SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

"Rakibe saygı, barış" demek suç mu?

.

Milliyet Haber

Galatasaray ikinci Başkanı Abdurrahim Albayrak’ı tanımayan yok. Neredeyse sahaya inip bir futbol oynamadığı kaldı. Pozitiftir, söylemleri samimidir, rakipler arasına ‘nifak’ sokacak kelimelerin hep uzağındadır.

Efendim, Fenerbahçe derbisinde olanlar malum... Maç biteli haftalar oluyor, gerginlik bir türlü dinmek bilmiyor. Galatasaray, Kulüpler Birliği’nin toplantılarına katılmama kararı aldı. Kulüpler Birliği’nin yazılı açıklamasını gerekçe gösteriyorlar, haklı olabilirler. Nitekim, Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman bu hatayı düzeltti, düzeltmesine de Galatasaray bu kararından dönebilir mi, bilemiyoruz.

Nereye varmak istiyoruz, ikinci Başkan Abdurrahim Albayrak, bu olumsuz gelişmelere sünger çekme adına “Barışalım” dedi, ortalık yangın yerine döndü. Yanlış anlaşıldığını söyledi, sosyal medyadan korkunç bir linç girişimi başlatıldı! Başkan Mustafa Cengiz’in danışmanı İlker Canalp’ın Albayrak’ı istifaya davet etmesine ne demeli? Canalp, görevinin başında mı, değil mi bilemiyoruz, başkandan ise hâlâ ‘çıt’ yok!

Bakın sevgili taraftarlar, Albayrak, ‘centilmenlik’ diyor, ‘rakibe saygı’ diyor, ‘barışa’ davet ediyor, siz linç etmeye kalkıyorsunuz! Valla bravo size! Barış isteminin suç olduğunu ilk kez duyuyorum.

Comolli’nin kredisi ne kadar?

Fenerbahçe her geçen hafta taraftarını bunalıma sokmaya devam ediyor! Koca Fenerbahçe, bırakın şampiyonluk yarışını, düşme potasına girmemek için adeta çırpınıyor.

İbreyi sezon başına çevirelim, Comoli ve teknik direktör Cocu... Bir gerçek ortaya çıktı, Cocu’nun yapılan 11 transferde tuzu -biberi yok! Benzia, Reyes, Ayew, Frey, Slimani ve Tolga Ciğerci, Comoli’nin önerisi, yönetimin onayıyla transfer edildiler. Tolga Ciğerci aylardır ortada yok, olanların da performansları ciddi tartışılır hale geldi. Cocu gönderildi, ülkesine değil... İstanbul’da alacağını bekliyor! Kişisel merakım, bu transferleri gerçekleştiren Comolli’ye yönetimin ne kadar kredi tanıyacağı?

Durmak yok, devam

Bizim meslekte muhabir olmanın farkındalığını iyi biliriz. Hem keyiflidir, hem de çok zordur. Her gün bir şey üretmek zorundasınınız, öyle yan gelip yatamazsınız. Atlatma bir iş yaparsınız baştacı olursunuz, ancak bu mutluluğunuz birkaç gün sürer!

Nereye varmak istiyorum, örneğin bizim takım oyuncularımızdan Serdar Sarıdağ ve Nevzat Dindar... Biri Beşiktaş, diğeri Galatasaray’dan sorumlu. Önemli olan, bu sorumluluk alanlarınızın dışına çıkmaktır muhabirlik...

Nevzat Dindar, “Ağabey, Mustafa Denizli hocamızla söyleşi yapalım” dedi, muhabirlikten gelme biri olarak hoşuma gitti. Ben de ona eşlik ettim, Mustafa hocamızla bir söyleşi gerçekleştirdik, aferin ona...

Bitmedi... Beşiktaş’ın Norveç’teki UEFA Avrupa Ligi maçı malum... O maçı herkes izledi. Serdar Sarıdağ boş durmadı, bir farkındalık yaratmak istedi, gitti Adem Ljajic’in hentbol hocası ağabeyi Almir’i buldu, söyleşi yaptı. Sayfamıza taşıdık. Bir alkış da takımdaşım Serdar Sarıdağ’a... Durmak yok, devam...

O odadakiler ne iş yapar?

VAR, futbola girdi de ne oldu? Görüyoruz ki, hakem hataları VAR’a karşın devam ediyor.

Fenerbahçe - Kasımpaşa maçında penaltı tartışması son hızıyla devam ediyor. Kitapçık gayet açık, “Penaltı atışı sırasında her iki takım oyuncuları atıştan önce ceza sahasına girerse, atış tekrar edilir” diyor, demesine de uyan yok!

Yaşar Kemal Uğurlu, gitti, pozisyonu birçok kez izledi de ne değişti? Hadi, Uğurlu çözemedi (!), peki o odadaki hakemler ne iş yapar? İşin özeti, VAR’ın varlığını o pozisyonda maalesef göremedik! Arkadaş hakem hatası değil, kural hatası, kural!

Bir favori de Kasımpaşa

Kasımpaşa’nın zirve yarışında olmasını kimse yadırgamasın. O kısıtlı kadrosuna karşın belki iyi futbol oynamıyor, topa sahip olma yüzdesi düşük olabilir ama tablo ortada...

Mustafa Denizli’yi iyi tanırım. Futbolu iyi bildiğini cümle alem biliyor. Artı, böylesi egosu yüksek futbolculardan kurulu bir ekip yönetmek de bir o kadar zordur. Mustafa hocamız bu kulvarda da müthiştir, eline kolay kolay kimse su dökemez. Yarışmacıdır, başarının adresidir Denizli hocamız...

Hele hele öngörüleriyle Türk futboluna damgasını vuran Denizli, Süper Lig’de şampiyonluk için 28-29’uncu haftayı işaret ediyor. Dememiz o ki, yarışın bir favorisi daha var, o da Kasımpaşa’dır... Dört yeni oyuncu ile ara transferde takımı güçlendirecek, rakiplere duyurulur!

Yazarın Diğer Yazıları

  1. Kartal’dan kötü start!
  2. Unutmadık, unutturmayacağız!
  3. Futbol için omuz omuza
  4. Orhan Ak düğümü çözülmeli
  5. Avcı işini bilir
  6. Örnek olsun
  7. Helal olsun Yıldırım’a
  8. Kulübede değil, sahada görelim
  9. Keskin sahada
  10. Kaliteli yabancı hayal artık

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.