MODA
GÜZELLİK
AİLE
SAĞLIK

Aldatılma fikriyle başa çıkmanın yolları

Aldatılmak çoğu kişi için bir travma şeklinde yaşanabilir. Aldatılmayı atlatma konusunda yardımcı olacak düşüncelere bu yazıda yer veriyoruz.

Milliyet Haber

Aldatılmak kişinin başta hem kendisine hem başkalarına olan inancını zedeleyen bir durum. Fakat bu duygusal yaralanmanın sizi tamamen altüst etmesine izin vermeyin.

Ne olursa olsun aldatıldığınız için kendinizi suçlu bulmayın

Bunu yapmak başta zor olabilir. Fakat bu konuda kendinizi suçlu bulmayı bırakmalısınız. Aldatan kişi bir takım sorunları olan kişidir. Kendi sorunlarını aşamayıp ilişkisinde dikkatsizce davranmıştır. Bu yüzden size yararı olmayan düşüncelerden uzak durun ve karşınızdaki insanın hata yapabileceğini görün.

Etrafınızda sizi seven insanlar var

Düşüncelerinizi aldatma konusuna odaklamaktansa, sevdiğiniz ve sizi seven insanların varlığını anımsayın. Mümkün olduğunca birlikte olmaktan keyif aldığınız vakit geçirin. Böylece kendinize olan güveninizin yavaş yavaş yerine geldiğini göreceksiniz.

Size kendinizi iyi hissettirecek şeyler yapın

Hayatta sahip olduğunuz tutkularınızı kenara bırakmaktansa, sevdiğiniz şeyleri yapmaya devam etmelisiniz. Çünkü kendinizi daha iyi hissetmek için sizi siz yapan şeylere ihtiyacınız var. Eğlenceli şeyler yapmaktan ve planlarınıza arkadaşlarınızı da dahil etmekten çekinmeyin. Harika zaman geçirmekten kendinizi alı koymayın.

İyi hissetmeye odaklanın

Başkalarına mutlu görünmek için uğraşmak oldukça yorucu olacaktır. Bunun yerine gerçekten iyi hissetmeye odaklanın. Bu başta kulağa garip gelse de aslında kısa bir süre sonra öyle olmadığını görebilirsiniz. Başkalarının ne düşündüğü fikri, sizi ancak siz izin verdiğiniz müddetçe üzebilir!

Eğer ihtiyacınız varsa yardım alabilirsiniz

Aldatılma fikriyle başa çıkmak başta çok zor görünebilir. Böyle bir durumda alacağınız profesyonel bir yardım, sizi daha sağlıklı bir bakış açısına kavuşturabilir. O yüzden ne yaparsanız yapın, kendiniz için en iyi olanı yapmaktan çekinmeyin.

Diğer Haberler

  1. Ayo & Teo Bodrum'u sallayacak
  2. Hastayı uyutmadan bel fıtığı ameliyatı
  3. En hit çizgi diziler Kidz TV’de.
  4. Crate and Barrel online alışverişe başladı
  5. Gelin ve kaynanadan görülmemiş kapışma
  6. Seviyorsan aç konuş bence!
  7. Yeni Yılınızı Tatlandırın
  8. Cildinizdeki sivilcelerden kurtulabilirsiniz!
  9. Sizin Aşkınız Hangi Renk?
  10. Marks & Spencer yeni sezonda çorap koleksiyonu ile göz dolduruyor!

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.