SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Hollywood yanak estetiğine yakın plan

.

Milliyet Haber

Başlık için yine çok düşündüm zira bu operasyonun adının ne zaman Hollywood yanak estetiği olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. Bizim yıllardır yaptığımız Bichektomy bir bakıyorum Hollywood estetiği olmuş. Aslında konunun temelinde şu var:

Yüzü genç, taze göstermek.

Bu da ancak çıkık elmacık kemikleri, ince bir çene yani kısaca yıllarca dilde tüy bitse de söylediğim V şekli…

Bir surata bakarsınız, nedense diğerlerinden daha çekici ve güzel gözükür size. Bakın dikkat edin o yüz, mutlaka bu az evvel saydığım özelliğe sahiptir. U şeklini almış bir yüzden daha çok ilgi çeker V şeklindeki yüz.

Şimdi olayın burada farklılaştığı nokta şu: Eğer yanaklarınızda çok fazla yağ varsa, yüzünüzü bu istediğimiz V şekline sokmamız güç olacaktır. İşte bu sebeple öncelikle yanaklarda bulunan Bichat yağ yastıkçıklarını çıkartıyoruz. İşte bu sebeple ismi yanak estetiği olarak geçiyor ama hala Hollywood nereden geldi bilmiyorum.

Yanak estetiği nedir?

Hollywood yanak estetiği yani yanak estetik ameliyatı, anestezi veya sedasyon ile yapılır. Geleneksel yöntemle operasyon sadece ağızdan yapılır ve dışardan iz yoktur. Dış tarafta, yanağın içindeki yağ miktarının azaltılması nedeniyle yanlarda düzleşme olur. Ağızda uygulanan kesi uygun anatomik planlardan geçirilirse, yağ kütlesine kolayca ulaşılır ve yanakta dolguya neden olan bu fazla yağ kütlesi çıkarılır. Bu iri yağ kütlesine az evvelde dediğim gibi Bichat yağ yastığı denir ve insanlarda anatomik konumu önceden yani genetik olarak belirlenmiştir. Bichat yağ yastığı, ana kitle ve üç, dört uzantıya sahiptir. İşte bu sebeple ne kadar ve ne hangi doğrultuda alınacağına, estetik cerrahınız, yüz totalinizi inceledikten sonra karar verecektir. Kişiye özel bir planlama yapacaktır.

Ve Örümcek Ağı estetiği…

Evet yağ yastıklarını aldık. Şimdi sıra geldi yüzü iyice V haline sokmaya, işte bu noktada Örümcek Ağı estetiğini devreye sokuyoruz. Her iki yanağa da Örümcek Ağı estetiğini yaptığımızda, küçük çene, çıkık elmacık kemikleri formu yakalanmış oluyor.

Yanak estetiği ameliyatından sonra ağız içinde küçük dikişler olacaktır. Bu nedenle, operasyondan sonraki ilk gün boyunca sıvı besinler tercih edilmelidir. Günün ilerleyen saatlerinde, normal gıdalar yemeye devam edebilirsiniz ve yavaş yavaş çiğnemede herhangi bir zorluk yaşamazsınız. Yanak estetik ameliyattan sonra ağız gargarası ilk üç gün boyunca yapılmalıdır. Çünkü ağız içindeki dikişleri mümkün olduğunca steril tutmak gereklidir. Dikişlerin bir kısmı genelde yumuşak bir dokuya sahip olduğundan ağrı hissedilemez, bazen hastalar ağızlarında dikişleri olduğunu dahi unuturlar. Yanak estetik ameliyattan sonra ağızdaki dikişler birkaç gün içinde çözülür, bu nedenle yanak kısmında yaşadıkları çok hafif hassasiyet birkaç gün içinde kaybolur. Ameliyattan sonra hastaların çoğu sosyal hayatlarına döner.

Bedeninize ve ruhunuza iyi bakın !

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı

Op. Dr. Bülent Cihantimur

http://www.bulentcihantimur.com

Yazarın Diğer Yazıları

  1. Sırt Ağrılarınızın Sebebi...
  2. Brezilya Poposu Estetiği Sonrası
  3. Estetik Cerrahiden Sonra...
  4. Dolgular ve Botoks Hakkında
  5. Meme İmplantları Hakkında 5 Şehir Efsanesi
  6. Bu Ben miyim?
  7. BBL Hakkında 5 Önemli Konu
  8. Bir Dirhem Yağ mı?
  9. Vücudunuz Mükemmel, Peki Ya O Kepçe Kulaklar?
  10. 10 Soruda Obezite Cerrahisi Sonrası Estetik

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.