Futbol
Basketbol
Voleybol
Yazarlar

Mecburuz sabredeceğiz

Milliyet yazarları, UEFA Uluslar Ligi'ne Rusya mağlubiyeti ile başlayan A Milli Takımı masaya yatırdı.

Milliyet Haber

*Genç bir takımla yola çıktığınızda böyle sonuçlara katlanmalısınız. Şimdi mazeretlerden ve polemiklerden uzak duracağız. Mecburuz, sabredeceğiz.
*Kimle oynarsak oynayalım hiç olmazsa o maçın bir 20 dakikasında, yarım saatinde, bir devresinde oyuna egemenliğimizi koyalım. Maalesef bu yok.
ŞANSAL BÜYÜKA: Tepeden tırnağa yanlış
Lucescu’nun milli takımlarını maalesef inandırıcı ve güvenilir bulmuyorum. Beni hayallere sürüklemiyor.
Bir hedef hesabı yaptırmıyor. Kimle oynarsak oynayalım hiç olmazsa o maçın 20 dakikasında, yarım saatinde, bir devresinde oyuna egemenliğimizi koyalım. Maalesef bu da yok...
Birşeyler yapmaya çalışıyoruz, ısıramıyoruz. Gücü ve kişiliği olan bir takım görüntüsünün çok gerisindeyiz. Milli takımdaki anlayışı sonuçta tepeden tırnağa yanlış buluyorum.
ATTİLA GÖKÇE: Pandora’nın kutusu
UEFA’nın yeni sihirli kutusu Uluslar Ligi, Trabzon’da “pandoranın kutusu”na dönüştü. Açtık kutuyu, gördük kötüyü...
Hayır, 2-1’lik yenilgiden dolayı kimseyi suçlayacak değilim. Genç bir takımla yola çıktığınızda böyle sonuçlara katlanmalısınız. Kaldı ki ne kadar yenilense de Dünya Kupası’ndan henüz çıkmış, yarışmacı kimliğini soğutmadan koruyan bir Rusya vardı karşımızda...
Lucescu’nun seçtiği 11, ortadan katlanmış A4 kağıdı gibiydi. Altı savunmacı, dört forvet. Aralarındaki iletişim zayıftı. Öndekilerin hemen hepsi tutuk ya da formsuzdu. Savunmacılar olmadık yerleşim yanlışları yaptılar.
Organize olamadılar. 2-1 geriye düştükten sonra Oğuzhan’ın katkılarıyla maçın son bölümünü Rusya sahasında oynadık. Pozisyon zenginlikleri umut verici.
Ama Hakan, Cengiz ve Cenk çok formsuzlar. Şimdi mazeretlerden ve polemiklerden uzak duracağız. Mecburuz, sabredeceğiz.
BİLAL MEŞE: Bekleyelim, görelim
Değişimler hep sancılı olur, kuraldır... Şunu da biliyoruz ki, yarışırken, öyle köklü revizyonlara gitmenin sakıncaları oldukça fazladır. Teknik Direktör Mircea Lucescu, A Milli Takım’da bunu başlattı. Rusya’ya yenildik diye karalar bağlayacak halimiz yok. UEFA Uluslar Ligi, Rumen teknik adam için bu anlamda müthiş bir fırsattır. Hedefimiz 2020 Avrupa Şampiyonası’dır. Bu kulvarda, Lucescu’nun kredi ve desteğe gereksinimi var, bu şansı da vermek gerekir.
Ay-Yıldızlı ekibimizin kadrosunda 10 lejyoner oyuncumuz var, bu da bizim en büyük avantajımız. Lucescu, eğer kadro belirleme de büyük hatalar yapmadığı taktirde, açıkcası bu jenerasyonda umut var.
Rumen hoca, ince eler, sık dokursa, şu anki kadrodan yarışmacı ve hedefe koşan bir ekip çıkar. Eleştireceğiz diye, öyle kalkıp ağacı da kökünden sökmeyelim, Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde ak mı, kara mı, ortaya çıkacak, bekleyelim ve görelim.
EDİZ SIRAPINAR: İstikrar sorunu
Milli Takım’ın içinde bulunduğu en önemli sıkıntı Lucescu’nun hâlâ bir kadro istikrarı yakalayamaması... Bu da rakip kim olursa olsun oyun hakimiyetimizi engelliyor, uyumsuzluk bireysel hatalara davetiye çıkarıyor... Hemen hemen her maç oyuna canla-başla başlayan çocuklar, iyi niyetle güzel işler yapıyorlar ama, rakip hem fizik hem de taktikle ağır basıyor.
Bizim ne oynayacağımız belli değil, bilmiyoruz. Maçtan maça değişen on birlerle değişmeyen kaderimizi yaşamaya devam ediyoruz.
Rusya maçında kimse çok kötü oynadığımızı söyleyemez. Ancak bu futbol da büyük hedefler için bize yetmez...
Herkesin ezbere sayabileceği ulusal bir takımımız oluşmadığı sürece hem biz yoruluruz, hem de sahadakiler...

Diğer Haberler

  1. Rojo adım adım Fenerbahçe'ye
  2. Süper Lig'de 1. hafta sonuçları ve puan durumu! Süper Lig 2. hafta fikstürü
  3. Yeni Malatyaspor - Başakşehir: 3-0
  4. Kasımpaşa - Trabzonspor: 1-1
  5. Gazişehir'de yeni transfer Twumasi, ilk idmanına çıktı
  6. Galatasaray, Nzonzi'yi açıkladı! İşte yıllık ücreti...
  7. Hakkı Çelikel: Lige puanla başlamak istiyoruz
  8. Mario Balotelli, Brescia ile anlaştı!
  9. Tutya Yılmaz kimdir, kaç yaşında, nereli? Tutya Yılmaz'ın hayat hikayesi
  10. Futbol Federasyonu'ndan Kurban Bayramı mesajı

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.