SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

İYİ Parti Yalova Teşkilatı'nda toplu istifa

YALOVA'da, İYİ Parti Yalova Merkez İlçe Başkanı Osman Kendir, genel merkezin isteği doğrultusunda teşkilatın toplu olarak istifasını sunduğunu söyledi. Kendir, "Yalova İl Teşkilatı, genel merkezin tavsiyesini kabul ederek, yine tek yumruk olarak, toplu bir şekilde istifa etmiştir ve istifalar genel merkeze sunulmuştur" dedi.

DHA

İYİ Parti Yalova Merkez İlçe Başkanı Osman Kendir yaptığı kamuoyu açıklamasında teşkilatın genel merkezin isteği doğrultusunda istifa ettiğini duyurdu. Kendir'in konuyla ilgili açıklaması şu şekilde:

"Bilindiği üzere İYİ Parti teşkilatlarında ülke genelinde bazı istifa ve değişimler yaşanmakta. Yalova teşkilatımız, kurucu il başkanımız Sayın Ünlem Üstel öncülüğünde; Yalovalı iyi insanlardan ve cesur insanlardan kurulduktan çok kısa bir süre sonra genel seçimlere katılmıştır. Gerek genel seçimlerde aday olan üyelerden, gerekse partimizin daha da iyileşmesi için yapılacak revizyonlardan dolayı; İYİ Parti Genel Başkanlığının 30 Ağustos 2018 tarih ve 1333 sayılı; Teşkilatlarda Revizyon Çalışmaları kararı ile ülke çapında ayrım yapmaksızın tüm il başkanları ve il yöneticilerinin istifa etmeleri tavsiye edilmiştir. Yalova İl Teşkilatı da; bu tavsiyeyi kabul ederek, yine tek yumruk olarak, toplu bir şekilde istifa etmiştir ve istifalar genel merkeze sunulmuştur. Hiç şüphemiz yoktur ki ve Yalovalı dostlarımızın da şüphesi olmasın ki; İYİ Parti Yalova teşkilatı; bu süreçten yenilenmiş, daha güçlü ve kesinlikle daha kararlı bir yapı ile çıkacak ve hedeflerine daha sağlam adımlarla yürüyecektir. Sık sorulan bir soruya da açıklık getirmek gerekirse; yeni oluşacak yönetimde, eski yöneticiler, eski il başkanları ve eski üyeler bulunabilir."

Diğer Haberler

  1. Son dakika... AK Parti'den Emine Bulut cinayeti açıklaması
  2. Son dakika... Bakan Gül'den Emine Bulut cinayeti açıklaması
  3. Son dakika... Bakan Çavuşoğlu: Türk askeri mahsur değil
  4. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile telefonda görüştü
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Doğu Akdeniz mesajı: Arama çalışmaları devam edecek
  6. ‘Tüm kavgalar son bulsun’
  7. İYİ Parti’den MHP’ye geçtiler
  8. "Oğlum HDP binasına girdi bir daha çıkmadı"
  9. AK Parti'nin 18. kuruluş yıl dönümü
  10. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Doğu Akdeniz'de arama çalışmalarına aynı kararlılıkla devam edeceğiz

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.