SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Bugün parayı bulacağız!

Bugün iki güzel program ile karşı karşıyayız. Elazığ'da ilk ayakta Just Bleu'yu rakiplerine oranla daha şanslı görüyorum. Ayrıca 4. ayakta Alsima da tek olarak değerlendirilebilir. İstanbul'da ise yine sizlere cazip bir tek önereceğim. Sert rakiplerine rağmen son ayakta Yalnızefe'nin birinciliğe uzanmasını bekliyorum. Eğer teklerimiz oturursa bugün parayı bulma şansımız artar. Herkese bol şans diliyor, İstanbul altılısı ile ilgili görüşlerime geçiyorum.
1.AYAK: Mıstıkbey ve Yavuzbey'in altılılar için yeterli olduğunu düşünüyorum.
2.AYAK: Zor bir yarış. Çimde ve bu tür mesafelerde etkili olan ayrıca Bursa'daki son yarışını kolay kazanan Karadeniz favorimdir. Son kötü koşusunu ölçü almadığım Cherazade uygun grupta ters bir yarış çıkarabilir. İdman pistindeki görünümü iyi olan ancak bunu yarışlarına yansıtamayan Ayazma ile grubun en formda ismi Gökmener de kuponlara yazılmalı derim. Geniş oynayanlar Salihcan, Kızgınlav ve Şahenşah'ı değerlendirsin.
3.AYAK: Gazi birincisi Matador Yaşar ile o yarışta tabelayı tamamlayan Cihaner rakiplerine oranla bir adım önde. Gazi'de önü kapandığı için üçüncü kalan bu aybaşı gördüğü koşuda beşinci olan Başkan Nexia da kesinlikle ihmale gelmez. Bu üç kalite safkandan sonra bu yarışa titizlikle hazırlanan Kopenhag'ı öneririm.
4.AYAK: Birbirine denk güçlerin bu mücadelesinde performanslarını göz önünde bulundurarak öncelikle Tampico ve Tonya diyorum. Güzel bir galop yapan Müdür'e de bir çarpı atın. Bir iyi bir kötü koşan, şimdi ise güzel koşma sırası gelen Mia Nur'un kazanması da sürpriz sayılmamalı. Only sürpriz.
5.AYAK: Günün en zor yarışı. Koşu kazanmamış 3 yaşlı Arap taylarının bu buluşmasında öncelikle Azimli ve Tumbul Saburum diyorum. İlk iki koşusunda üçüncülük yapan sonrasında ise adeta geri vitese alan Yandım Ayşe önceki yarışlarını tekrarlarsa kazanmaması için bir neden yok. Yarış pişkinliğine sahip Yünlüce Yıldızı, Candaş ve Yaşariye geniş oynayanlara tavsiye edeceğim isimlerdir.
6.AYAK: Yalnızefe koşunun ilk favorisi değil ama son koşusunda bu rakiplerinin bir çoğuna üstünlük sağladı, niye bir kez daha finişi önde geçmesin? En ciddi rakibi Baba Mevlüt'tür. Bu iki safkandan sonra Baturşah değerlendirilmeli.

Yazının devamı...

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.