Futbol
Basketbol
Voleybol
Yazarlar

'Bedava olursa yarısı bizim!'

U21 Ligi’nin bitirilmesiyle birlikte bu yaş grubunda elinde birçok oyuncu bulunan Beşiktaş, hem maliyetten kurtulacak hem de futbolcuları mağdur bırakmayacak. Kiralık gönderilecekler için ilk 11 garantisi arayacak olan siyah-beyazlılar, bedava göndereceklerin sonraki satışından pay alacak.

Milliyet Haber

SERDAR SARIDAĞ

Beşiktaş’ta 19-21 yaş aralığında birçok oyuncunun bulunması, siyah-beyazlıların da bu futbolcular için çareler aramasına neden oldu.

U21 Ligi’nin lağvedilmesinin ardından gençlerin çoğunluğunun A takımı dışında kalması, ağabeyleriyle birlikte takıma katılanların bir kısmının da elenecek olması karşısında, gençlerin ve kulübün geleceğini düşünen siyah-beyazlılar, bu konuda alternatifler üretti. Yapılan planlama doğrultusunda bazılarını satacak olan Kartal, kalan isimler konusunda öneriler sunacak.

Gençlerden kiralık olarak faydalanmayı düşünen kulüpten ilk 11’de belli sayıda oynatılma garantisi alacak. Bunun karşılığında kiralama bedeli bile almamayı göze alan Beşiktaş Yönetimi, bedava gönderecekleri için farklı bir madde koyduracak.

Öncelikli olarak U21 kadrosundaki futbolcularının oynayabilmesini sağlayacak olan yönetim, bedava gidenlerden ileride satılması durumunda bonservis bedelinin yüzde ellisini alacak. Bir taşla iki kuş vurmayı planlayan Beşiktaş Yönetimi, önümüzdeki haftadan itibaren bu konuda daha somut adımlar atacak.

Siyah-beyazlıların istikbal vaat eden isimleri arasında gösterilen Oğuzhan Aydoğan, Hazar Torunoğulları, Ege Atlan, Kartal Yılmaz ve Bülent Üçüncü gibi isimler için çeşitli kulüplerle temasa geçtikleri ifade edildi.

Diğer Haberler

  1. Rojo adım adım Fenerbahçe'ye
  2. Süper Lig'de 1. hafta sonuçları ve puan durumu! Süper Lig 2. hafta fikstürü
  3. Yeni Malatyaspor - Başakşehir: 3-0
  4. Kasımpaşa - Trabzonspor: 1-1
  5. Gazişehir'de yeni transfer Twumasi, ilk idmanına çıktı
  6. Galatasaray, Nzonzi'yi açıkladı! İşte yıllık ücreti...
  7. Hakkı Çelikel: Lige puanla başlamak istiyoruz
  8. Mario Balotelli, Brescia ile anlaştı!
  9. Tutya Yılmaz kimdir, kaç yaşında, nereli? Tutya Yılmaz'ın hayat hikayesi
  10. Futbol Federasyonu'ndan Kurban Bayramı mesajı

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.