SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

YSK'ya bir başvuru da MHP'den geldi: Hem İstanbul hem Maltepe iptal olsun

MHP, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Maltepe İlçe Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptali istemiyle YSK’ye gönderilmek üzere İstanbul İl Seçim Kurulu Başkanlığı’na başvuruda bulundu.

PAŞA ALYURT - Ankara

Sayımın bitmesiyle il birleştirme tutanağı oluşturulduğu dile getirilen başvuruda, “Buna göre iş bu itirazımız ile beraber tam kanunsuzluk nedeniyle olağanüstü itiraz hakkımızı kullanarak, İstanbul Büyükşehir Belediye ve İstanbul Maltepe İlçe Belediye Başkanlığı seçim sayımına gölge düşmesi nedeniyle iptaline karar verilmesi amacıyla bu dilekçemizi ibraz ediyoruz” ifadelerine yer verildi.Başvuruda, Maltepe Belediyesi çalışanı olan ve İlçe Seçim Kurulu’nda hiçbir resmi görevi olmayan Serkan Aslan’ın İlçe Seçim Kurulu müdürü gibi her işleme karıştığı ve çalışanların yaptıkları her işi ona danıştıkları, bu durumun tamamen bağımsız ve tarafsız yapılması gereken seçime gölge düşürdüğü ifade edildi. Dilekçede, “Maltepe İlçe Seçim Kurulu başkanları ve müdürleri 298 sayılı Yasa’nın 22. maddesi gereği ataması gereken başkan ve üyeleri CHP’li Maltepe Belediyesi’nin bağımlı ve taraflı çalışanlarını sandık kurulu başkan ve üye yaparak suç işlemişlerdir. Bu da seçimin tarafsız ve adil şekilde yürütmekle görevli kurullar bu eylemleri ile tarafsızlık ve adil olarak yürütülmesi gereken seçim sürecine gölge düşürmüştür” denildi.

Başvuruda ilçe seçim kurulu müdür vekili ve diğer görevliler hakkında da İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulduğu kaydedildi.

Diğer Haberler

  1. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Celal Bayar için mesaj
  2. Bakan Soylu: Yılbaşından beri 80 bin 570 operasyonda 635 PKK'lı etkisiz hale getirildi
  3. Görevden uzaklaştırılan başkanların "terör" dosyası kabarık
  4. Cumhurbaşkanlığı’nda Muğla Değerlendirme Toplantısı
  5. Kutlamaya davette ‘aidiyet’ kriteri
  6. Bektaşi şenliğine katılacak
  7. 'Eğitim ekip işi'
  8. Bayar, Umurbey’de anılacak
  9. ‘Ortak devriyeler yakında başlayacak’
  10. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump ve Putin'le görüşecek

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.