Türkiye’de! İşte özellikleri ve fiyatı
  8. Yeni Ford Tourneo ve Transit Connect Türkiye'de! İşte fiyatları
  9. Rolls-Royce, Siemens’in elektrikli uçak bölümünü satın alıyor
  10. Elon Musk Twitter hesabını kapattı!

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.