SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Külliye’de atamalar sürüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni sistemde Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği yerine oluşturulan İdari İşler Başkanlığı’nın başına Genel Sekreter Fahri Kasırga yerine yardımcısı Metin Kıratlı’yı atadı. Kasırga ise yeni kararname ile Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı oldu.

Ayşegül Kahvecioğlu - Ankara

Cumhurbaşkanlığı’na bağlı başkanlıklara ve başdanışmanlıklara ilişkin atama kararları dün Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği yerine kurulan İdari İşler Başkanlığı’na, mevcut Genel Sekreter Yardımcısı Kıratlı atandı. Kıratlı, böylece yeni yapıda “en yüksek devlet memuru” oldu. Kasırga ise Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı’na getirildi. 11 Eylül 2014’te Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri olan Kasırga, 15 Temmuz darbe girişimi akşamı rehin alınmıştı.

Devlet Denetleme Kurulu üyeliğine Mehmet Emin Baysa atandı. Baysa kapatılan Başbakanlık Teftiş Kurulu’nda başkanlık görevini yürütüyordu. Baysa, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başbakanlık makam odasında ve ikametinde bulunan dinleme cihazlarına ilişkin böcek soruşturması ile Reyhanlı patlaması ile ilgili soruşturmayı yürütmüştü.

Bakanlara yardımcı

Atama kararları ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın yardımcılığı görevine Bülent Aksu atandı. Aksu, 2012-2013 arasında Azerbaycan milli petrol ve gaz şirketi SOCAR iştiraki olan Petkim Petrokimya Holding A.Ş.’de CFO ve ve yine SOCAR iştiraki Star Rafineri A.Ş.’de CFO görevlerinde bulundu. Aksu Temmuz 2016 itibarıyla Turkcell’de finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

Halil Eldemir ve Dr. Şuayip Birinci de Sağlık Bakanı yardımcıları olarak atandı. Eski Ak Parti Milletvekili olan Eldemir, mühendis olmasına rağmen Sağlık Bakanlığı’nda bakan yardımcılığına getirildi.

Diğer Haberler

  1. Son dakika... Bakan Akar'dan flaş S-400 açıklaması
  2. Son dakika... Bakan Dönmez'den Doğu Akdeniz mesajı:
  3. Şehitler için taziye mesajları
  4. Malazgirt’İN yıl dönümü kutlanıyor
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan muhalefete çağrı: Beka mücadelesinde yanımızda yer alın
  6. İmamoğlu’ndan CHP teşkilatına teşekkür
  7. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Malazgirt'e davet
  8. MHP lideri Bahçeli: Terörün kökü kazınmalıdır
  9. Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Emine Bulut cinayetiyle ilgili sert sözler: Bu alçaklıktır!
  10. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hacire Akar ile telefonda görüştü

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.