SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

CHP, başkanların performansını ölçecek

CHP’de hem belediye başkanlarının faaliyetlerini denetlemek hem de belediyelerin çalışmalarına katkıda bulunmak amacıyla oluşturulan Yerel Yönetimler Koordinasyon Merkezi (YYKM) faaliyetlerine başlıyor.

ŞEVKET YAMAN Ankara

Altı birim halinde oluşturulan merkez, hem belediye başkanlarının faaliyetlerini denetleyecek hem de belediyelerin çalışmalarına katkıda bulunmak için araştırmalar yapacak. Bu çerçevede merkez bünyesinde; araştırma, proje geliştirme, finans, bütçe, iletişim ve hukuk birimlerinin oluşturulması çalışmaları tamamlandı.

YYKM’nin çalışmaları kapsamında ilk olarak belediye başkanlarının altı aylık hizmetlerinin değerlendirmesinin yapılacağı öğrenildi. Bu çerçevede, merkez ekiplerinin sahaya inerek, belediye başkanları için “memnuniyet anketleri” hazırlayacakları bildirildi. “Performans ölçümü” olarak değerlendirilen bu çalışma kapsamında, başkanların seçim vaatlerinin durumu ve bütçe dengelerinin de analiz edileceği belirtildi. Vatandaşa, “belediye başkanından memnun musunuz?” sorusunun yöneltileceği çalışmanın ardından hazırlanacak raporların da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na sunulacağı aktarıldı.

 

Diğer Haberler

  1. Bakan Soylu rakam verdi: '75 bin 172 kişi...'
  2. Soylu: Türkiye’yi PKK’ya, YPG’ye alıştırma politikaları tutmadı
  3. Şentop nikâh şahidi oldu
  4. Boris Johnson ile telefonda görüştü
  5. Çavuşoğlu: Taciz atışları ‘kara propaganda’ amaçlı
  6. Erdoğan yarın Rusya’ya gidiyor
  7. Görevinizi tam yapın
  8. TBMM Hayvan Hakları Komisyonu’ndan radikal öneri: Faytonlar kaldırılsın
  9. Ortak sorunlara ortak çözümler
  10. Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 9 günde 765 terörist etkisiz hale getirildi

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.