MODA
GÜZELLİK
AİLE
SAĞLIK

Mistik Balık Dolunayı

14 Eylül Balık burcunda Neptünyen bir Dolunay gerçekleşecek.

Yine her zamanki gibi parlak ışığını görülmesi gereken şeyler üzerine yansıtıp görmeniz gereken gerçekleri size gösterecek özel Spiritüel bir Dolunay.

Balık burcu Zodyağın 12. Ve son Burcu ve Doğum haritasında ise 12. Ev

12. ev haritalarımızda bilinçaltı, rüyalar, hayaller, sırlar

Kendimizi iyileştirdiğimiz yerdir.

Bunu Dolunayın enerjisiyle birleştirin.

Su grubunda ve duyguları yöneten Balık burcu haliyle duyguları bi hayli coşturacak. Romantik daha duygusal ve birazda kendinize olan güveninizi eksik hissettiğiniz bir dönem olabilir.

Bu Dolunayın en büyük etkisi bu zamana kadar hayalini kurduğunuz şeyi ya size yaşatacak ya da o hayalden sizi uyandıracak!

Ayrıca bir ikinci baskısı arınma üzerine sizi zorlaması. Tüm temizlenmesi gerekenleri temizlemek ve hayatınızı düzenlemek için enerjisi ile sizi fazladan zorlayacak.

Balık dolunayı özellikle rüyalara dikkat diyor. Her zamankinden farklı rüyalar görerek size rehberlik edebilir.

Eğer rüya görme ile ilgili sıkıntınız varsa birde uyumadan önce göz bandı takarak deneyin.

Lavanta koklamakta rüyalarınızın daha berrak olmasını sağlar.

Doğum haritalarında Balık vurgusu yüksek kişiler asla plan yapmamalıdır. Çünkü ilahi sistem ona evrenin planının onunkinden iyi olduğunu göstermek için planını bozar! Yüce güce teslim olması ve güvenmesi gerektiğini ona hatırlatır.

Eğer mideden gelen bir takım sinyaller var ise kasılma, ağrı, ekşime, yanma vs gibi bu size artık her şeyi oluruna bırakmanız gereken önemli bir işarettir!

Çünkü siz gereğinden fazla endişeye kapılıp gerginlik yapmışsınızdır. Bu durumda sorunu Yüce güce teslim edip kendinizi akışa bırakmalısınız. İşte o zaman her şeyin nasılda yararınıza işlediği görebilirsiniz.

Bırakılması gereken şey: aşırı endişe, saplantılı kaygı

Elementi : Su

Bu dönemde suyu her zamankinden fazla tüketmelisiniz.

Suyu kodlayarak şifa özelliğini artırabilirsiniz.

Vücudunuzdaki suyu harekete geçirmek için dans edin mesela. Balık burcu hem ayaklarınızı yönetiyor hem de su demek. O halde Vücudunuzda hareketsiz duran suyu şöyle bir yerinden oynatın:) İçinde tortulanmış ne varsa yüzeye çıkarıp sonra da ter ve toksinler yoluyla vücudunuzdan atın. İçinizde sıkışmış kalmış duyguların akması için harika bir yoldur bu.

Bu dolunayda mavi enerjili su uygulamasını yapabilirsiniz.

Mavi cam bir şişeye su doldurun ve balkona veya cam önüne koyun dolunayın ışığı ile bu suyu deyim yerindeyse şarj ediyoruz. Birkaç saat yeterli, tüm gecede durabilir.

Neden mavi? Mavi renginin sakinleştirici bir enerjisi var bu bizim dengelenmemizi sağlıyor.

Bu Dolunaydan etkilenen organlar:

Ayaklar, hipofiz ve epifiz bezi

Bu organlar daha hassastır. Ve bununla ilgili şifa çalışmaları olumlu sonuç verir.

Dolunayın Olumlaması: ” Her şey yolunda ve her şey olması gerektiği gibi gelişiyor.”

Okunmasını önerdiğim Esma:

Ya Selam (131)

Selamete çıkaran, huzura kavuşturan

Yazının devamı...

Bakış Açını Değiştir

Derin bir vadide kurulmuş bir köyün sakinlerinin büyük sorunları varmış. Sık sık vadiyi basan seller evlerini ve sürülerini sürükleyip götürüyormuş. Dağ yamaçlarından düşen kayalar bahçelerini ve yollarını yıkıyormuş. Çocukları bataklıkta boğuluyormuş. Zor bir hayat yaşıyorlarmış ama bildikleri tek hayat da buymuş. Bir gün köylerine sağduyulu bir adam çıkagelmiş.

Sağduyulu adam köylülere, “Sorun seller, heyelanlar veya bataklık değil, sizsiniz. Fazlasıyla alçak bir noktada yaşıyorsunuz” demiş.

“Fazlasıyla alçak bir nokta mı?” diye sormuş köylüler.

“Evet anlamaya çalışın. Yaşadığınız alçak seviye yüzünden başınız bir türlü dertten kurtulmuyor. Burada yaşadığınız sürece bu dertler hiç peşinizi bırakmayacak. Kendinizi yükseltin. Böylelikle artık başınıza kazalar gelmeyecek.”

Köylüler hep bir ağızdan “Bize nasıl yapılacağınız göster!” diye yalvarmışlar.

Böylelikle sağduyulu adam onlara evlerini vadi seviyesinin üzerinde, dağın yamacına nasıl inşa edeceklerini göstermiş. Kimileri vadinin biraz üstünde yeni evler inşa etmiş. Daha bilge olanlar yeni evlerini dağın yüksek yamaçlarına kurmuşlar.

“Artık sorunlardan arınmış bir yaşama sahipsiniz. Yaşadığınız mekanın yerini değiştirerek sorunları ortadan kaldırdınız” demiş sağduyulu adam.

“Evet” demiş birisi. “Şu an her şey ne kadar da açık.”

“Merak ediyorum…” diye eklemiş bir başkası, “Acaba neden bunu daha önce düşünemedik?”

İşte aynen Albert Einstein'in dediği gibi

Çoğunlukla bana herhangi konuda danışan birine derim ki kendini yükseğe koy ve kuş bakışı bakmaya çalış... Ne görüyorsun?

Bazen soruna o kadar takılır kalırız ki basit bir çözümü vardır göremeyiz.

Bazen de gerçekten olaylar bizim kontrolümüzün dışındadır ve gereksiz bir çabayla sürekli onarmaya çalışır dururuz. Halbuki onarılacak hali kalmamışsa yıkıp bir başka yerde, yeniden başlayacak cesarettir bize lazım olan..

Ne diyordu Şems:

“Sen darda olduğun vakitlerde, sana bahşedilmiş olanlarla elinden geleni yaparsın, en güzel çareleri düşünürsün, uygularsın. Fakat yine bir şeyler olmuyorsa, kendini yerden yere vurman iyi bir durum değildir. Direnmekle, kendi iç huzurunu bozarsın. Sabırla uygula sana verilmiş olanları, o anki imkânlarınla. Teslim ol demek, elin kolun bağlı otur demek değildir, sadece her imkânlarını denediğin halde olmuyorsa, onda senin için belki daha değişik güzellikler olacaktır veya senin için hayırlısı neyse o olacaktır.

Hakk’ın karşına çıkardığı değişimlere direnmek yerine, teslim ol. Bırak hayat sana rağmen değil, seninle beraber aksın.

Düzenim bozulur, hayatımın alt üst olur diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını?”

Yazının devamı...

Oğlak Dolunayı ve Ay Tutulması

16 Temmuz Oğlak burcunda bir Dolunay / Ay Tutulması gerçekleşiyor!

Bir Ay tutulması sırların ortaya çıkması veya tanıdığınızı sandığınız birinin gerçek yüzünü görmemize yardımcı olur.

Genellikle tutulmalar esnasında Ay farklı bir ışık tutar ve bu bizim gerçekleri daha farklı bir gözden ve net algılamıza neden olur! Ama her zaman gördüklerinizden hoşlanmayabilirsiniz.

Dolayısıyla da bizi artık bize hizmet etmeyen şeyleri bırakmaya teşvik eder.

Yani temizlenme, arınma ve bir şeylere veda zamanı!

Br şeylere veda etmek her zaman zordur. Ama şunuda hatırlamak gerekir ki her şey döngüseldir. Bir şey bitmelidir ki yerine yenisi girebilsin! Bunun içinde eski enerjilerin temizlenmesi gerekir!

Ayrıca Oğlak burcundaki Satürn bu konuda son derece ısrarcıdır! Siz vazgeçene kadar baskısını devam ettirir.

Ay duyguları temsil eder ve kalbinizin bilgeliğine güvenin! Hatta çevrenizde herkes yanlış olduğunu düşünse bile doğru olduğuna inandığınız şeyi yapmaktan vaz geçmeyin.

Oğlak burcundaki Satürn sorumluluk, düzen, çalışkanlık, hırs ve başarı demektir.

Bu şu anlama gelir. Hayatımız üzerinde sorumluluk almamız gereken konuları gözden geçirmek ve sorumluluk almak!

Düzenlememiz gereken konulara el atmak,

Daha fazla çalışmak,

Ama bunun neticesinde başarı elde etmek

Oğlak burcundan etkilenen organlar :

Dizler, eklemler, omurga, omurga kasları, kemikler, tendonlar ve bağlar, cilt, saç, dalak

Bu organlar daha hassastır!

Okunabilecek esmalar:

Ya Mümin 136

Ya Halim 88

Bu esmaları okumak sizi içsel olarak daha fazla rahatlatacak sakinlik verecektir.

Ayrıca bir önceki yazımdaki Meditasyonda sizin faydalı olacaktır.

Yazının devamı...

Arındıran Meditasyon

"Rüzgar olmasaydı her şey bozulurdu" denilmiştir. Çünkü havanın yönleri hareketi bu kadarlık açıklandı. Ta ki her bir nefeste iki nimet olduğu herkese ayan olup herkes kendini nimete batmış bilip nimet vericiye şükredici olalar.

Bu durumda havadan ruhlarımızda hasıl olan tadil 2 şekildedir:

Biri rahatlandırma, diğeri temizlemedir

Rahatlandırma ruhun harareti mizacı hapsolunarak şiddetlendikçe ona akciğerden ve Can damarlarına bitişik olan nabız mesamelerinden hava vermektir.

Temizlenme ise havanın candan dışarı çıkması ile olur.

Hava içerde uzun süre hapsedilip ruhun niteliği ile nitelenir ısınsa faydası batıl olur.

Şu halde zorunlu olarak alınan havayı vermek gereklidir

Havanın işi temizleme ve rahatlandırma suretiyle bedenlere ve ruhlara sıhhat ve afiyet vermektir korumak ve siyanet etmektir.”

Erzurumlu İbrahim Hakkının Marifetname adlı eserinde bu bölümü okuduğumda inanılmaz etkilenmiştim!

Hava vücudun içinde uzun süre hapsolduğunda bozuluyorsa demek ki ne yapmak gerekiyor çok açık.

Nefes teknikleri ile arada bir içerideki havayı tazelemek…

Daha sonra yaptığım uzun araştırmalar sonrasında düzenli yapılan nefes tekniklerinin bedendeki enerji akımını güçlendirdiğini yaşam enerjisini dengelediğini öğrendim. Bu sayede zihin dinginleşiyor, hatta organlar bile tazeleniyor, yenileniyordu.

Mesela Amerika’da yapılan bir araştırmada bir grup katılımcıdan ilk gruba10 dakika nefes egzersizi yapmaları söyleniyor diğer gruba ise kitaptan kendi seçtikleri bir metni 20 dakika okumaları isteniyor.

10 dakika sonrasında testlerde, nefes egzersizi yapan grubun tükürüklerinde stres ve enflamasyonla ilişkilendirilen hormon seviyesinin kitap okuyanlardan daha düşük olduğu görülmüş.

Yani sözün özü nefes hayat demek!

Bu yüzden gün içinde mutlaka nefes egzersizleri için kendinize bir 5 dakika ayırın. Bana inanın o kadar çok şey kazandıracak ki size.

Bu arada Metin Hara’dan öğrendiğim çok önemli bir notu sizlerle de paylaşmalıyım. Kendisi ağızdan alınan nefesle yapılan çalışmaları asla onaylamıyor.

“Çünkü burun filtrelidir ve aldığınız havadaki mikropları filtreden geçirir. Ama ağızdan aldığınız nefesle direk aldığınız için akciğerlerinize ciddi zarar verebilirsiniz, burun nefes almak içindir ağız yemek yeme için” diyor benden söylemesi.

Şimdi Temizleyen arındıran bir Meditasyon anlatacağım size. Bi kaç dakika sürecek bir meditasyon bu…

Öncelikle meditasyon için uygun pozisyonumuzu alalım. Bunun için yere sırtımız dik olacak bir şekilde oturuyoruz. (Eğer yere oturmak zor geliyorsa bir sandalyeye oturarakta yapabilirsiniz)

Gözlerimizi kapatıyoruz... Ve burnumuzdan olmak üzere derin bir nefes alacağız. Nefesimizi alırken parlak bembeyaz bir ışığın içinize dolduğunu düşünün.. (Başka renklerle de çalışabilirsiniz. Kahverengi siyah gri gibi koyu renkler dışında ama ben bunun için en güçlüsünün beyaz bir ışık olduğuna inanıyorum)

Nefesinizi tutabildiğiniz kadar tutmaya çalışın. Ve yavaaş yavaş tüm vücudunuza dolduğunu ışığın geçtiği her yeri temizlediğini imgeleyin ve diyin ki "bu ışığın beni temizlemesine, iyileştirmesine ve dengelemesine izin veriyorum."

Bu sırada tamamen gevşediğinizi ve rahatladığınızı hissedin.. Hissedebildiniz mi? Çok güzel:)

"Benim için iyi olmayan her şeyi serbest bırakıyorum."

Ve şimdi tıpkı bir mumu üfleyerek söndürür gibi aldığınız nefesi dışarı verin...

Bu esnada siyah bir dumanın çıktığını düşünün. Tüm zararlı toksinlerin, öfke ve kızgınlık duygularımızın bu dumanla beraber çıktığını, tüm blokaj noktalarımızın açıldığını ve rahatladığınızı hissedin.

Ve derin bir nefes alıp yine içinize parlak ışığı alın...

Ve yine aynı şekilde simsiyah bir dumanın ağzınızdan çıktığını imgeleyerek nefesinizi verin..

Aldığınız nefesle bedeninize giren Enerjinin farkında olun. Tüm hücreleriniz enerjiyle doluyor...

Enerji aşağıya doğru akarak bütün bedeninize yayılıyor… Şifalandığınızı hissedin…

Tekrar deriin bir nefes alıyoruz...

Ve bütün günün stresini dışarıya veriyoruz.. Bu arada ağzımızdan çıkan o simsiyah dumanın rengi biraz daha açılmış...

Şimdi bir derin nefes daha alıyoruz....

Vee veriyoruz..

Ağzımızdan çıkan duman bembeyaz olduğunu görün..

Tüm vücudunuzun arındığını temizlendiğini hissedin!

Tüm bedeniniz enerjiyle pırıl pırıl parlıyor…

Kendinizi hazır hissettiğinizde yavaş yavaş gözlerinizi açabilirsiniz.

Bitti. Bu kadar kolay:)

“ Arındım, tazelendim ve olumlu duygularla dopdoluyum”

Benim sıklıkla yaptığım ve çok rahatladığım bir uygulamadır bu, umarım hoşunuza gitmiştir:)

Yazının devamı...

2 Temmuz Güneş Tutulması

Yengeç burcunda 22:16 da bir Güneş tutulması gerçekleşecek!

Daha şimdiden en fazla konuşulan konular arasında. Enerjiler daha şimdiden harekete geçmiş durumda.

Tutulmalar, kişinin doğum haritasında ay düğümlerini aktive eden dinamik kozmik oluşumlardır.

Kader Düğümleri olarak adlandırılan güney ve kuzey düğümleri geçmişimizi ve geleceğimizi - karmik yolumuzu sembolize ediyor. Buna göre tutulmalar bu düğümleri doğum haritamız içerisinde harekete geçirir ve kaderimizi aydınlatır. Yani, evet, tutulmalar oldukça önemlidir! Özellikle bu dönemde kendinize karma oluşturacak hareketlerden ve söylemlerden uzak durmalısınız.

Güneş ve ay tutulması arasındaki fark nedir?

İki tip güneş tutulması vardır: Güneş ve Ay.

Güneş tutulması, yeni ay evresinde meydana gelir.

Ay tutulması, ise dolunay aşamasına karşılık gelir.

Güneş tutulması, turbo şarjlı bir Yeni Aydır. Yani ekstra bir enerji vardır!

Genel olarak, Yeni Ay ritüelleri yeni tohumlar ekmek ve yeniden başlamak için mükemmeldir.

Ancak bir Tutulma ile Ay, Güneş ile Dünya arasında gelir. Bu nedenle, ay enerji akışını kesintiye uğratır ve bozulmaya neden olur. Alışılmış davranışlarımızı kırıyor ve bize bir tür kozmik yeniden başlatma veriyor.

Tutulmalar enerjisel olarak ne anlama gelir?

İlk insan medeniyetleri bir güneş tutulması gerçekleştiğinde doğal düzenin tehlikeye girdiğine inanırlardı.. Onlara göre, tutulmalar tehlikenin habercisiydi - özellikle de kıyamet. Aslında astrolojik olarak konuşursak, tutulmalar hala çok büyük bir sorun.

Yeni aylar başlangıçlarla bağlantılıyken, tutulmalar karmik yolumuzu aydınlatmaya yardımcı olan yüksek enerjili bir AY hareketidir.

Tutulmaların biraz dramatik sonuçları olabilir. Güneş tutulmaları sırasında meydana gelen ani değişimlerle karşılaşırız. Tutulmalar kaçınılmaz olanı hızlandırarak bize yardımcı oluyor.

Bu nedenle, eğer ayaklarınızı sürüklüyorsanız, tutulmalar size harekete geçmek için gereken fazladan itme zorunluluğu verir. Tutulmaların sonuçları şok edici olsa da, bunun kaçınılmaz olanı hızlandırdığını - bu olayların eninde sonunda gerçekleşeceğini hatırlayın.

Sonların zor olduğunu unutmayın, ancak her şey döngüseldir: Bir şeyin bitmesi gerekir ki yeni bir şeyler hayatınıza girsin!

Bu tutulma konularını değerlendirmek için bir dakikanızı ayırın; Çünkü bu konular Temmuz 2020'ye kadar sizin hayatınızı meşgul edecek! Kimileri diğerlerinden daha fazla olarak, herkes bu tutulmalardan etkilenecek. 2020'ye kadar her şey farklı olacak. Ve endişelenmeyin, enerjiyi doğru yönlendirip kullanırsanız her şey daha iyi olacak.

Özet olarak bu tutulmalar herkes için güçlü, etkili ve önemli bir zamandır.

Yengeç burcunda gerçekleşecek bu Güneş Tutulmasının anlamı

Yeni ay etkisi yaklaşık dört hafta sürer, ancak güneş tutulması işin içine girince yaklaşık altı ay sürer.

Bu yeni bir başlangıç yapmak için ideal bir zamandır, bu nedenle yeni hedeflerinizi kâğıda yazın.

Temmuz 2019 Yengeç burcunda gerçekleşen bu güneş tutulması canlandırıcı bir şekilde olumlu enerjiler taşıyor. Başrolde İyi sağlık, onur ve zenginlik getiren Alhena yıldızı var. Gezegenlerin enerjisi güneş tutulması tarafından etkinleştirilir. Dolayısıyla; Arkadaşlarınızla ve özellikle ailenizle iyi zaman geçirmeniz için mükemmel bir enerji veriyor. Bu yıldız, sanatçılar ve bilim adamları içinde iyidir. Bu yıldızın manevi doğası insanları bir araya getirir, bu yüzden barış görüşmeleri yoluyla çatışmayı sona erdirmek içinde ayrıca iyidir.

Hayallerinizi sabır, açık fikirlilik ve sıkı çalışma ile gerçekleştirebilir.

Okunabilecek esmalar:

Ya Selam (131) - Ya Latif (129)

Selam ismi; Zorluktan selamete çıkmak, rahata kavuşmak rızık başarı ve şifa içindir.

Korkulan her şeyden korunmak için okunur!

Latif ismi ise; insana her anlamda fayda veren havası en yüksek isimlerdendir. Bulunduğunuz hali en iyiye çevirir.

Yazının devamı...

Tezahür Ettirmenin Sırrı -2

Ders 2: Gerçekten etkili onaylama teknikleri sırları:

Onaylamalar yüzyıllardır başarılı insanlar tarafından kullanılmıştır.

Onaylamalar birçok normal insanlara hayatlarında mükemmel sonuçlara ulaşmalarına yardımcı olmuştur.

Onaylamalar birçok başarısızlığı başarıya dönüştürmüştür.

İnsanlığın gelişim tarihinde birçok mucize yaratmışlardır.

Her nasılsa onaylamaları kullanan birçok kişide onun çalışmadığı görmüştür.

Neden bu durumlarda işe yaramamıştır?.

Bu insanlar onaylama tekniklerini kullanırken hangi öğeleri eksik yapmışlardır?

Bu soruları sürekli kendime sorup cevaplarını aradım. Sonuç olarak hiçbir kitap bu sorunun cevabını verememiştir. Belli bir durum için bir kitap bazı ipuçları veriyor fakat diğerleri için vermiyor.

Başka kitaplar başka durumlar için ipuçları veriyor.

Ben test ederek etkisiz olanları ayıkladım.

Sadece etkili sır teknikleri bıraktım.

Onaylamanın amacı

Size bu etkili teknikleri vermeden önce onaylamaların gerçek amacını anlamanız gerekiyor.

Basitçe ifade edersek onaylamaların amacı emirleri bilinçli zihinden bilinçaltı zihne vermektir. Bilinçaltı zihnin her şeyi doğru olarak kabul etme gibi bir yeteneği vardır. Neyi ele alırsa alsın onu gerçeğe dönüştürür. Onaylamanın amacı mesajı bilinçaltı zihne geçirmek ve mesajın doğru olduğunu inandırmaktır. Öyleyse bu bizi etkili onaylamanın ilk elemanına götürür..

1. Onaylama bilinçaltı zihin tarafından mutlaka inanılır olmalıdır.

İnsanların kullandığı birçok onaylama ilk aşamada başarısız olur.

Çünkü bilinçaltına realist olmayan mesajlar vermeye eğilimli olup pozitif cevaplar bekleriz.

Eğer iflas etmişseniz ve kendinize yılda 100 000 dolar kazanacağım derseniz bu sizin zihniniz tarafından kabul edilebilir mi?

Eğer obez denecek şekilde şişmansanız ben çok çekiciyim derseniz zihniniz buna inanır mı?

Şüpheliyim.

Eğer iflas etmişseniz ve yılda 100 bin dolar kazanmak istiyorsanız ya da şişmansınız ama çekici olmak istiyorsanız...

Ne yapmalısınız...

Ben en iyi yolun “seçiyorum” ile biten onaylamalar olduğunu buldum..

Yılda 100 000 dolar kazanıyorum demek yerine yılda 100 000 dolar kazanmayı seçiyorum deyin

Ben çekiciyim demek yerine.

Ben insanların beni çekici bulduklarını hissetmeyi seçiyorum

Farkı hissettiniz mi?

2. Bilinçaltı zihin kanıt arar...

Bir onaylamanın bilinçaltına gidebilmesi için milyonlarca kez tekrarlanması gerektiği konusunda yanlış bir anlama vardır. Bu gerekli bir doğru değildir. Onaylamalarımız yerleştirmek için tekrarlama metodunu kullanabiliriz.

Fakat daha kolay bir yolu vardır. O da kanıtladığınız anda onaylamanızı ifade edin..

Birçok insan fakirlik içindedir. Çünkü para ile acıyı birleştirmişlerdir. Ne zaman para harcasalar hemen borçlarını paralarını düşünürler. Bu durumda otomatik olarak acıya neden olur. Bu sizin paraya iliştirdiğiniz sizi zengin veya fakir yapan bu duygudur.

Bunu kendi avantajınıza nasıl döndürürsünüz?

Para harcarken acı hissetmek yerine para harcarken zevk hissetsek zevkle para harcamayı bağdaştırsak ne olur?

Bir dahaki sefere alışverişe çıktığınızda ödemek için paranızı veya kredi kartınız çıkardığınızda kendinize her zaman harcadığımdan daha fazla param var deyin bu doğrudur çünkü bilinçaltı zihniniz kanıtı görür. Parayı harcadıktan sonra cebinizde paranız veya kredi kartınızda limit varsa bu onaylama doğrudur.

Öyleyse bilinçaltı zihniniz buna inanır..

Birinci ve ikinci metodu birbiri ile kaynaştırıp şöyle bir onaylama yapabiliriz.

Her zaman harcadığımdan daha fazla param olduğunu hissetmeyi seçiyorum.

Nasıl hissettiğinize bakın. Bunun için defalarca onaylama yapmanıza gerek yok birkaç kez tekrarlamanız

Ve gerçek hayatta kanıtlanması bilinçaltınızın buna inanmasını sağlayacaktır.

3. Onaylama duygularınız tetiklemelidir.

a) bilinçaltı zihin için bir gerçekte o kelimelerle konuşmaz.

Onunla sadece duygularla veya hislerle iletişim kurabilirisiniz.

Duygularınız tetiklemek için 2 metot vardır.

Birinci metot duyguları kapsayan kelimeler kullanmaktır.

Neşe, zevkli, rahat, hoş gibi sözcükler etkili şekilde iş görür.

İkinci metot ise imajinasyonu kullanmaktır onaylamalarınızda belirttiğiniz durumları çoktan gerçekleşmiş gibi vizualize edin.

Kendinizi o durumda görün ve o duyguları hissedin.

4. Onaylama mutlaka 3 p metoduna uymalıdır.

3 p metodu

pozitif, şimdiki zaman, kişisel (positive-present- personel)

Onaylamalar mutlaka olumlu olarak belirtilmelidir.

Ben şişman değilim demek yerine fit olmayı seçiyorum deyin.

bunun nedeni şudur zihin ben şişman değilimin anlamını bilmeden önce şişmanın anlamının ne olduğunu düşünür .

O zaman bildirim kaçınılmaz bir şekilde şişmanlık hissine götürür.

Onaylamalar mutlaka şimdiki zamanda olmalıdır.

Birçok kitap bunu belirtmiştir. Ancak ben buna biraz genişleterek inanırım.

Benim lüks bir arabam var derseniz zihniniz buna inanmaz.

Bunu burada belirtmemin nedeni bunu birinci teknikle birleştirirseniz daha iyi çalışır.

Şimdi şöyle deyin

Lüks bir araba sahibi olmayı seçiyorum. Zihniniz bunu gerçekleştirmek için elinden gelenin en iyisini yapacaktır.

Onaylamalar mutlaka kişisel olmalıdır.

Bilinçaltınız sadece sizin için çalışır.

Eğer Ann beni seviyor derseniz bu etkili olmaz çünkü Ann üzerinde hiçbir kontrolünüz yoktur.

Şimdi şöyle deyin Ann’nin beni gerçekten sevdiğini hissetmeyi seçiyorum deyin.

Bu sefer sizin kontrolünüzdedir. Çünkü duygularınız kontrol edebilirsiniz.

5. Kişisel gelişim onaylamaları mutlaka kıyaslamalı ifade edilmelidir.

Ben kendime güvenliyim demek yerin gittikçe daha fazla kendime güvenli oluyorum demek kadar etkili değildir.

Daha da iyi bir onaylama ise “gittikçe kendime daha fazla güvenli olmayı seçiyorum “ demektir.

Kıyaslamayı kullanmanın nedeni ise sizin ne kadar kendinize güvenli olacağınız sınırı yoktur.

Aksi halde zihniniz sizin yeterince kendine güvenli olduğunu düşünür.

Ve daha fazla bir şey yapmaya gerek duymaz.

Onaylamalarla ilgili araştırmalarım sonucunda bu 5 tekniğin çok etkili olduğunu gördüm

bu 5 tekniği kullanırsanız sonuçların şaşırtıcı olacağı konusunda size garanti veririm.

Bu tekniklerden bir ikisini kullansanız bile onaylamalarınızın daha etkili olduğunu göreceksiniz.

Yazının devamı...

Çilek Dolunayı

17 Haziran 2019 Pazartesi günü, 11:30 da 25 ° Yay'daki dolunay, bu yıl şu ana kadarki en önemli ay evresi.

Çünkü 5 Ocak güneş tutulması ile başlayan mevcut tutulma döngüsünün son ay evresidir. Bu uzun süreli hayallerinizi gerçeğe dönüştürecek bir enerjidir.

Yay burcundaki Ay hayata iyimser bir yaklaşım veriyor! Ve başınız belaya girse bile bir şekilde işler yoluna giriyor.

Bu Dolunaya Çilekli Ay deniliyor.

Peki, Çilek dolunayı nedir?

Haziranda olan Bu Dolunay, adını yabani çileklerin olgunlaşan meyvelerini toplamak için bir sinyal olarak bilen Kuzey Amerika'daki Algonquin kabilelerinden almış.

Avrupa’da ise Bal ayı olarak da tasvir ediliyor.

Yani bu açıdan yılın en tatlı dolunayı denilebilir:)

Dolunayı bu şekilde adlandırmak, eski bir uygulama, yeni bir şey değil. Eski halklar, ay takvimini izleyerek mevsimleri sıklıkla takip ederlerdi. Dolunay ve yeniaylar her zaman en çok merak edilen şeylerden biri. Hemen herkes bugünün enerjisinden yararlanabilmek için ayları takip eder.

Çilek Ayı, tüm dünyada romantizm ve evlilikte mutlulukla ilişkilendiriliyor.

Bu, sevdiklerinize her zamankinden fazla ilgi ve şefkat göstererek ve hayatınızdaki ilişkileriniz üzerinde çalışmak için mükemmel bir zaman demek.

İki insan arasında kopmuş bir ilişkiyi iyileştirmek için, ilişkilerinizi geliştirmek ve yaşamınızdaki sevgiyi artırmak için bu dolunayın enerjisinden faydalandığınızda bir sihir etkisi var.

Dolunay Anlamı

Bu dolunay, meyvelerin - özellikle çileklerin - toplanmaya hazır olduğunun bir işareti olarak kullanılır.

Ektiğiniz şeyleri toplama zamanı geldi.

Çoğunlukla dolunay, yeni ayda ektiğimizi biçtiğimiz zamandır.

Dolunaylar bizi hayatımızdan bir şeyleri temizlememize ve salıvermemize enerji olarak yardımcı olur.

Ayın parlak ışığı bilinçaltımıza ışık tuttuğu için bu rahatsız edici olabilir. Duygular ve içgüdüler dolunayda zirveye ulaşır. Artan duygusal gücünüzü ve sezginizi kullanın.

Dolunay enerjisini bilinçaltınızı temizlemek, Bilinçaltı bilinçlendirme - kötü alışkanlıkları bırakmak ve karanlık enerjili bir varlık tarafından rahatsız ediliyorsanız kurtulmak için kullanılır.

Kişisel ilişkilerinizi tarafsız ve dengeli bir şekilde görmenizi sağlar. Herhangi bir ilişki dinamiklerini veya uyumsuzluğa neden olan olumsuz duyguları açıkça görürsünüz. Ve böylelikle düzeltme şansınız olur!

Yay burcundan etkilenen organlar

Karaciğer, uyluk kemiği, kuyruk kemiği, kalça kasları, kalça eklemi, bel omurları, bel kası.

Bu organlar artık daha hassastır, bu yüzden onlara daha fazla özen gösterin.

Dolunayın olumsuz yanı:

Satürn'ün karşısındaki Mars, olumsuzluk, kötü haber, hata, engelleme, hayal kırıklığı ve gecikme getirilebilir. Öfke, kıskançlık, anlamsızlık, reddedilme, sözlü ve fiziksel taciz ve zorbalık riskini arttırır. Bu ayrılıklara, zayıf özgüvene, iletişim sorunlarına ve üzüntüye yol açabilir.

Savaşmak için geçerli bir nedeniniz yoksa bu enerjiyi araştırmalar veya bulmaca çözme gibi zihinsel çalışmalara uygulayın. Sinir ve itici enerji birikiminin farkındalığı, daha üretken sonuçlara yol açacaktır.

Aksi takdirde, başkalarında tehdit, kötüye kullanma veya korkutma şeklinde kullanırsanız bu yıkıcı enerjinin kendinize döndüğünü görürsünüz.

Harekete geçmeden önce iki kez düşünün.

Bu olumsuz sonuçlardan kaçınmanın anahtarı, hayalleriniz üzerinde çok çalışarak kendinizi meşgul etmektir. Bu bir maraton, sprint değil. Bu nedenle kontrollü enerji salımı en iyisidir.

Bu dolunayın iyi yanı:

Artan duygusallık, size verdiği çekicilik ve cazibe, tutkulu romantizm ve ruh eşinizi bulmak için güzel bir dolunay yapıyor.

Jüpiter iyimserlik, cömertlik ve iyi şans getirir. İyi niyetler, özellikle büyüme ve mutlulukla ilgili şeylerde başarıyı arttırır.

Bu, gruplara katılmak, uzun bir yolculuğa başlamak, yüksek öğrenim kursuna katılmak veya yasal işlem yapmak içinde uygun bir dolunaydır.

Bu dönemdeki doğumlar ve evlilikler büyüme ve iyi şanstan faydalanacaktır.

Dolunayda negatif enerji temizliği yapmak Manevi yolunuzda size büyük ölçüde fayda sağlayacaktır. Evinizi ya da ofisinizi temizlemek, negatif enerjiyi serbest bıraktığı ve ışığın içeri girmesine izin verdiği için ayrıca önemlidir.

Bu Dolunayda Okunabilecek Esmalar:

Dolunay saatinde yani 11.30 da “Ya Rahman Ya Rahim” 556 adet kuvvetlendirici ve düzeltici enerjileri vardır. Şifa ve refah, yardım sağlamak ve isteklerin olması için okunur. Ayrıca dolunayın 1 gün öncesinden dolunay günü ve ertesi gün olmak üzere 3 gün boyunca Güneş saatlerinde okunması fayda verir.

Bu dolunayın taşı:

Karanlık enerjiyle başa çıkmamıza yardımcı ve koruyucu olması için şifa kristali olarak Shungite öneriliyor!

Siyah neredeyse her zaman batı büyüsündeki korumanın rengidir, çünkü büyünün karanlıkta gizlediği söylenir, böylece kötü şans onları bulamaz. Olumsuz insanların veya hayatınızdaki kötü şansın giderilmesine yardımcı olmak için kullanılabilir.

Shungite'deki antioksidan özellikleri, toksinleri, bakterileri, virüsleri ve serbest radikalleri ortadan kaldırarak bağışıklık sistemini güçlendirmek için de son derece yararlıdır. İyileşme güçlerine sahip olduğu bilinmektedir ve iyileşme sürecini hızlandırır.

Kötülüklerden korunmak için yeteneği bulunmaktadır. Negatif enerjileri emer ve negatif veya zararlı herhangi bir şeyden koruma sağlar ve onu bir insandan veya alandan çıkarabilir.

Ruhsal büyüme getirir. Olumlu bir dönüşüme ve daha yüksek bir bilinç durumuna ulaşılmasına yardımcı olabilir.

Yazının devamı...

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.