SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

'Türkiye ile dalga geçiliyor'

UBP-DP hükümetinin vergi affı getirmesi tartışmalara neden oldu. Ana muhalefet CTP milletvekili ve eski maliye bakanı Özgür, "Hükümet protokolü uygulamamak için vergi affı getirdi" dedi

Milliyet Haber


***

MİLLİYET LEFKOŞA
Eski Maliye Bakanı ve CTP Milletvekili Birikim Özgür, hükümetin vergi affı kararını sert sözlerle eleştirdi ve "Türkiye ile resmen dalga geçiyorlar" dedi. Kıbrıs Genç TV'de Gökhan Altıner'in sorularını yanıtlayan Özgür, "Vergi affı sisteme ciddi zarar verecek. Bu hükümetin Mali Protokol’ü uygulamaya niyetinin olmadığı bundan da net anlaşılıyor" dedi. Hükümetin vergi affı ile 13'üncü maaşı ödeme oyunu yaptığına işaret eden Özgür, "Belli ki bu afla 50-100 milyon bir para toplayıp on üçüncü maaşları ödemeyi planlıyorlar. Tanrı aşkına altına imza koyduğunuz bir protokol var ve siz bu protokolün gerekliliklerini yerine getirmiyorsunuz. Sayın Recep Akdağ’ın Kıbrıs işlerinden sorumlu başbakan yardımcısı olması bir şeyi değiştirmeyecek, Türkiye bu noktada ne yapabilir ki, sonuçta hükümet bu protokolü uygulamak istemiyor" diye konuştu.

Protokol uygulanmıyor

Ulusal Birlik Partisi-Demokrat Parti hükümetinin sendikalardan çekindiği için protokolü uygulamadığına dikkat çeken Birikim Özgür, "Sayın Recep Akdağ mesajı alsın. Vergi affı demek alternatif para yaratmaya yönelik atılan adımlar demektir. Düşünsenize protokol uygulansa 540 milyon lirayı kullanımına alabilecekken ısrarla protokolü uygulamak istemiyorlar. 540 milyon ciddi bir para, bütçenin onda biri. Türkiye ile resmen dalga geçiyorlar" şeklinde konuştu.

'Türkiye, CTP'yi arıyor'

Türkiye'nin CTP hükümeti dönemini aradığını savunan CTP Milletvekili Özgür, "Bizim dönemde, doğrudur birtakım sıkıntılar yaşanmıştır ama biz ciddi bir disiplinle iş yapıyorduk, ilişkilerimizi iyi tutmaya özen göstermenin de ötesinde samimiydik. Hiçbir zaman Türkiye’yi kandırmadık. Şu anki hükümet böyle değil. CTP döneminde birtakım tutukluluklar vardı ama Türkiye CTP’yi arıyor bence" dedi.

'CTP ders aldı'

CTP'nin hükümet olduğu dönemden dersler çıkardığını ifade eden Özgür, "CTP protokol imzalamayan parti olmamalı" dedi. Özgür, Kıbrıs Türk halkının, CTP Lideri Tufan Erhürman'ı Başbakan olarak görmek istediğini ifade etti.

Diğer Haberler

  1. Ankara İncek'te Bir Akdenizli...
  2. %100 Yerli ve Milli Kiremitler Kazandırıyor
  3. Yıldırım Kule İle “İŞE” Bakış Açınız Değişecek
  4. Türkiye'nin En Kaliteli İnşaat Perliti
  5. YÜZ BİNE YAKIN KİŞİ ENERJİ TASARRUFU İLE TANIŞTI
  6. MANTOSÜR DOĞAL ISI YALITIM SIVASI NEDİR?
  7. TÜKETTİĞİMİZ TOPLAM ENERJİNİN YÜZDE 40’A YAKININI BİNALARDA KULLANIYORUZ
  8. GNYAPI’ DAN MANTOLAMA TEŞVİĞİ
  9. CAPATECT ISI YALITIM SİSTEMLERİ İLE AYDA 400 TL’YE VARAN TASARRUF MÜMKÜN!
  10. ISI YALITIMININ DÜNÜ VE BUGÜNÜ

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.