MODA
GÜZELLİK
AİLE
SAĞLIK

Pirinç yutarak zayıflanır mı?

Yaz mevsimi yaklaşırken bir yandan fazla kilolardan kurtulmak için birçok ilginç yöntem deneniyor. En ilginç yöntemlerden birisi de çiğ pirinç yutarak zayıflama... Çoğu kişi bu yöntemle zayıfladıklarını söylemekte. Peki, pirinç yutarak zayıflanır mı? İşte tüm detaylar...

Milliyet Haber

Pirinç yutarak zayıflama, birçok kişi tarafından denenmiş ve genellikle sonuçlarından memnun kalınmış bir kür. Özellikle yaz ayının yaklaşmasıyla, zayıflamaya ve diyet yapmaya çalışanlar bu sorunu pirinç ile çözebilir. Pirinç yutmak, iştah kapatma konusunda oldukça etkili. Bu yöntemi düzenli olarak uygularsanız 2 ayda 8-14 kilo vermenize yardımcı olur.

Pirinç yutarak zayıflanır mı?

Bu yöntemi deneyen çoğu kişi, sabahları tüketilen çiğ pirincin gün boyu iştahı kapattığını söylüyor. Özellikle aniden bastıran tatlı krizlerinin bir anda son bulmasına yarayan pirinç yutma tekniği, yemek yeme istediğinizi önleyebilir.

Pirinç nasıl yutulur ve nasıl uygulanır?

Pirinç kürünü uygularken pirinç taneleri sayılır. İlk gün 1 adet pirinç yutup, her gün birer birer arttırarak 30 gün devam edersiniz. Arttırmanın son gününde 30 pirinç tanesi yutmanız gerekiyor. Ardından her gün birer birer azaltarak 30 gün daha devam etmelisiniz. Sonuç olarak pirinç kürünü 60 günde tamamlamış olursunuz.

Pirinci 1 bardak ılık su ile yutmanız ve ardından 1 bardak daha ılık su içmeniz gerekiyor. Düzenli devam edilmesi sonuç almak açısından oldukça önemli.

Pirinç yutmanın yanı sıra ekstra bir uygulama yapmanız gerekmiyor. Porsiyonlarınızın otomatik olarak küçüleceğinden dolayı zaten daha az yemeye başlayacaksınız. Ekstra olarak haftada 3-4 gün 30-60 dakikalık egzersizler yaparsanız alacağınız sonuç da çok daha başarılı olur.

Peki, çiğ pirinç zararlı mı?

Çiğ pirinç yemenin kanıtlanmış herhangi bir zararı bulunmamakta. Ancak pirinç ya da nişastaya karşı bir hassasiyetiniz bulunuyor bu noktada bir uzmana danışmanızda fayda var. Eğer bu küre başlayacaksanız, öncesinde de doktorunuza mutlaka danışın.

Diğer Haberler

  1. Ayo & Teo Bodrum'u sallayacak
  2. Hastayı uyutmadan bel fıtığı ameliyatı
  3. En hit çizgi diziler Kidz TV’de.
  4. Crate and Barrel online alışverişe başladı
  5. Gelin ve kaynanadan görülmemiş kapışma
  6. Seviyorsan aç konuş bence!
  7. Yeni Yılınızı Tatlandırın
  8. Cildinizdeki sivilcelerden kurtulabilirsiniz!
  9. Sizin Aşkınız Hangi Renk?
  10. Marks & Spencer yeni sezonda çorap koleksiyonu ile göz dolduruyor!

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.