SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Çocuklar İçin Güvenli İnternet

.

Milliyet Haber

Ödevleri, ders konu anlatımlarını, merak ettiklerini internette arayan çocuklar ebeveynlerinin istemediği pek çok içerikle de karşılaşabiliyor. Google tarafından 2016’da geliştirilen KidRex tam da bu sorunla ilgili ailelerin içini rahatlatacak bir arama motoru.

KidRex nedir? Nasıl çalışır?

KidRex, Google tarafından geliştirilen ve Google ile birlikte çalışan ancak çocuklar için güvenli içerikler haricindeki hiçbir içeriği yayınlamayan bir arama motoru.

KidRex arama motoru Google’ın güvenli arama özelliğini kullanıyor. Bu sayede çocuklara uygun olmayan ve cinsel içerikli siteleri engelleyip arama sonuçlarında bu siteleri göstermiyor.

Çocuklar için uygun olmayan anahtar kelimeler ve siteler KidRex arama motorunun filtresine takıldığı için güvenli internet ortamı sunuyor.

KidRex’te çocuklar için uygun olmayan bir kelime arattığınızda ekranda bir uyarı işareti çıkıyor ve aramaya izin verilmiyor.

KidRex filtrelerine rağmen bir şekilde herhangi bir içeriğin uygunsuz olduğunu tespit eden anne babalar site veya içeriği şikayet edebiliyor.

Açılan sayfadaki Kids sekmesine tıklarsanız çocukların katkı sağlayarak gönderdiği çizimleri, Parents sekmesine tıklarsanız da aileler için KidRex ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz.

Bilimcini

Bizi Facebook'ta takip etmeyi unutmayın :)

Yazarın Diğer Yazıları

  1. Çocuklar İçin Güvenli İnternet
  2. Mor Gıda Boyası Nasıl Yapılır?
  3. Evde Teraryum Nasıl Yapılır?
  4. Kutup Yıldızı ile Nasıl Yön Bulunur?
  5. Eğlenceli Deneyler: Kalem Hilesi
  6. İstanbul'daki Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar
  7. Evde Mavi Gıda Boyası Yapımı

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.