SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

%100 Yerli ve Milli Kiremitler Kazandırıyor

Türkiye’de ve dünyada en çok kullanılan çatı kaplama malzemesi olan kiremitler, teknolojinin gelişmesi ile birlikte aynı zamanda daha fazla ısı ve ses yalıtım malzemesi olarak kullanılıyor.

Milliyet Haber

Farklı renk ve model seçenekleri ile çatılara estetik bir görünüm de kazandıran kiremitlerin doğru seçimi hem bütçeden hem de enerjiden binlerce lira tasarruf edilmesini sağlıyor.

Persan Yapı Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Ulaş Öztürk, çatılarda tonlarca yük yerine, görüntüsü ve renkleri ile mükemmel, en önemlisi hafif, inşaatlar için vazgeçilmez ve ideal bir malzeme olan perlit içerikli kiremitleri diğer kiremitler ile karşılaştırdı. Perlit içerikli kiremitlerin aynı zamanda işçilikten ve vakitten de tasarruf sağladığını belirten Öztürk şunları aktardı:

“Türkiye’nin en büyük zenginliklerinden olan perlit madeni, içme suyundan tekstile kadar birçok alanda kullanılıyor. Perlitin en yaygın olarak kullanıldığı alanların başında ise inşaat geliyor. Hafifliği, yüksek mukavemetli oluşu, dayanıklılığı, kendinden yalıtımlı özelliği sayesinde inşaat ve yapı malzeme sektörünün vazgeçilmez madeni olan perlit içerikli kiremitler zorlu hava koşullarında dayanıklı, ince detaylarda kolay çözümlü, bakım gerektirmeyen, süratle uygulanabilme özelliğe sahiptir.

%100 Türk sermayesi ile kurulan Çatı- Cephe- Yalıtım Sistemleri fabrikası Persan Yapı’daki kiremitler Türkiye’nin En Kaliteli İnşaat Perliti: Erper Perliti ile üretilerek binaların ömrüne ömür katıyor. 60 yıl suya ve dona karşı dayanıklı olan Persan Kiremitlerin, değişik renk seçeneklerinin yanı sıra çeşitli modelleri de mevcuttur. Uygulandığı binalarda şık ve farklı bir görüntü yaratan Persan Kiremitleri diğer kiremitler ile karıştırmamak gereklidir. Çünkü; Persan Kiremitlerinin her biri aynı tonda ve gramajda boyanarak çatılarda tek tip rengin yakalanmasını sağlar. Çatı kaplamaları arasında piyasaya girdiği günden beri sektörde liderliği üstlenen Persan’ın; soğuğa, sıcağa, neme, donmaya, asitlere karşı dirençli olan kiremitleri gece-gündüz sıcaklık farkları, IR ve UV radyasyonu, rüzgar, dış kaynakları sesler gibi etkileri minimuma indirir. Binaları yazın serin, kışın sıcak tutan PERSAN kiremitleri -42 derece dona karşı dayanıklıdır.


“Ya en iyisi ya fiyasko”
Diğer yapı malzemelerinden üretilen kiremitlerin birçok dezavantajının olduğuna değinen Ulaş Öztürk, şöyle devam etti:

“Perlit içerikli olmayan kiremitlerin kullanıcı ve uygulayıcı için birçok dezavantajı vardır. Örneğin; beton kiremitler ağırdır, artırılmış yapısal desteğe ihtiyaç duyar, bu kiremitler hava geçirgendir, zamanla çatlayabilir, nakliye ücreti yüksektir ve geri dönüşüm imkanı kısıtlıdır.

“Kil kiremitler rüzgara karşı dayanıklı değil”
Kil kiremitler ise ağırdır, aşırı rüzgara karşı dayanıklı değildir, kolayca çatlar, su sızdırmazlığını kaybeder ve kar durduruculara ihtiyaç duyar. Aynı şekilde çimentodan oluşturulan kiremitlerin ise kullanım ömrü sınırlıdır ve tehlikeli atıktır, yani bertaraf edilmesi pahalıdır.

Termosıva ve Termoşap’ta da perlit etkisi sürüyor
Persan Yapı’nın son teknoloji Ar-Ge laboratuvarlarında üretilen ısı ve ses yalıtım şapı/ sıvası olan Termoşap ve Termosıva’nın da perlit içerikli olduğunu ifade eden Öztürk, Persan kalitesinin hızla yayıldığını ve kısa sürede bayi sayısını 113’e çıkardıklarını belirtti. Alanında uzman satış kadrosu ile 2018 hedeflerine hızla ilerlediklerini vurgulayan Öztürk, Persan Yapı ürünlerinin %100 yerli ve milli olmasının kendilerini gururlandırdıklarını belirtti. Persan Yapı’nın, yeni yatırımlarla hem yurt içi hem de yurt dışı pazarda dağıtım ağını geliştirmek adına faaliyetlerini sürdürdüğünün altını çizen Öztürk, yeni yatırımlarla Persan Yapı’nın bir dünya markası olma yolunda ilerlediğini kaydetti.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Diğer Haberler

  1. Ankara İncek'te Bir Akdenizli...
  2. Yıldırım Kule İle “İŞE” Bakış Açınız Değişecek
  3. Türkiye'nin En Kaliteli İnşaat Perliti
  4. YÜZ BİNE YAKIN KİŞİ ENERJİ TASARRUFU İLE TANIŞTI
  5. MANTOSÜR DOĞAL ISI YALITIM SIVASI NEDİR?
  6. TÜKETTİĞİMİZ TOPLAM ENERJİNİN YÜZDE 40’A YAKININI BİNALARDA KULLANIYORUZ
  7. GNYAPI’ DAN MANTOLAMA TEŞVİĞİ
  8. CAPATECT ISI YALITIM SİSTEMLERİ İLE AYDA 400 TL’YE VARAN TASARRUF MÜMKÜN!
  9. ISI YALITIMININ DÜNÜ VE BUGÜNÜ
  10. AUSTROTHERM ISI YALITIMINDA 3 YENİ ÜRÜN SUNDU!

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.