SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Bağış, Prag Büyükelçisi oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre eski AB Bakanı Egemen Bağış, Türkiye’nin Prag Büyükelçisi oldu.

ANKARA Milliyet

Dışişleri Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı’na ilişkin atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Çek Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Ahmet Necati Bigalı merkeze alınırken, bu suretle boşalan Çek Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği’ne eski Bakan Bağış atandı.

23 Haziran seçimlerinde CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun büyükşehir belediye başkanlığını kazanmasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı’ndan istifa ettiğini duyuran Adil Karaismailoğlu da Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcılığı’na getirildi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Erol Çıtak görevinden alınırken, yerine Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Eyigün’ün ataması yapıldı.

 

 

Diğer Haberler

  1. Bakan Soylu rakam verdi: '75 bin 172 kişi...'
  2. Soylu: Türkiye’yi PKK’ya, YPG’ye alıştırma politikaları tutmadı
  3. Şentop nikâh şahidi oldu
  4. Boris Johnson ile telefonda görüştü
  5. Çavuşoğlu: Taciz atışları ‘kara propaganda’ amaçlı
  6. Erdoğan yarın Rusya’ya gidiyor
  7. Görevinizi tam yapın
  8. TBMM Hayvan Hakları Komisyonu’ndan radikal öneri: Faytonlar kaldırılsın
  9. Ortak sorunlara ortak çözümler
  10. Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 9 günde 765 terörist etkisiz hale getirildi

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.