SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Yaşlanma Karşıtı Kozmetiklerle Yaza Hazırlık

.

Milliyet Haber

Biliyorum hepinizin kafası karışık zira bugün market raflarında binlerce yaşlanma karşıtı ürün sizlere sunuluyor. Hangisi, ne zaman, nasıl ve ne amaçla kullanılmalı ve aslında tam sorulması gereken soru ise, yaşlanma karşıtı kremler, serumlar, maskeler gerçekten işe yarıyorlar mı? Sorunuza hemen cevap vereyim. Elbette işe yarıyorlar! Cildinizin bir asistana ihtiyacı var. İşte bu asistanlar ise, yaşlanma karşıtı içerikleriyle size gerçek anlamda, özellikle kışın bittiği, baharın geldiği ve yaza hazırlığın yapıldığı şu dönemde yardımcı olacaklar.

Kışın cildimiz matlaşır. Rengi solar, özellikle yapılan makyaj, gün ışığının az olması, daha fazla tüketilen karbonhidratlı besinler, terlemenin az olması gibi faktörlere bağlı olarak, bu duruma girer. Sadece evde yapacağınız ufak tefek uygulamalarla, bu matlaşmış cilt dokusunu yaza hazırlamanız mümkün. Neden cildi yaza hazırlamak bu kadar önemli, çünkü şu an mevcut cildin, deniz, su, güneş, bol oksijen gibi faydalı içeriklerden beslenebilmesi için, öncelikle silkelenmesi gerekiyor.

Doctor B Aktif Kozmetikleri içerisinde yer alan, Örümcek Ağı kremi, serumu, maskesi ve Kuka Peeling, bu derinlemesine temizlik ve beslenmeyi yaza kadar cildinize armağan edebilir.

Örümcek Ağı kremi, serumu ve maskesi
Örümcek Ağı kremi artık herkes tarafından bilinen yoğun bir yaşlanma karşıtı nemlendirici. İçeriğinde ödüllü ajanlar bulunuyor. Ödüllü bitkisel kök hücre cilt altına tıpkı örümcek ağı gibi işleyerek, cilt altının onarılmasına ve canlanmasına yardımcı oluyor. Cildi güçlü bir şekilde nemlendiriyor.

Örümcek Ağı serumu ise yine yaşlanma karşıtı peptidlerle formülize edilmiş bir ürün. Özellikle serumun başlığı yüz ovaline uygun şekilde tasarlanmış olup, kan dolaşımının da artmasına yardımcı oluyor. Serum aynı zamanda Örümcek Ağı maskesi ile kullanılan bir ürün. Kuru kolajen formunda bulunan Örümcek Ağı maskesi, serumla birlikte etkileşime geçer, cilt altına kolajenin girmesine olanak sağlar. Örümcek Ağı maskesi ayrıca, gıdı bölgesini çevreleyen tasarımıyla, bu bölgenin de sıkılaşmasını sağlar.

Cildinize ipeksi bir dokunuş
Son olarak Kuka Peeling. Kullandığınızda bayılacağınızı düşündüğüm bir ürün bu. İpek böceği kozması. Üstelik %100 Türk Malı ve doğal bir ürün. Bu bir Çin’den ithal edilen, ipek üretsin diye yapay şekilde beslenen ipekböceklerinden elde edilen bir koza değil. Bu da cildinize ayrıca dost olduğunu gösteriyor. İpek kumaş fabrikalarında ipek iplerle uğraşan kadınların, akşam evlerine gittiklerinde el derilerinde yaşadıkları yumuşaklık ve pürüzsüzlük dikkat çeker ve sonrasında bu ürünün, cilde faydaları araştırılır. İçeriğinde bulunan proteinlerin cilde faydası araştırılır ve bilimsel olarak kanıtlanır. Kuka peeling ılık içme suyunda bekletilerek direk cilde peeling olarak kullanılır. Peeling sırasında hem siyah noktalar, hem güneş lekeleri, hem ince çizgiler, hem de ölü deri uzaklaştırılması sağlanır.

1 haftalık güzellik rutininizi düşündüğümüzde, öncelikle haftada 2 defa Kuka peeling ile cildinizi temizlemenizi, 1 ya da 2 kere Örümcek Ağı maskesi uygulamanızı ve her gün sabah akşam, önce serum ardında Örümcek Ağı kremi uygulamanızı tavsiye ediyorum. 2 ay içerisinde cildinizdeki değişime şahit olacaksınız. Cildiniz şimdi yaza hazır!

Bedeninize ve ruhunuza iyi bakın!

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı
Op. Dr. Bülent Cihantimur

instagram: @bulentcihantimur

Yazarın Diğer Yazıları

  1. Sırt Ağrılarınızın Sebebi...
  2. Brezilya Poposu Estetiği Sonrası
  3. Estetik Cerrahiden Sonra...
  4. Dolgular ve Botoks Hakkında
  5. Meme İmplantları Hakkında 5 Şehir Efsanesi
  6. Bu Ben miyim?
  7. BBL Hakkında 5 Önemli Konu
  8. Bir Dirhem Yağ mı?
  9. Vücudunuz Mükemmel, Peki Ya O Kepçe Kulaklar?
  10. 10 Soruda Obezite Cerrahisi Sonrası Estetik

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.