SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Erkekler için Estetik: Meme büyültme ve karın germe

.

Milliyet Haber

Erkeklerde memenin büyümesi östrojen hormonunun fazla salgılanmasından ya da meme dokusunun östrojen hormonuna fazla duyarlı olmasından kaynaklanır. Bu problemleri yaşayan ve estetik kaygı taşıyan erkekler için jinokomasti tedavisi ile 45 dakikalık bir operasyon sonucunda ideal görünüme kavuşmak mümkün.

Erkeklerde Jinekomasti genetik yatkınlıklardan, fazla östrojen salınımından ve diğer çeşitli nedenlerden ortaya çıkabilir. Bu görünümünden dolayı birçok erkek deniz, hamam, sauna ya da birçok spordan uzak durmayı tercih etmekte hatta psikolojik sorunları beraberinde getirebilmektedir. Liposuction tedavisi ile 45 dakika gibi bir sürede bu problemden kurtulmak mümkün olup, operasyon için genel anestezi tercih edilir. Yağ dokusu fazlalığının yanında deri fazlalığı cerrahi müdahale ile giderilir.

Aşırı kilo kaybı, bölgesel kilo alımı gibi problemler sonrasında oluşan çatlak derinin çıkarılması işlemi olan abdominoplasti (karın germe) ameliyatı 5 ile 6 saat arasında bir operasyondur. Etkili sonuç alınabilmesi için liposuction yöntemi ile kombine edilebilmektedir. Karın germe ameliyatından sonra gerginlik, şişkinlik ve hafif ağrı problemleri yaşanabilir. İşe dönme süreci 15 gün kadardır. 4-6 hafta geçtikten sonra kaslar ile ilgili egzersizlere başlanabilir.

Yazarın Diğer Yazıları

  1. Gücüne teslim ol!
  2. İÇSEL YOLCULUĞUNUZA HAZIR MISINIZ?
  3. YANIK SAÇLI DERİYE SAÇ EKİM TUTUYOR !
  4. AYRICALIKLI ERKEĞİN SAÇ EKİMİ
  5. DOĞUM SONRASI KİLOLARINIZDAN KORKMAYIN
  6. 5 MADDEDE SAĞLIKLI YAŞAM KILAVUZU
  7. Erkekler için Estetik: Meme büyültme ve karın germe
  8. ESTETİK İLE İLGİLİ DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR
  9. BOTOX İLE İLGİLİ DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR
  10. ROBOTİK SAÇ CERRAHİSİ DEVRİ

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.