MODA
GÜZELLİK
AİLE
SAĞLIK

Geç döllenme nedir?

Geç döllenme konusu gündemde sıkça araştırılıyor. Bebek sahibi olmak isteyen kadınlar önemli ölçüde etkileyen Geç döllenmenin ne olduğu, belirtileri ve riskleri gibi bilgileri haberimizde bulabilirsiniz.

Milliyet Haber

Geç döllenme hakkında pek çok bilgi mevcuttur. Pek çok kadın geç döllenme ile ilgili bilgileri merak ediyor. Ddoğru bilgilendirme amacıyla geç döllenme konusu hakkında bilinmeyenleri haberimizde derledik.

GEÇ DÖLLENME NEDİR?

Adet döngüsü eğer düzenliyse 28 ile 35 gün arasında tekrarlanmalıdır. Yumurtlama ise adetin başlayacağı tarihten ortalama 14 gün önce meydana gelir.

Geç yumurtlama ya da geç gebelik de denilen geç döllenmede, normalda olması gereken yumurtlama tarihi herhangi bir sebeple daha geç başlar. Geç döllenme belirti göstermez. Bunun sebebi, gebelik oluşmadığında yumurtlama geç olduğundan adet tarihi de geç başlayacaktır. Gebelik oluştuğunda ise adet oluşmayacağından geç yumurtlama ve döllenmenin de belirtisi olmaz.

GEÇ DÖLLENMENİN RİSKİ VAR MIDIR?

Geç döllenme veya geç yumurtlama herhangi bir sağlık sorunu yaratmaz. Gebeliğin başlaması veya devamı ile ilgili önem arz etmez. Düşük, kanama veya başka problemlere sebep olmaz.

Diğer Haberler

  1. Ayo & Teo Bodrum'u sallayacak
  2. Hastayı uyutmadan bel fıtığı ameliyatı
  3. En hit çizgi diziler Kidz TV’de.
  4. Crate and Barrel online alışverişe başladı
  5. Gelin ve kaynanadan görülmemiş kapışma
  6. Seviyorsan aç konuş bence!
  7. Yeni Yılınızı Tatlandırın
  8. Cildinizdeki sivilcelerden kurtulabilirsiniz!
  9. Sizin Aşkınız Hangi Renk?
  10. Marks & Spencer yeni sezonda çorap koleksiyonu ile göz dolduruyor!

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.