SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Yaz Aylarından Sonra Leke Tedavisinde Sihirli Işık

.

Milliyet Haber

Yazın ardından yine baş başa kaldığımız güneş kaynaklı cilt lekelerinin tedavisinde başvurulan yöntemlere her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Ancak unutmamak gerekir, nasıl bir tedavi yöntemi izleneceğini lekenin yerleşim yeri, derinliği, tipi, kişinin genel sağlığı ve yaşam tarzı gibi faktörler belirliyor. Bu yüzden en doğru tedavi, uzman bir doktor tarafından kişiye özel planlanan ve kontrollü bir şekilde uzun süre devam eden tedavidir.

Hızlı bir iyileşme süreci
Cilt yenileme yöntemi olarak bilinen sihirli ışık, leke tedavisinin yanı sıra yaşlanma belirtilerini geciktirmek, cildi tazelemek ve cildin gençlik halini korumak için de kullanılıyor. Sihirli ışık diğer yöntemlerden farklı olarak cildin yüzeyinde doku kaybına neden olmuyor ve eski sistemlere göre daha hızlı bir iyileşme sağlamaktadır..

Kolajen yapıyı canlandıran etki
Sihirli ışık; cilde hasar verecekmiş gibi davranan mikro nekrotik sütunlar oluşturarak, kontrollü yaralanmalar sayesinde, cildin iyileşme mekanizmasını uyararak, cilt tonunda ve dokusunda genel bir düzelme; ciltten içten dışa bir yenilenme sağlıyor. Böylelikle yeniden modellenmiş kolajen dokusuna sahip taze bir cilt ortaya çıkmaktadır.

Uygulamadan sonra cildin iyileşmesi 1-3 gün sürüyor. İlk 2 gün ciltte hafif bir kızarıklık ve ödem gözükebilmektedir. Seans sayısı , cilt sorununa ve hastanın beklentisi doğrultusunda ortalama 2-4 seans aralığındadır.

Op. Dr. Gökhan Haytoğlu
Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı

www.gokhanhaytoglu.com

Yazarın Diğer Yazıları

  1. J-Plasma Enerjisi
  2. Güzelliğinizi Yansıtın
  3. Güzelliğinizi Yansıtın
  4. Daha Zarif Bir Yüz Hattı
  5. Altın İğne ile Cilt Güzelliği
  6. Işıldayan Bir Cilt
  7. Doğum Sonrası Yenilenin
  8. Yaşlanma ve Yorgun Bakışların Önüne Geçelim
  9. 5 Noktada Yeni Nesil Cilt Yenileme
  10. Yaz Aylarından Sonra Leke Tedavisinde Sihirli Işık

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.