SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Şimdiki zamanın hikayesi

.

Bünyamin Aygün

Mehmetçik’e selam -  MUSTAFA İSTEMİİstiklal Caddesi’ndeki gençler de destek için asker selamı verdi.ABD ile omuz omuza Kore’ye - MİLLİYET ARŞİVİNDEN 67 YIL ÖNCE BUGÜN
Türk askeri ülkesinden binlerce kilometre uzakta, Kore’de savaşa gitmek için yola çıktığında takvimler 17 Eylül 1950’yi gösteriyordu. Mehmetçiğin gösterdiği kahramanlık Kore halkı tarafından yıllar geçse de unutulmadı ama Amerika Birleşik Devletleri son yıllarda biraz vefasız tavır sergiliyor. Milliyet arşivinden aldığımız bu fotoğrafta İzmir’e gelen Türk askerlerinden oluşan Kore Birliği görülüyor.

Zirvedeki güzellik -  ALPEREN BİLGİLİ
Niğde ve Mersin’in ortak sınırındaki Bolkar Dağları’nın zirvesinde iki krater gölü bulunuyor. Birbirine 150 metre uzaklıkta olan Karagöl ile Çiniligöl birçok dağcının, doğaseverin ilgisini çekiyor. Okuyucumuz Alperen Bilgili’nin bizimle paylaştığı bu fotoğrafta Çiniligöl’e yansıyan güzelliği görüyoruz.

Tiril tiril bir belde -  KEMAL BULUT
Yemyeşil bahçeleri, Rum evleri, tarihiyle Bursa’ya bağlı tiril tiril bir belde Trilye. Hafta sonları keyifli vakit geçirebileceğiniz Trilye sokaklarında fotoğraf çekmek l Yemyeşil bahçeleri, Rum evleri, tarihiyle Bursa’ya bağlı tiril tiril bir belde Trilye. Hafta sonları keyifli vakit geçirebileceğiniz Trilye sokaklarında fotoğraf çekmek ise ayrı keyif. Bu tarihi beldede dolaşırken  birbirinden ilginç mimari yapılar kadrajınıza takılabilir.

Kuşbakışı Gölyazı -  OĞUZ YETER
Gölyazı Köyü, Bursa’da doğayla tarihin bütünleştiği eşsiz güzellikteki Uluabat Gölü kıyısında bir inci gibi parlıyor. Geleneksel evlerin olduğu köyde balıkçılık başlıca geçim kaynağı olsa da tekne turu son zamanlarda moda oldu. Foto muhabiri Oğuz Yeter’in drone’la çektiği fotoğrafta Gölyazı Köyü’ne ve Uluabat Gölü’ne kuşbakışı bakıyoruz.

Diğer Haberler

  1. Vegan burger seçeneği
  2. Dilara Koçak’tan iki yeni lezzet
  3. Yeni şubesi tarihi köşkte
  4. “Her tünelin ucunda ışık vardır”
  5. Maratonun birincisi Darüşşafaka
  6. Kalbe özel koruyucu merkez
  7. Şimdiki zamanın hikayesi
  8. “Gelecek benim gibileri anacak”
  9. “Nefes alıyorsak her zaman umut vardır”
  10. Tam kararında tarifler

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.