MODA
GÜZELLİK
AİLE
SAĞLIK

PEELİNG NASIL YAPILIR?

PEELİNG NASIL YAPILIR

1. Yüz peelingi için en ideal zaman uyku öncesidir. Yüzünüzü aıştığınız şekilde temizleyin, peelingi yüzünüze uygulayın ve 1-2 dakika dairesel hareketlerle hafif masaj yapın. İşlem bittikten sonra yüzünüzü ılıkk suyla yıkayın. Peeling sonrasıbesleyici krem (ya da maske) sürün ve cildinizi dinlenmeye bırakın.

2. Peeling sonrası cilt taze ve yumuşak olmalıdır. Oluşan kızarıklıklar kısa bir süre sonra geçerler. Eğer peeling sonrası kızarıklıklar birkaç dakika içinde geçmezse, cildinizde yanma ve kaşıntı hissederseniz bu, ürünün cildinize uygun olmadığını bildirir. Bu durumda başka bir peeling yöntemi (daha hafif, daha uyumlu maddelerle) denemelisiniz.

3. El ve ayak peelinglerini manikür - pedikür sırasında, vücut peelinglerini duş veya banyodan sonra kullanmanız uygun olacaktır. Peeling sonrası cildinize süt veya krem uygulayın.

4. Peeling yöntemini haftada en fazla 1-2 defa denemelisiniz. Aksi takdirde cildinizin kendini koruması fonksiyonunu zayıflatmış olursunuz. Bu özellikle kuru ciltler için çok önemlidir.

5. Hassas veya sivilceli ciltlerde dikkatli olmalısınız. Peelingleri dikkatli ve haftada en fazla 1 kez kullanın.

6. Peelinglere ucuz ve etkili alternatif banyo lifi veya masaj eldiveni olabilir. Uzun olmaları sayesinde sırtınız gibi, vücudunuzun normalde ulşamayacağınız kısımlarına ulaşabilirsiniz. Yalnız dikkatli olup cildi harap etmemek lazım.

7. Göz çevresinde peeling ürünü kullanılmaz.

Yazının devamı...

Sıvı Altın Zeytinyağı

Sıvı Altın…Zeytinyağı

Başta E vitamini olmak üzere A, D, K vitaminleri içerir. Bu vitaminlerin sayesinde hücrelerin yenilenmesinde doku ve organların yaşlanmasını geciktirmede etkilidir.

Cilde ve saça inanılmaz güzellik katar.

Kuru cildi canlandırır, kırışıklıkları azaltır.

Zeytinyağı cildi yumuşatır ve esnek, pürüzsüz bir görünüm verir.

Zeytinyağı yorgun ayakları dinlendirir ve canlandırır. Zeytinyağının mükemmel yumuşatma ve nemlendirme kapasitesi vardır. Çatlak ve kuru ayakları tedavide birebirdir.

Kurumuş saçların dayanaklılığını ve esnekliğini artırır.

Zeytinyağı tıraş edilecek bölgeyi yumuşatma ve rahatlatmada birebirdir.

Kurumuş ve çatlamış dudak için merhem olarak kullanılabilir.

Saçtaki kepeği ve dökülmeyi engeller. Saçı parlatır.

Tırnakları güzelleştirir ve güçlendirir.

Zeytinyağı ile doğum çatlakları azaltılabilir.

Emzirenler için en iyi göğüs ucu bakımı zeytinyağı ile yapılır.

Vücut masajı zeytinyağı ile yapıldığında kan dolaşımını artırır ve dokulara oksijen taşır.

Kas kramplarını tedavi eder.

Sivrisinekler zeytinyağı sürülmüş cildi ısırmazlar.

Keneleri etkisiz hale getirir.

Zeytinyağı sabunu doğal, saf bir temizleyicidir ve vücudu nemlendirir. Yumuşatıcı ve rahatlatıcı etkisi sayesinde cildi ve saçları temizlerken yumuşatır, nemlendirir. Aynı zamanda her tür hassas cilt için bile güvenlidir.

Çocukların beyin gelişimini ve kemiklerinin güçlenmesini hızlandırır. İçerdiği linoleik asit sayesinde anne sütünden kesilmiş bebeklere (4 -5 aydan sonra bir kaç damla) yağsız inek sütüne karıştırılarak verilir. Bebekler için doğal besin işlevi görür.

Zeytinyağının en önemli özelliklerinden biride kalp ve damar hastalıkları üzerindeki olumlu etkisidir. Kalp krizi riskini azalttığı gözlenmiştir. Bir çorba kaşığı zeytinyağı 14 gr, 120 kalori içerir. Akdeniz ülkelerinde yaşayanların kalp krizi riskinin diğer ülkelere göre daha az olduğu görülmüştür

Zayıflama diyetlerinde zeytinyağını öğünlerden çıkartmak son derece sakıncalıdır.

Cilt Bakımı İçin Zeytinyağı Nasıl Kullanılır

1. Cilt Temizleme İçin Zeytinyağı
Hakiki sızma zeytinyağı ise cildinizi temizlemek için avucunuza bir çay kaşığı kadar alıp dairesel hareketlerle ve parmak uçlarınızla cildinize bir dakika süre ile masaj yapın.

2. MakyajTemizleme İçin Zeytinyağı
Göz makyajınızı veya suya dayanıklı rimelinizi çıkarma işlemini çok az pamuk ve zeytinyağı ile kolayca halledebilirsiniz. Zeytinyağı bilimsel olarak en doğal makyaj çıkarıcı olarak bilinir.

3. Nemlendirici Zeytinyağı
Zeytinyağı bilinen en doğal nemlendiricidir. Her tip cildi nemlendirmek için kullanılabilir. Örneğin boyun bölgesine birkaç damla uygulayarak masaj yaptığınızda boynunuzun daha elastik ve esnek olduğunu fark edeceksiniz. Kırılgan ve narin tırnaklar için etkili çözüm olarak tırnak etlerine uygulanabilir. Küvetin içine bir çay kaşığı zeytinyağı ekleyerek cildinizin nemli kalmasını sağlayabilirsiniz.

4. Anti-aging Zeytinyağı
Zeytinyağı yaşlanma karşıtı maddeler bakımından mükemmel bir bileşime sahiptir. E Vitamini vücut üzerinde serbestçe dolaşan mikroplara karşı mücadelede çok etkilidir. Yaşlanan cildinize direk olarak uygulayabilirsiniz. Bu hasarlı cilt hücrelerini tamir ederek daha genç bir görünüm kazandıracaktır.

5. Yağlı Ciltler İçin Zeytinyağı
Zeytinyağı cildi derinlemesine temizler ve cildin doğal yağ üretimini dengelemeye yardımcı olur. Yağlı cilde sahipseniz zeytinyağı ile cildinize masaj yapıp sonrasında ılık su ile durulayabilirsiniz. Sivilceler, lekeler, kist ve siyah nokta gibi cilt problemlerinde zeytinyağı size yardımcı olacaktır.

Yazının devamı...

Çarşıdan Aldım Bir Tane Eve Geldim Bin Tane

Nar potasyum ve demir minerali içerir. C vitamini açısından çok zengin bir meyve olan nar, B1, B2 vitaminleri ile kalsiyum ve fosfor minerallerini de barındırır. Bir adet nar günlük C vitamini ihtiyacının 6 da birini karşılar.

Amerika da yapılan Kardiyoloji konferansında nar suyu ile yapılan çalışmalar ve sonuçları açıklandı. Açıklamalar da“ Narda bol miktarda antioksidan C vitamini demir ve potasyum var. Bir bardak nar suyunun antioksidan özelliği iki kadeh kırmızı şarap ve 10 bardak yeşil çay ile aynı seviyede.” Olduğu belirtildi. Nar bütün bu özellikleri sayesinde bir kalp ilacı gibi davranıp kalbi koruyor.

Nar suyu kötü kolesterolün (LDL) damar çeperini delip duvara yerleşmesini ve plakaların tıkanıklıkların oluşmasını önlüyor.

Nar ağacı kabuğu çok eskiden beri tenyalara (barsak şeritlerine) karşı kullanılır. Nar meyvesi kabuğu, ishale karşı (% 15'lik) çay halinde kullanılabilir. Nar, çarpıntıya iyidir. Mideyi kuvvetlendirir. Et kısmı ile sıkılıp içilirse, safra söker, pekliği giderir.

Tatlı nar midede çabuk çözüldüğü için hazmı kolaydır. Ayrıca tatlı nar mideyi kuvvetlendirir, boğaza ve akciğerlere faydalıdır, öksürüğe iyi gelir. Ekşi nar ise mide yanmalarına karşı faydalıdır, diğer narlardan daha fazla idrar söktürür, ishali ve kusmayı keser, karaciğer hararetini söndürür, kabızlığı giderir, kalp ve mide ağzındaki ağrılara iyi gelir.

İçerdiği yüksek polyhenol (% 80) sayesinde ve ellajik asit (% 40) sayesinde cilde parlaklık verir, ciltte yağ oluşumunu engeller. İçerdiği yararlı asitler selülit oluşumuna engel olur.

Nar östörojen içeriği bakımından çok önemli bir meyvedir. Bu gösterdiği östrojenik etki sayesinde menopoza girilmesini geciktirir, menopoz dönemi sıkıntıların kolayca atlatılmasına yardımcı olur.

Narın en önemli özelliklerinden biri de genel damar sağlığını, özellikle de kalbi koruması. Damar tıkanıklıklarını geriletme özelliği bulunan nar, 'ACE' denilen enzimi engelleyerek tansiyon düşürücü bir etki de yapıyor. Nar birçok özellikleriyle bazı meyveleri de geride bırakıyor. Örneğin narda 10 bardak yeşil çaya ve 4 bardak kızılcık suyuna eşdeğer antioksidan madde bulunuyor.

Narın bilinen bazı faydaları:

Nar Çekirdeğinin Faydaları:

Not: Nar suyu tansiyon düşürdüğü için düşük tansiyonlu kişilerin tüketmesi sakıncalıdır.

Yazının devamı...

1 Saatte 2 Beden İncelmek...

Vücudun göbek, yan bölge, sezaryen doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt, basen, bacak gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerini %20 - 40 oranında kalıcı olarak azaltan ve bunu, sizin bıçak altına yatmanıza gerek kalmadan yapan bir tedavi yöntemi var, adı da Cool Shape Soğuk Lipoliz.

COOL SHAPE her yaş kadın ve erkek hastaya uygulanabilir; özellikle yoğun temposu olan ve zaman sorunu olan hastalarımız tarafından tercih ediliyor. Ağrısız, acısız ve sadece bir seanslık olması da hastalara ciddi avantaj sağlıyor.

Nasıl incelme sağlar, ne kadar sürer?

COOL SHAPE yönteminde cilt altındaki yağ tabakası cilde zarar vermeden mükemmel bir kontrolle soğutulmaktadır. Uygulanan soğutma yağ hücrelerinin apoptozis sürecine girmelerine sebep olmaktadır. Apoptozis yani programlanmış hücre ölümü, yağ hücre fonksiyonunun azalması ve bu hücrelerin geri dönüşümsüz kaybı anlamına gelmektedir. Ölü yağ hücreleri vücudun doğal sistemi ile vücuttan atılarak, zamanla, yağ tabakasında önemli bir miktarda (yaklaşık %30 - 40 oranında) incelme sağlanır. Uygulama sırasında herhangi bir acı hissedilmez. Kişi ,kitap - gazete okuyup, TV izleyebilir. Uygulama süresi bir bölge için 1 saattir.

Hangi bölgelerde uygulanabilir ve kaç seans sürer?

COOL SHAPE;

* Göbek

* Bel

* Alt-Üst Karın

* Sütyen Alt Bandı

* Bacak

* Basen

* Kollar

* Diz içi

Sadece 1 seans yeterlidir. Doktor kararı ile bazı özel durumlarda 2. seans gerekebilir.

Etkisi ne zaman görülür?

3. haftadan itibaren gözle görülür etkiler ortaya çıkar, 1 ayda belirginleşir, 4 ay boyunca da etki ve yağların azalması olumlu yönde devam eder.

Yan etkisi var mı?

Uygulama yapılan alanda geçici ve hafif kızarıklık, belirli bir süre boyunca da uyuşukluk olabilir. Bunların haricinde bilinen bir yan etki yoktur.

Sonuçları kalıcı mı?

COOL SHAPE diğer bütün medikal yöntemlerden farklı olarak tıpkı liposuction gibi yağ hücre sayısını azaltır, bu yüzden elde edilen sonuçlar kalıcıdır. Ancak sağlıklı ve dengeli bir beslenme, düzenli egzersiz her zaman önerdiğimiz koruyucu yaklaşımlardır.

Yazının devamı...

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.