SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Emine Erdoğan'dan RTÜK'ün 'reklam' düzenlemesine destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, çocuk programlarındaki gıda reklamlarına getirilen sınırlamayla ilgili, "Çocuklarımızı sağlıksız gıdaların etkisinden koruyacak bu düzenlemeyi son derece önemli buluyorum" ifadesini kullandı.

Milliyet Haber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından, Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun (RTÜK) hazırladığı Sağlık Bakanlığının listesinin esas alındığı yönetmelik değişikliğiyle ilgili değerlendirmede bulundu. RTÜK'ün, Sağlık Bakanlığının listesini esas alarak, çocuk programlarında reklamına izin verilebilecek gıdalarla ilgili bir düzenleme yaptığını belirten Emine Erdoğan, "Çocuklarımızı sağlıksız gıdaların etkisinden koruyacak bu düzenlemeyi son derece önemli buluyorum." ifadesini kullandı.

Düzenlemeyle, çocuk programlarında reklamına izin verilmeyecek çikolata ve şeker, gofret, enerji barları, tatlı soslar ve tatlılar, kekler, tatlı bisküviler, meyveli paylar, çikolata kaplı bisküviler, kek karışımları, cipsler, gevrek çerezler, meyve suları, enerji içecekleri, alkolsüz şekerli ya da tatlandırıcılı tüm içecekler ve yenilebilir buzlar "Kırmızı", kriterlere uyulması halinde reklamı yapılabilecek gıdalar "Turuncu" ve reklamı yayınlanabilecek gıdalar "Yeşil" kategoriyle tanımlanmıştı.

RTÜK tarafından hazırlanan "Yayın Hizmeti Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" dün Resmi Gazete'de yayımlanmıştı.

Diğer Haberler

  1. HSK Genel Kurul Kararı Resmi Gazete'de
  2. TBMM'nin tatil kararı Resmi Gazete'de
  3. Hulusi Akar, Fransız mevkidaşı ile görüştü
  4. Son dakika... Bakan Çavuşoğlu: Trump Türkiye'ye yaptırım uygulamak istemiyor
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı... O kararlar Resmi Gazete'de
  6. Kötü müttefik bize savaş uçağı yaptıracak
  7. CHP liderine ‘Kaşıkçı’ fezlekesi
  8. ABD heyeti Ankara’ya geldi
  9. Bakan Selçuk Endonezya'da
  10. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Emre'nin ailesine başsağlığı telefonu

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.