SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Emine Erdoğan’dan Melania’ya teşekkür

Ev sahibi Melania Trump, Emine Erdoğan’a Beyaz Saray’ı gezdirdi, Sultan Abdülmecid’in tuğrasının da olduğu Washington Anıtı’nı gösterdi.

ANKARA Milliyet

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Washington ziyareti sırasında ABD Başkanı Trump’ın eşi Melania Trump ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdiklerini belirterek, kendisine samimi ev sahipliği için teşekkür etti.

Emine Erdoğan, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, şu ifadeleri kullandı: “ABD Başkanı Sayın Trump’ın değerli eşi Melania Trump ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Yürütmekte olduğumuz sosyal sorumluluk projeleri hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Samimi ev sahipliği için teşekkür ediyorum.”
Tuğrayı gösterdi

Edinilen bilgiye göre Melania Trump, Emine Erdoğan’a Beyaz Saray’daki görüşme sırasında binadaki tarihi eserleri tanıttı. Bu esnada Beyaz Saray’ın penceresinden “Washington Anıtı” diye bilinen 168 metrelik dikilitaşı gösteren Melania Trump, burada Sultan Abdülmecid’in de tuğrası olduğunu söyledi. Trump daha sonra Erdoğan’a bir fotoğraf da gösterdi. “Washington Anıtı”nda Sultan Abdülmecid’in tuğrasıyla beraber Türk hat sanatının en büyük isimlerinden biri olan Kazasker Mustafa İzzet Efendi’nin de bir yazısı yer alıyor. 

Diğer Haberler

  1. Meclis’te karpuzlu portakallı atışma
  2. Libya’ya askeri hibe Meclis’te
  3. Meclis’te yaprak seferberliği
  4. CHP’li kadınlardan Las Tesis
  5. ‘Tıbbi hizmetleri bakanlık verecek’
  6. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsviçre ve Malezya’yı ziyaret edecek
  7. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Biz bu insanlara sırtımızı dönemeyiz
  8. Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Abdulmecid Tebbun'a tebrik
  9. Bakan Koca açıkladı: Hedefimiz 2020'de 1 milyon 450 bin kişi
  10. Bakan Kurum'dan Kanal İstanbul açıklaması

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.